Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çırak spinciden perch avı :)

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında Solo Türk tarafından paylaşıldı.

1. Solo Türk

Solo Türk Yeni Üye

Merhaba hayırlı akşamlar değerli canlar. 24/09/2017 pazar günü gitmiş olduğumuz balık avının sonucu bu şekilde.
    Çok zevkli bir gündü sabah 5.30 gibi kalkıp önce gümüş balığı yakaladık yemlik için. Sonra asıl avlak yerimiz olan baraja gittik 2 arkadaş. Arkadaşım dip oltası ve mantarlı olta ile avlanırken ben yeni aldığım spin ekipmanım ile avlandım. Benim ekipmanım şu şekilde ;
    Kamış : Abu Garcia Veracity rod 822m 12-32 gr atarlı spin kamış
    Makine
    : Spro Nova 730
    İp : Shimano Kairiki SX8 Mantis Green 300m İp (Örgü) Misina

Kullandığım Sahteler ; (Sadece en sağdaki kırmızı mepps ile yakalayabildim :) )

Yakaladığımız balıklar ( En üstteki 7 tanesi benim yakaladıklarım :) )

Bu güzel avı yapabilmemi sağlayan değerli Akif Nazlı abime çok çok teşekkür ederim :)
    Avlak yerimiz : Amasya/Merzifon Türnük(Sarıbuğday) Barajı.

Bu barajda sazan türleri, perch ve sudak mevcut. Bize şimdilik sadece perch geldi :)
    Perch ve sudak için başka sahteler önerirseniz çok sevinirim.

Yalnız bu spin avcılığı tadından yenmez yenmez :) Mantarlı olta hastasıydım fakat gün boyu spin oltayı elimden düşürmedim :) ( Hala kollarım ağrıyor ama olsun çok fazlasıyla değiyor :) )

Herkese hayırlı akşamlar bol güzel avlar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Eren vur dedik öldürmüşsün kardeşim.
    Suya saldıklarınıda alıkoysan çuval dolacak neredeyse !
    Siftah olurda bu kadarmı olur ? :ssrtcbya::bsmagryr:

Sarozorfoz, Mektupla ve Solo Türk bunu beğendi.
  4. Solo Türk

Solo Türk Yeni Üye

Abi aslına bakarsan ben hiçbirisini almıyacaktımta ogünlük öyle oldu. Yoksa benim mantık şu. Eğer tuttuğum balık o göle zararı varsa asla geri salmam boyutu önemli değil çoğunuda almam dışarı atarım kurt kuş yesin diye. Bu pazar bizim buraların meşhur YEDİKIR barajına gidecem hayırlısıyla :) YEDİKIR barajında daha önce avlanan ustalarımdan bilgi almak isterim :) Senin hediye ettiğin büyük sahteleri orada deneme fırsatı bulurum Turna için.

Sarozorfoz ve Mektupla bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Eren
    Çok güzel av olmuş..
    Spin olta ile avlanmanın tadı tartışılmaz bence..
    Diğer olta türlerine göre en büyük fark balığın vurduğunu elinle hissetmek, takip eden balığı görüp heyecandan ölecek hale gelmek o balık oltaya gelmiyorsa saklanmak dahil türlü şaklabanlıklar yapmak, vs vs.. :)

Sarozorfoz, Mektupla ve Solo Türk bunu beğendi.
  6. Solo Türk

Solo Türk Yeni Üye

Teşekkürler Şeref abi sağolasın :) Akif abimle telefonla görüştüğümüzde o anları anlatırken tekrar aynı heyecanı yaşayarak anlattım :) Spin bambaşka bir dünya bence :)

Sarozorfoz, Mektupla ve reelmaster bunu beğendi.
  7. bycumali

bycumali Yeni Üye

Kardeşim konuyu hortlatıcam ama aynı gün aynı saate bende oradaydım eğer tahminim doğruysa orada tanıştığımız iki kişi sizdiniz.Beraber cok güzel bir gün geçirmiştik, senin spinle balık alman beni spin avcılığına yönlendirdi, batarak geçtiğimiz o burun bende bir şaheserdi :) aradan çok zaman geçti görüşemedik ama şu an çantam sahte doldu birde spin oltam oldu :)
    Hatta birde o gün benim doğum günümdü :) tekrar buluşmak üzere teşekkürler.

ErBo62, Sarozorfoz ve Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş