Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Crossfire New Spin 7-28gr Kamış Aldım(fotoğraflı)

amasseia

Aktif Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Uzun araştırmalarım neticesinde bir kaç marka model arasında gittim geldım ve en sonunda bu kamışta karar kıldım.
Daha çok tatlı suda yemli av yapan biri olarak spin disiplininde pek faaliyet gösteremedim. Yeni taşındığım konum itibariyle gerek turna gerekse denizin yakın olması beni spin disiplinine ilgi göstermeme neden oldu. Umarım aradığım deneyimlere kavuşurum.

Kamış Daiwa'nın Crossfire New Spin modeli. 244cm uzunluğa ve 7-28 gram atara sahip. İstediğim gibi çok esnek değil ''MH'' değerinde bir esnekliği mevcut. 160 gram çok hafif bir kamış.

Spesifikasyon:
. "Sea Guide" marka yüzük ( halka)
. 7 adet yüzük.
· Gövde yapımında kullanılan karbon kompozit materyal sayesinde kamış son derece sağlam bir gövde yapısına sahiptir.
· Olta misinasının deformasyonunu engelleyen Seaguide yüzükler kullanılmıştır.
· Olta makinesinin modüler bağlantısını sağlayan vidalı makine yatağı mevcuttur.
· Kamışı daha iyi kavrayabilmenizi sağlayan eva sapa sahip bir modeldir.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

CanZ

Üye
Adı
Can Zeybektekin
Kan Grubu
B Rh Negatif
Bol torfeleri olur umarim. av sonrasi kamis hakkinda goruslerinizi yazarsanaiz cok sevinirim hocam. Aradigim atar degerlerine sahp bir kamis su ustu sahte ve 8-15 gr jigler ile nasil aksiyon alicak acaba diye dusunmedim degil. yorumlarinizi bekliyorum hocam.

amasseia

Aktif Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
@CanZ çok teşekkür ederim. Av sonrası deneyimlerini buraya yazacağım muhakkak ama biraz ileri bir tarihte olacak muhtemelen.
Belirttiğiniz gramajdaki jiglerde başarılı bir aksiyon vereceğini düşünüyorum ilk izlenim olarak.

amasseia

Aktif Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bazı arkadaşlar kamışı soruyorlar özelden onlar için buraya bir yorum bırakayım dedim.

Kamışı nisan ayından beri kullanıyorum, güven veren bir yapisi var ve güzel de balık tutuyor. Uygun bütçe ile spin avina merak salan arkadaşlara öneririm. Ben cok memnunum.
Uygun bütçeli makine tavsiyem ise kendi makinem olan Shimano ax 2500.

hsn

Yeni Üye
Adı
hsn
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@amasseia

hayırlı olsun. bol trofeli avlar dilerim.

aynı kamışı almak niyetindeyim.

Daiwa Crossfire 3000 ile kombinlemeyi düşünüyorum. kullanıcısı olarak özellikle 10-15 gr gibi sahtelerdeki erimini merak ediyorum?

Son düzenleme:

Suskun spinci

Yeni Üye
Adı
Yakup
Kan Grubu
O Rh Negatif
Hayırlı olsun ağabeyi bende şuan kamis arayışı içindeydim inşallah bende alırım