Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çinekop takımında şamandıranın önemi ?

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
S.a arkadaşlar malumunuz piyasada en çok satılan özellikle boğaz için satılan yemli takımı çinekop mantarlı takımlar.

Geçen gün istoçta gezerken güzel bir ürün olsun alayım diye bakındım durdum ama baktım ki hemen hemen tüm ürünler ve özellikle ürünlerdeki şamandıralar birbirinin aynı ve bir çoğu oldukça dandik. Şöyle ki üzerine yapıştırılan holigram kağıtların yarısı yapışmış yarısı yapışmamış vs.

Şimdi benim küçük bir atölyem var, forumda daha önceden bir konu açıp bahsetmiştim. Şimdi ben bu atölyemde bu şamandıraları kendim yapmak istiyorum. Malzeme olarak süpürge sapı kullanmayı düşünüyorum. Görüntü olarak balık kafası şeklinde görünümler ortaya çıkartma niyetindeyim. Fosforlu yanan gözler vs yapsam nasıl olur ?

Sizce bu şekilde yapılan şamandıraların yapacağımız ava katkısı % kaç olur. Elimde ekipmanlar fazlası ile var, bu tarz şeyler ile uğraşmayı da seviyorum.

Teşekkürler.

Surf

Üye
Adı
Doğan Alper
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gazi bey merhaba ben de çok kafa yordum ama ahşap ile mantar arasında fark olacak inancındayım. Mantara balık kafası şekli de denedim.

Surf

Üye
Adı
Doğan Alper
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ayrıca göğsünüzdeki amblemi de çok beğendim. Takımdaşım.

B

BS Okuru

Misafir
Gazi bey merhaba ben de çok kafa yordum ama ahşap ile mantar arasında fark olacak inancındayım. Mantara balık kafası şekli de denedim.
Ağırlık konusunu diyorsanız eğer içini delip boşaltarak kütlesini biraz düşürmek niyetindeyim. Eğer bahsettiğim ağaç olmaz ise yapı marketlerde hobi amaçlı satılan kütlesi oldukça düşük mantardan çok ama çok daha hafif ağaçlar var.

Surf

Üye
Adı
Doğan Alper
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ama kütlenin hacminin de yemi kaldırmada katkısı var unutmamak lazım. Bir ara Yemin içinden geçecek bir tel ile yemin arkasına da şamandıra düşündüm.

Surf

Üye
Adı
Doğan Alper
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir ara da şırınga tüpünü denemiştim

serkankyn

Aktif Üye
Adı
serkan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Şarap mantarı en iyi seçim ebat yemi kaldırma konusunda üstünü yapışkanlı hologramla kaplayın tamamdır.

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Mantarın olayı misinayı koparmasın diye benim bildiğim.Lüferin görüşü keskindir kaş göz çizeyim derken ürkütmeyin balığı :D

SEMSS

Aktif Üye
Adı
Bülent
Kan Grubu
O Rh Pozitif
lüfer genelde deniz dibinden 1 kulaç üzerinde avlanır.gerçi bu boğazda değişkendir akıntılardan ötürü.mantardaki amaç yemin dibe oturmasını engellemektir.Adı üzerinde piyasa ürünü sürümü sirkülasyonu çok olan ürünlerde bahsettiğiniz şekilde holegramları kalmış sıyrılmış ürünlerin bulunması doğaldır.ahşap bi ürün şişe mantarı kadar iş görmez.keza sadece yaprak değil şakşak olarak tabir ettiğimiz yem şeklide mevcuttur.şakşak ta tercih edilecek olan mantar daha büyük olmalıdır balık ağırlığından ötürü.kraçe bir istavritin yaprak fletosu için piyasa mantarları kafidir.