Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

daiwa exceler mi savagear sg6 mı

Erdem82

Üye
Adı
ERDEM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba hobidaşlar,
1-14 atarlı LRF kamışım için iki makine arasında kararsız kaldım. daiwa exceler mı almamı tavsiye edersiniz yoksa savagear sg6 mı? istanbul boğazda avlanıyorum (eşkina, mırmır, çinekop).

gkys

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba hobidaşlar,
1-14 atarlı LRF kamışım için iki makine arasında kararsız kaldım. daiwa exceler mı almamı tavsiye edersiniz yoksa savagear sg6 mı? istanbul boğazda avlanıyorum (eşkina, mırmır, çinekop).
Merhaba, Sg6 kullanmadım fakat sizin yerinizde olsam tercihimi Exceler'dan yana kullanırdım. Çünkü makina işinin çok ciddi mühendislik ve tecrübe isteyen bir konu olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Savagear'ın makina konusunda bilgi ve tecrübesi Daiwa'nın yanında devede kulak.

nerdehani?

Aktif Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Her iki makineyi de güncelde kullanan biri olarak karşılaştırmasını yapıp tercihi size bırakayım.

SG6 kesinlikle Exceler'dan daha güçlü bir makine, içinde iki kafa geliyor birine 0.06 ip sarıp düşük ağırlıklarla silikon avı, diğerine 0.10 ip sarıp maketle boğazda avcılık yapabilirsiniz.

Exceler SG6'dan daha hafif aralarında 15 gramlık bir fark var. Exceler'da kolda neredeyse hiç boşluk yok, SG6'da kolda hafif bir boşluk var.

Erdem82

Üye
Adı
ERDEM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Her iki makineyi de güncelde kullanan biri olarak karşılaştırmasını yapıp tercihi size bırakayım.

SG6 kesinlikle Exceler'dan daha güçlü bir makine, içinde iki kafa geliyor birine 0.06 ip sarıp düşük ağırlıklarla silikon avı, diğerine 0.10 ip sarıp maketle boğazda avcılık yapabilirsiniz.

Exceler SG6'dan daha hafif aralarında 15 gramlık bir fark var. Exceler'da kolda neredeyse hiç boşluk yok, SG6'da kolda hafif bir boşluk var.
Benim için konfor önemli. Kiloluk balık geldiğinde yağ gibi aksın makine istiyorum. Yada 1500-2000 bandında sizin önerebileceğiniz farklı bir makine varsa onu da öğrenmek isterim açıkçası.

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Savage Gear’ın makinelerine bir türlü ısınamadım. Bence ikisini de bir elinize alın öyle karar verin.