Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇİPURA BALIĞI AVI VE TEKNİKLERİ

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

1. pelipe35

pelipe35 Aktif Üye

Açıkçası evet bu balık spinle avlanır ama surfle avı bir başkadır çok aşırıya kaçmıyacak yani 200-300 tl sanıyorum sadece tatilde kullanıcaksınız bi surf takım alabilirsiniz marla model soyleyemem ama bencr öyle çok ünlü markalara gerek yok fazladan isme para ödeme kamışta silstar a bakabilirsin 4.20 4.50 ben rahat ediyorum surf kafa bi makina işini görecektir

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Semih09

Semih09 Aktif Üye

BEn geçen akşam yılan dili takımı ile ilk denememde aynı anda 2 çipura aldım :) büyüğün ağırlığı 400 gr geldi evde tarttım. küçüğü tartmadım 200 grdan fazladır.yem olarak sülünez kullandım birde yem ip kullandım yem kolay kolay çıkmıyor artık iğneden. yarın akşam tekrar deneyeceğim benim çok hoşuma gitti bu yılan dili takım.geçen haftada yine 450 grlık aldım tek iğneli takımla.

Son düzenleme: 10 Kasım 2017
  4. egemenozbeyli

egemenozbeyli Üye

Usta şu anlatımların görsellerini tekrar yükler misin sana zahmet

5. Mektupla

Mektupla Daimi Üye

Teşekkür ediyorum...

6. Mektupla

Mektupla Daimi Üye

7. cupraavı

cupraavı Üye

arkadaşlar kıyıdan yapılan çupra karagöz vb. avlarında teknedeki gibi tasmalama yapmaya gerek var mı. bazı videolarda kamışı, kamış ayaklarına takmışlardı. ellerinde değildi kamışlar. bende merak ettim

Mektupla bunu beğendi.
  8. Semih09

Semih09 Aktif Üye

İğneye göre değişir çapraz iğnelerde tasma atıyorlar genelde.ben hiçbir zaman tasma atmıyorum.şuan kullandığım circle iğne tipinde ise tasmalamaya zaten gerek kalmıyor.

cupraavı bunu beğendi.
  9. cupraavı

cupraavı Üye

Semih bu saatte cevap yazdığın için çok teşekkürler. yazın marmaris tarafında kıyıdan balık aldım ilk kez ve kıyı avcılığını çok sevdim. herhalde balıklar kıyıdan çekilmiştir artık. aydında yaşadığım için kuşadasına yakınım. mart gibi o taraflarda bir yer bulup (iyi bir mera bulabilirsem tabi) kıyı avcılığına devam edeceğim. o zaman deneyeceğim bu iğneyi. teşekküerler

Semih09 bunu beğendi.
  10. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Rica ederim ne demek kıyı avı çok zevklidir evet.balık didimde hala var diğer yerleri bilemem ama daha vakti var sanırım.owner mutu light circle iğnenin tam adı bu arada ben 4 6 numara kullanıyorum, 6 numara çok lidaki aldığı için sevmedim, gerçi 4 numarada alıyor lidaki ama yine de ideali 4 numara bence, kiloluk balığı rahat alırsın zaten yanaktan çıkıyor genelde iğne. trofe kovalayacaksan numara büyür tabi :)

cupraavı bunu beğendi.
  11. hlubay

hlubay Aktif Üye

@Semih09 Cuma günü kar ve soğuk hava geliyormuş kesmeden balık gitmek lazım :D

rıza ve Semih09 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş