Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Marifetleri ; Ilk Ağustos Levreği :)

Mektupla

Daimi Üye
Tüm hobidaşlara selamlar , öncelikle Kurban Bayramınızı kutlar güzel bir bayram dilerim.

Ağustos sıcağında malum nem oranlarının tavan yaptığı bu günlerde avlanmak daha meşakatli oluyor.
Güzel Çanakkale şehrimizin bereketli kıyılarında spin ile daha önceleri sinarit, palamut hatta kaçan bir trofe levrek rast gelmişti .Bu bereketli kiyilarda 4 mevsim balik olmasi insani ayri bir tutkuyla denize bağlıyor
Yine cantasında durduğu gibi duramayan sahteler kalk gidelim dedi . Ayrica sitemizdeki av raporlarinı okuyunca acaba lüfergiller boğaza giriş yaptı mi kontrol etmek icin 10 ağustos günü sabah suyunda sahtemizi Bismillah ile fırlattik Gerçi biraz gecikmeli sabah suyu saat 7 gibi suüstü spanish lure ve sea horse ikilisiyle başlayan avımızda bir kaç takip ve igneyi iskalayan küçük kabadayilarla hareketlendi :)
10.20 sularinda artik suüstu sahtelere hareket olmayinca sitemizde birçok kez anlatilan özellikle Horozbina Bülent Beyin ustunde durduğu Daiwa SLS 120 F SSR AYU rengini yani gerçek katil sahtemle :) kıyıya paralel olacak şekilde denizi taramaya başladım.
Sırt ağrısı artık iyice artmışken sıcak ve poyraz kulaklardan iyice insani rahatsız ederken sahte aksiyonu disiplininden kopmuşken tam o an Yıldız Tilbe parcasinda dediği gibi hic ummadığım anda :) o malum vakum ile sahtenin tatli sert asılmasını farkettim dedim ki levrek geliyor. 2 gün önce kofana/ lüfer sezonu için emektar misinami nippon ghost 0.30mm ile değistirmis olmanin rahatlığı ile makinami sarmaya devam etttim. Gümüş parıltı çok uzak değildi ve sakin sakin geliyor demeden bi anda kaloma açmaya başladı :) tabi can tatlı sonuçta :(
Sonrasında daha önce kaçırdıgım trofe levrekten dolayi bu kez balığı kıyılatmam gerektiğini aklimdan bir an olsun cikarmadim :)
kisa bir mücadele ile hayatımın ilk levreği namıdiğer Dicentrarchus labrax :) (ilk levreğin biraz avcı şımarıklığı diyelim ) kıyılatmayı başardım. Hayvanın güzelliği ile başbaşa kalınca bir an acaba denize geri biraksam mi demedim degil Ama boyuna posuna bakinca ispendek olmadiğı ilk tuttuğum levrek olmasi ve sevdiklerime ikram etmenin düşüncesi ile bu güzelliği bu seferlik alıkoydum .
Ava devam etme isteği olsa da denizin bu comertliğine ve kismetime tamah edip avimi sonlandirdim. sonrasinda eve goturmeden once birkac tane ilk levrek fotosu aldım ve güzelliği güzelce paketleyip evin yolunu tuttum. agırligini ve boyunu tam kestiremedigimden bir marketin sebze reyonunda gizlice tarttim dedim terazimizi kirlettiniz kavgasi cikmasin :)
sonrasinda evde 1.5 lt su şisesi vesilesiyle boyunu ölçüp ve kumunu temizledikten sonra dolapta istirahatine biraktim .( 1.496 kg 55 cm boy )
İlk levreğim olmasi nedeniyle yüzümde gülümseme ile gün geçti :)
Fazla uzattim kusura bakmayın heyecan çeneye vuruyor benim bünyede :)
Tüm hobidaşlarımın tekrardan bayramını tebrik ederim , güzel günlerde bol bol rast gelmesi dileklerimle :)
Ekli dosyayı görüntüle 79004
Maaşallah...
İyi bayramlar diliyorum...

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler daha irileri rast gelsin inşallah. Sizin için asıl bayram bugün desenize. Nice bayramlara diyelim o zaman.

FTH54

Üye
Tebrikler hocam...inşallah bende ilk levreğimi yakalar yazınızdaki heyecanları yaşarım benim sorum kıyıdan ve sizden yaklaşık kaç metreden aldınız ?sığlık derinlik nasıl? Nasıl bir mekan ?

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler, levrek de anlatımdaki samimiyet de harika. Devamını da dilerim.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrik ederim. İlk levreğin heyecanı sonraki avlar ne kadar büyük olursa olsun unutulmuyor ve yaşanmıyor. Benim kalbim yerinden çıkacaktı. Hiç unutamam ve neler hissettiğinizi tahmin ediyorum. Devamı gelsin inşallah.

Tebrikler hocam...inşallah bende ilk levreğimi yakalar yazınızdaki heyecanları yaşarım benim sorum kıyıdan ve sizden yaklaşık kaç metreden aldınız ?sığlık derinlik nasıl? Nasıl bir mekan ?
Fatih Bey inşallah en kısa zamanda tutarsınız levreğinizi :)
2017 ekimden bu yana balık peşindeyim ve acemiyim desem yeridir. spin icin uzun saatler, farkli sahteler farkli yasanmis avcı tecrubeleri, farkli avlaklar ve forum sitemizdeki ustadlarin kiymetli bilgilerinin sentezi olarak avlarda basarim artti desem yalan olmaz.Benim kendi görüsüm az olsun kaliteli malzeme olsun :)
Daiwa meraklisi degilim ama daiwa shoreline shiner vertice 120f ssr modeli mt ayu rengi tek basina bircok kez sinarit, palamut ,mayis ayinda 5 kiloluk levrek kacirdim acemilikten ve en son bu sahte ile ilk levreğimi aldım.
gercekten bu sahte bir spincide olmali tum samimiyetimle . Spinci arkadasima alacagim en guzel hediye diyebilirim :)
Üstadlarin dediği gibi Levrek avinda Kiyiya paralel atıs yapmak kurali ve levreğin genelde sığda basmasi bence gecerli. bu levrek iskeleden kiyiya paralel atışta 20 mt mesafede en fazla 50 cm derinlikte bastı mesala.
Yine tecrube sahibi hobidaslarin anlattigi gibi sahil hatti kumluk yer yer taşlik bir avlakti.
bence en onemlisi o gun kismetin olmasi ve balığın avlakta olmasi :)
Avci hikayeleri bitmez derler uzun oldu biraz cevap ama kismetten otesi yok :)
iyi aksamlar güzel levrekler tutmaniz dilegiyle :)