Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa Legalis Seabass & Ballistic X & Bg Seabass Karşılaştırma

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında EyezBerg tarafından paylaşıldı.

1. EyezBerg

EyezBerg Üye

Merhabalar,

Bu kamışlardan birine geçmeyi düşünüyorum. Kullanıp tecrübe edenlerden fikir alabilir miyim? Kıyıdan levrek için silikon, jig ve 22 gr geçmeyen sahteler kullanacağım. Makina olarak da Okuma Alaris40'lık var uyumlu olması da önemli. Boy olarak taşınabilir olması açısından 244cm lik olanlar ilk tercihim ama 270cm çok daha iyi derseniz düşünebilirim.

Bütçem aslında daha kısıtlı, alternatif benzer orta segment kamış tavsiyeleriniz varsa belirtebilirseniz sevinirim.

Herkese rast gelsin.

conquestime ve Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mektupla

Mektupla Daimi Üye

4. blackace

blackace Aktif Üye

bg 2.44 7-28 ve legalis 2.44 10-35 kullaniyorum ve iki kamistanda oldukca memnunum. bg mh sertlikte ve fast aksiyona sahip bir kamis 123 gr agirligi ile adeta kus gibi wtd ye de cok iyi cevap veriyor shimano stradic ci4+ 3000 hg fb ile kullaniyorum makine 190 gr takimin toplam agirligi ise 313 gr cok hafif ve uyumlu bir takim.

ballistic x bg nin bir alt modeli ozellikleri hemen hemen ayni farklari ise ballistic x in yuzukleri tatli su icin ve yuzuklerin sarimlari farkli fakat her avdan donuste tatli su ile yuzukleri yikayip kurularsaniz sorun yasamazsaniz.

legalis de fiyat performans urunu diyebilecegim bir kamistir mh sertlikte fast aksiyona sahip 145 gr agirligi var ve wtd performansi oldukca guzel. eger ileride bg ya da ballistic x i daha hafif bir makine ile kombinlerim derseniz tercihiniz bg ya da ballistic x olsun fakat boyle bir dusunceniz yoksa daha uygun fiyatli legalis de sizi uzmeyecek bir kamistir.

5. Çırak

Çırak Aktif Üye

@EyezBerg Emrah bey konu ile alakalı değil ama imzanızda Lrf setinde kullandığınız ip Yeni Kairiki 0,07 yazıyor. Yeni kairiki lerde 0,07 yok, size bu ürün yeni kairiki olarak satıldıysa satıcı ile mutabık olun bence.

rıza ve EyezBerg bunu beğendi.
  6. EyezBerg

EyezBerg Üye

Pardon 0,06 olacaktı. Uyardığınız için teşekkürler.

rıza bunu beğendi.
  7. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Daiwa legalis 10-35 atarlısını kullanıyorum. Dalarlı ve su üstü sahteler de performansından oldukça memnunum. Sizin işinizi rahat görecektir.

8. barlas61

barlas61 Aktif Üye

Daiwa legalis seabass 270 cm 10-35 gr kullaniyorum. Memnunum yalniz alacaksaniz 240 modelini tercih edin derim. Makina olarakta shimano sahara 2500 kullaniyorum.

9. EyezBerg

EyezBerg Üye

Neden acaba 240 tavsiye ediyorsunuz neyi beğenmediniz 270 te?

conquestime bunu beğendi.
  10. barlas61

barlas61 Aktif Üye

Begenmemek degil. Sadece 240 da su ustunde daha rahat aksiyon verebilirsin. 270 de marka bagimsiz olarak soyluyorum. Aksiyon vermek daha zor oluyor.
    Yoksa hic bir sekilde sikayetim yok. Yeni bir kamis alirsam da 210 yada 240 alirim. Benim fikrim bu.

conquestime ve EyezBerg bunu beğendi.
  11. muharrem.eroglan

muharrem.eroglan Yeni Üye

Ben 2.90 kullaniyorum hem su icinde hem su disimda gayet cok cok iyi aksiyonlar verebiliyorum sevgili hobidaşlar şu konuya açıklık getirmek istiyorum herkes bir takım düşünce fikirler yazıyor tabiki bunlar bizler icinde alış veriş fikri sunuyor fakat şu var.

Marka bagimsiz olmaksizin söylüyorum suyun icerisindeki olan levrek veya lüferin yüzüşünü bilen varmı bir coğumuzun kafasinda soru isareti üretimi yapilan bütün makinalarin hizlari baliklar icin düsüktür bu birincisi.

2 ci konu günümüzde en cok levrek avı icin kosusturmak havasini yakalamak basinc degeri yagmur arkasi dere agzi ve sayri ve sayri sayri. Bu isin en püf noktası bakir meralardir.

Kimisi tur dusi olucak devir dusuk olucak. Hic bir sekilde sarimla alakasi sıfır bana göre 99 cm sarimli olanda aliyor baligini 72 cm sarimli olanda hatta en dusuk devirli bir disli 20 tllik makinalar la dahil aliniyor tek sorun bizlerde. Marka ayaklandirmasi ve belirli markalarin satış fiyatlarını bizler yüzünden yukselmesi rapalarda ayni sekilde. Oo. Makina bu levrek aliyor. Ooo. Bu rapala calisiyor oo su oo bu. Ooo uretimi durdu bu sahtenin fiyat 500 tl bizler bu kafalarla yol almaya devam edersek bu fiyatlar dahada yukselicek ve emin bir cogu bu yuzden spinden sogudu cunku neden ip 100 tp iken simdi 500 tl. Sahte 40 tl iken simdi 130 tl marka yok spin makinasi gecen sene 1300 tl idi simdi 2500 2900 tl bu nasil dolar artisi oluyor hadi 1300 tl iken dolar 7 lira olsa gene 1600 yapar. Askeri ucret inicek deseler ulke ayaklanir. Misal diyorum 70 milyon insanin 50 milyonu balik tutuyor. Sevgili hobidaslar ben karsiyim fazLa satilan fais fiyatlara
    Herseyi yazMak durumunda kaldim.

gkhnn, ahmet01, Çaça ve 5 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş