Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Levrek Sahteleri

alisami

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Z120 SSR
Bunun nasıl bir erimi var öyle . İlk denemeyi az önce yaptım. Uzağa atmak için artık metal oyuncaklara gereksinimim kalmadi .

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Z120 SSR
Bunun nasıl bir erimi var öyle . İlk denemeyi az önce yaptım. Uzağa atmak için artık metal oyuncaklara gereksinimim kalmadi .
Aldığın kandırıcının tam adı Shore Line Shiner Z120F SSR

Z serisi dalgaların sahtesi. 120 ve 140mm boyları var. Erim müthiş. 1.2 metreye kadar dalar. Bunların üretimi hala sürüyor.

Su yüzeyine yakın yüzen R40+ SSR ve R50+ SSR vardı 50 artık bitti. Yerine aynı derinlikte yüzen senin aldığın yeni Z serisi çıktı.

Ve nihayet artık 0-30 cm dalan 70 metreye atılan Z SSR ülkemizde.
Yine aynı derinlikte yüzen Crosswake 111 de geldi.

Bu gün telefonla birkaç resim çektim. Flouresan ışığında renkler değişti ama yine de fikir verir.

Ekli dosyalar

arkadas

Daimi Üye
Adı
ibrahim
Bunca Daiwa sahte yem kullanan var hangi model ve renklerden hangi koşullarda sonuç aldıkları hakkında bilgi vermemiş. Yukarılarda bu bilgilerin paylaşılmasını istemiştim.

Bunca renkten bizim sularda hangileri geçerli bilgi toplayabilirsek, boşuna dışarı para ödemeyiz, renginden hoşlanıp yanlış sahte alanlar yanlış yapmazlar.
Aynı seeyi düşünüyordum konu bıle actım ılgı görmedı bende yemeli sazana avına döndüm çünkü çoooook para sımdıden ıse yaramayan sahteler 600 700 TL ödedım:mad::(:(

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Birkaç da crosswake resmi, net çekememişim. Bunlar da 0-30 cm dalan.
Bazı bütçeler sarsılacak galiba.

Ekli dosyalar

alisami

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bülent abiden aldığım R40+SSR, rengi kibinago. 9 veya 9.5 gr ağırlığında olmasına rağmen 10-30 atarlı bir kamışla ciddi mesafelere ulaşan bir sahte. Hatta şöyle diyeyim ekipmanımdaki neredeyse en uzağa gidenlerden bir tanesi. 1.650 gramlık bir levrek yakalamama sebep olan en sevdiğim ama ilk kaybettiğim sahtem :( (acemi cesareti). Bulduğum anda yeniden alıcam, hatta 2 adet alıp birini yedekte tutucam.
Şuandaki yeni favorim ise Bülent abinin bahsettiği Z120 SSR. Değişik bir düzeneği var. Elinize aldığınızda garipliğini anlıyorsunuz. İçindeki düzenek sadece hızlı hareket halindeyken devreye giriyor ve erim bu düzenek sayesinde inanılmaz. İlk denememi dün yapmıştım. Bülent abinin "bunu Çanakkale'de kullan" demesine rağmen dayanamadım ve hafif rüzgarlı bir hava, zeminin nasıl olduğunu bilmeden atış yaptım. Rahattım çünkü maksimum 30cm dalıyor :D. Minimum 60-65 metrelere ulaştığından eminim. Şuan için temin ettiğim renkler yeşil ve turunculu olan ile Bülent abinin favori rengi (renk kodu bulamadım) elimde. En kısa sürede ince çizgiye gidip turuncu yeşilli olandan 1 adet daha edinicem. Yetka eğer bunları okuyorsa bana kesin kızacak ve hemen telefon açıp " ben sana demedim mi bu kadar sahte alma, yakında bizim gibi olucan" diycek ama napayım çok güzeller :D. Yarın veya öbür gün ondan da birkaç oyuncak gelicek. Yekta söz, senden gelenlerden başka şimdilik alımı durduruyorum :D.
Elimde yaklaşık 15 kadar daiwa var ama tutturduğum birkaç modelden başkasına pek sıra gelmiyor. Zamanla onları da anlatırım ki maalesef pek balığa gidip deneyemiyorum oyuncaklarımı :(. Birileri bana takılsın veya ben onlara takılayım da ya boş dönüp güzel sohbetler yapalım, yada güzel güzel balık avlayıp kafa dağıtalım :D

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Sami daha zaman var, bu yaz levrekler diğer türler gibi nadirleşti.

Gelenler içinde 9 gramlık bir sahte de var. Morethan Lazy Slim. 55 m erimli 5-50cm dalarlı. Değişken hız ile karışık Shore jig sahtelerinde olduğu gibi kamışı kaldırarak çekilmesi gereken batan incecik bir sahte. Bunu yurt dışında arayıp bulamamıştım Bugün yol ücreti hariç 21 dolara bir yerde buldum ama bakalım buradaki satış fiyatı ne olacak bekliyorum.

İnce yapısı ile silikonlar kadar iş çıkaracağını umuyorum. Levrek ufak tefek yemlere daha fazla ilgi gösterdiğinden deneyeceğim.

Ekli dosyalar

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Yeni gelen Daiwa grubunda LRF malzemeleri, hem jig kafaları hem silikonlar oldukça çeşitli. LRF meraklıların da cepleri zayıflayacak.

Ben bunca ürün içinden sadece at çekte kullandığım silikonlar için 7, 10 ve 14 gramlık jig kafaları aldım. Her ağırlık için farklı boyutta iğneleri ve her birinin 4 ayrı rengi mevcut.

Ekli dosyalar