Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Crosswake ve SLS boyutları ve renkleri hakkında...

mertcanbasaran

Yeni Üye
Adı
Mertcan Başaran
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba herkese :)
Öncelikle hedef kıyıdan levrek avı ve bölge Çanakkale-İzmir diyelim.
Bende "Daiwa Shore Line Shiner Z Vertice 120F SSR 19gram" (5-30 cm dalarlı) Chart Back Pearl ve 3D Real Inakko(Limited) renkleri mevcut.Aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

Aynı zamanda "Daiwa Morethan Crosswake 111F SSR" (0-30 cm dalarlı) 3D Inakko rengide bende mevcut.Aşağıda fotoğrafı mevcuttur.

Bunlar ile güzel sonuçlar elde edilebilir mi?
Yoksa bu markanın aynı şekilde "Daiwa Shore Line Shiner Z Vertice 97F SSR 19gram" ve "Daiwa Morethan Crosswake 90F SSR" modelleri daha mı verimli olur?Almam gerekli mi?
Boy olarak biraz daha küçük tek fark bu. Yorumlarınızı bekliyorum.
(Renk yorumlarınızı da bekliyorum)
Herkese rastgelsin :)

eyyup hikmet

Aktif Üye
Adı
eyyüp hikmet
Mertcan bey selamlar hedef balığınız levrek ise öncelikle raglou tarzı silikonlar ve suüstü (skimmer/cobra/realis pencil/sammy) denemenizi tavsiye ederim elinizdekiler üzerinde konuşursak 3 rengi suyun ve havanın durumuna göre değerlendirebilirsiniz. Ancak levreğin fazla büyük olmayan 90 lık gibi sahteleri daha fazla ilgisi olduğunu düşünüyorum (demek değildir ki 200 mm sahteye atlamaz) edinmeniz av ihtimalini artıracaktır.
Rastgele

mertcanbasaran

Yeni Üye
Adı
Mertcan Başaran
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Mertcan bey selamlar hedef balığınız levrek ise öncelikle raglou tarzı silikonlar ve suüstü (skimmer/cobra/realis pencil/sammy) denemenizi tavsiye ederim elinizdekiler üzerinde konuşursak 3 rengi suyun ve havanın durumuna göre değerlendirebilirsiniz. Ancak levreğin fazla büyük olmayan 90 lık gibi sahteleri daha fazla ilgisi olduğunu düşünüyorum (demek değildir ki 200 mm sahteye atlamaz) edinmeniz av ihtimalini artıracaktır.
Rastgele
Teşekkür ederim ilginiz için öncelikle :) Su üstü sahtelerim de mevcut ima pugachevs cobra ıvy 03 , duo realis pencil popper 110 , rover 98 g15r gibi sahtelerim mevcut. Bunlar dışında feed shallow , sassuke , duo dc-9 7 gibi sahtelerde mevcut burada amacım Daiwa markasının hangi modelleri ve renkleri nasıl kıyaslanıyor onu öğrenmekti :) 120 ve 111 yanında 97 90 olanlarda olsa iyi olur diyorsunuz anladığım kadarıyla benimde öyle bir düşüncem mevcut açıkçası söylediğiniz gibi o şekilde sanırım onları da temin etmekte fayda var :)

eyyup hikmet

Aktif Üye
Adı
eyyüp hikmet
ben daiwanın sls (6 adet) ve crosswake 111 (5 adet) levrek alamadım dalarlı sahtelerden sadece maxrap 13 cm ile aldım. Belki size şanslı gelirler.

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kış aylarında levregin tercihi daha iri sahteler olur .. soğuktan dolayı levregin gözüne perde indiği ve görüşün azaldığı iddia edilir . Yaz aylarında ise 9 cm 11 cm daha çok tercih edilir yani ssr ve crosswake boyları levrek için gayet uygun sadece mevsimsel olarak tercih edilmesi gerek .. sahtenin seçiminde meradaki levregin boyu hava şartları veya levregin gezdiği uzaklık erim açısından diyeyim önemli unsurlar