Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Ballistic 2.70 7_28 Gr Nasıl Bir Kamıştır...

Yoklar yoklar

Aktif Üye
Adı
Onur

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar sıralı olarak Su üstü, su altı ve kaşık atacağım WTD Yaparım... Ballistic LT 3000 ile kombine edecegim... Kıyıdan at çek olarak genelde levrek kofana vs avlarım... arada göle gidersem turna da kullanırım... Nasıl bir kamıştır alternatif öneriniz ne olur ?
Daiwa Ballistic X Jiggerspin 270cm 7-28gr Olta Kamışı Lider Av ve Kamp Malzemeleri

Bu kamışı da inceleyebilirsiniz;
Daiwa BG Seabass 244cm 7-28gr Spin Kamış Lider Av ve Kamp Malzemeleri

Ayrıca bu konuyu da;
Daiwa Legalis Seabass & Ballistic X & Bg Seabass Karşılaştırma

Ben 295cm spin kamışına alternatif olarak bazı meralarda ihtiyaç duyduğum 240-250cm civarı bir kamış daha bakıyorum, önceleri Ballistic üzerinde yoğunlaşmıştım ama şuan Daiwa BG Seabass'a karar verdim.

Yoklar yoklar

Aktif Üye
Adı
Onur
Bu kamışı da inceleyebilirsiniz;
Daiwa BG Seabass 244cm 7-28gr Spin Kamış Lider Av ve Kamp Malzemeleri

Ayrıca bu konuyu da;
Daiwa Legalis Seabass & Ballistic X & Bg Seabass Karşılaştırma

Ben 295cm spin kamışına alternatif olarak bazı meralarda ihtiyaç duyduğum 240-250cm civarı bir kamış daha bakıyorum, önceleri Ballistic üzerinde yoğunlaşmıştım ama şuan Daiwa BG Seabass'a karar verdim.

2.70 alayım diyorum... su üstü ilk seçenegim ama dalarlı ve kaşık ta 2.44 kısa kalıyor diye 2.70 düşündüm... Bg de 14 42 var 2.70 de o da su üstü için sert kaçıyor...

Mustangw8

Yeni Üye
Adı
Musa Sönmez
Baya bi zamandır bende bu kamışı inceliyordum...bi kaç firma ile görüştüm..2.50 finezze'den sonra 2.70'e ihtiyaç duydum..130 gr olması ,hızlı aksiyon olması ve dengeli olması neticesinde bugün aldım..kağıt üzeri bilgilerden sonra asıl deniz kenarında sorularıma cvp verecek.merakla bekliyorum...!

Yoklar yoklar

Aktif Üye
Adı
Onur
Baya bi zamandır bende bu kamışı inceliyordum...bi kaç firma ile görüştüm..2.50 finezze'den sonra 2.70'e ihtiyaç duydum..130 gr olması ,hızlı aksiyon olması ve dengeli olması neticesinde bugün aldım..kağıt üzeri bilgilerden sonra asıl deniz kenarında sorularıma cvp verecek.merakla bekliyorum...!
Kullanım sonrası tecrübelerini aktarırsan sevinirim...

Mustangw8

Yeni Üye
Adı
Musa Sönmez
Tabi mutlaka yazıcam...yazmak da gerekiyor,çünkü hep bu tarladan bilgileniyoruz.ürünleri birebir inceleme şansımız yok..birçok inceleme ve yorum okuyup öyle karar verip alıyoruz...

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir arkadaşım kullanıyor balistic 244 cm arkadaşım genelde silikonla levrek avı yapıyor özellikle hafif sahteler için atış erimi iyi silikonla avlanırken vuruşları iyi hissettirdiğini söylüyor yanımdayken çok balık aldı kayalık sudan biraz yüksek yerden avlanıyoruz büyük kilo üstü balık bindiği zaman ucu bayağı eğiliyor bu yüzden arkadaşım hep kepçe kullanıyor geçenlerde kepçesi yanında yoktu kilo üstü bi levrek bindi oltaya kamış kırılmasın diye ben balığı misanadan tutup kaldırdım aldık kıyıya eğer 10 gr altı silikonlarla avlanacaksanız iyi kamış ama 10 gr üstü sert sahte kaşık kullanacaksanız legalis seabass 10-35 daha iyi olur legaliste su üstü sahteleri çok iyi aksiyon veriyor

Yoklar yoklar

Aktif Üye
Adı
Onur
Bir arkadaşım kullanıyor balistic 244 cm arkadaşım genelde silikonla levrek avı yapıyor özellikle hafif sahteler için atış erimi iyi silikonla avlanırken vuruşları iyi hissettirdiğini söylüyor yanımdayken çok balık aldı kayalık sudan biraz yüksek yerden avlanıyoruz büyük kilo üstü balık bindiği zaman ucu bayağı eğiliyor bu yüzden arkadaşım hep kepçe kullanıyor geçenlerde kepçesi yanında yoktu kilo üstü bi levrek bindi oltaya kamış kırılmasın diye ben balığı misanadan tutup kaldırdım aldık kıyıya eğer 10 gr altı silikonlarla avlanacaksanız iyi kamış ama 10 gr üstü sert sahte kaşık kullanacaksanız legalis seabass 10-35 daha iyi olur legaliste su üstü sahteleri çok iyi aksiyon veriyor
Tşkler...

ardea

Üye
Adı
Arda Bacıoğlu
7-28gr 244 ballistic kullanıyorum. Kullanırken zevk alıyorum resmen. Su üstü ve en fazla 1m derinlikte çalışıyorum. Genellikle sert sahteler kullanıyorum. (270 14-42gr olanı da var elimde fazla kullanma fırsatı bulamadım )