Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa Crossfire 5000 Mi Yoksa Shimano Sedona 5000 Mi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında AHMET 67 tarafından paylaşıldı.

1. AHMET 67

AHMET 67 Aktif Üye

Merhabalar sayın hobidaslarim yardiminiza ihtiyacım oldu. Başlıkta belirttiğim iki makine arasında kaldim. İkiside hemen hemen aynı fiyatlarda fakat bu iki markayida hiç kullanmadım. Hedef balık yemli beklemeli av ve her türlü çapari için Bugüne kadar hep Ryobi Okuma Banax marka makine kullandim. Bu bahsettiğim markalar kullandığım markalardan daha kalitelidir ama ikisi arasında kaldim. O yüzden siz ustalarimdan yardım talep etmeye karar verdim. Şimdiden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Elimde hala kullandığım makineler
    Okuma Trio 40s
    Okuma deadranger 40
    Okuma ceymar cxt 65
    Ryobi arctica 8000
    Ryobi ecusima 6000vi
    Banax st7000c

Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. AHMET 67

AHMET 67 Aktif Üye

Affınıza sığınıyorum bana şimdi bu kadar makine varken neden almak istiyorsun diyeceksiniz. Ama işte bilirsiniz sizlerde. Alet edevat hastalığı yani açgözlülük hastalık var işte.

Mektupla bunu beğendi.
  4. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

Ceymari tavsiye ederim ama 55lik olarak, 65lik buyuk gelecektir.. ben eskina, yemli lufer ve istavrit avlarinda kullaniyorum, cok memnunum.. fiyati uygun ve dayanikli bir cozum olur, isinizi gorur.. diger makineler hakkinda fikrim yok..

Mektupla ve AHMET 67 bunu beğendi.
  5. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Hastalık tamamda, burada tedavi ve ilaç önemli.:)

Hemen hemen aynı seviyelerde 3-5 makinan, yani ilacın var. Bunların fazlaca etkin olmadığı doktor teşhisi tarafından belirlenmiş. Bu durumda,ilaç markasını değiştirmelisin. daha etkin ilaç tedavisine yönel derim.

Mesela, BİOMASTER' ı al ve bir dene. Nasıl iyi geldiğini göreceksin ve '' Bu güne kadar hamallıktan başka bir şey yapmamışım '' diyeceksin.:):D:D

Mektupla, Apathetic ve AHMET 67 bunu beğendi.
  6. AHMET 67

AHMET 67 Aktif Üye

Bu hastalığın ilacida tedaviside yok sanırım. Dediğiniz ilacı alsam bu seferde daha farklı ilaçlara göz dikilecek bunu biliyorum.

Mektupla bunu beğendi.
  7. kadir.arslan24

kadir.arslan24 Aktif Üye

Gerçekten lazim olsada olmasada kafaya bir ürünü koydumun o ürünü almadan durulmuyor. Bir nevi sektörde alışveriş çılgınlığı yaratiyor bu hobi bize :)

Mektupla ve AHMET 67 bunu beğendi.
  8. celilc

celilc Üye

Merhabalar..
    Aldınız mı makina? Bende DAIWA CROSSFIRE 5000 almayı düşünüyorum. Genelde Jig avında kullanmak için ama, boğazda 200gr kurşun arkası sahte at çek de yaparım arada diye düşünüyorum. Bütçeme uygun bir makina bu şuanda. Önerir misiniz?

AHMET 67 ve Mektupla bunu beğendi.
  9. AHMET 67

AHMET 67 Aktif Üye

Merhabalar Celil bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Makine aldım ama Shimano exage c5000fc aldım bir arkadaştan makineden gayet memnunum araştırmalarımda bana aldığım bu makinenin yeteceği kanaatine vardım. Yanlız şunu belirteyim boğaz kullanımı için uygun gelmez diye düşünüyorum. Boğaz avcılığı yapmadığım için size oranın ustası olan diğer ustalarim yardım edecektir. Benim gibi Zonguldak Kdz Ereğli gibi yerlerde yemli beklemeli avda ve istavrit caparide kullanırım derseniz tam bir biçilmiş kaftan diyebilirim exage ye saygılarımla

celilc, Apathetic ve Mektupla bunu beğendi.
  10. AHMET 67

AHMET 67 Aktif Üye

Celil bey şunu da belirtmek isterim başlıktaki Shimano sedona modelinin önceki versiyonu exage imiş. Bunu da bana bu forumun moderatörü ve aynı zamanda hedef balık mağazasının kurucusu sayın Hamdi beyin bilgi ve yardımları sayesinde aldım ve memnunum. Yanlız şu sıra av çeşitliliğini artırmak için kaliteli bir surf makineye ihtiyaç duyduğumdan palamut avı için mecburen bu makineyi de takas için ilan açtım her ne kadar istemesem de mecburen bilginiz olsun istedim saygılarımla

celilc bunu beğendi.
  11. celilc

celilc Üye

2 Gündür araştırmaktan beynim yandı. Her markanın kendi içinde de bir sürü model, modelinin içinde de ekstra modeller. Ne olur beni bir bilgilendirin. Güçlü makine dediğimiz tam olarak nedir?
    Her modelin 2500-3000-4000-5000 gibi serileri var. Bu neyi ifade ediyor?

Benim istediğim 200gr kurşunu çekerken (balığı saymıyorum bile) kolum kopmasın. Nadir de olsa kıyıdan atış yapacağım arada Emirgan'a gidip ama çok uzaklara atma derdinde değilim. Beni tatmin etsin yeter. Genelde tekneden jig avı yapacağım. Büyük balık peşindeyim :)

DAIWA CROSSFIRE 5000 hoşuma gitti. Sıfır almak istiyorum. 350 TL ye buldum. Bu makine genelde jig avı için ideal deniyor. Spin makinasına nazaran uzağa atışlarda ne kadar fark ettirir?

Sayfayı Paylaş