Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa X-fire 2510 Pe-h (2017 Serisi)

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında reelmaster tarafından paylaşıldı.

1. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Arkadaşlar Makineyi kullanan veya hakkında bilgi sahibi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
    Kağıt üzerinde özellikleri ve fiyatı hoşuma gitti. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2017-XFIRE.jpg

Daiwa X Fire Spinning Reel Features :

Gear Ratio: 5.6/1
    Retrieve per crank: 84cm
    Weight: 205 gr
    Max Drag: 15 lbs (7kg)
    Spool Cap.: 0.18 /200mt- 0.28/100 mt
    Ball Bearing/Roller Bearing): 7+1
    Handle lenght&type : 55mm Large "T"
    Technical datas :
    + Real Four
    + Zaion
    + Digigear II
    + Mag Sealed
    + Air Rotor
    + Aluminum Spool
    + ABS II
    + Twistbuster II
    + Airbail
    + ATD - Automatic Tournament Drag System
    + Real Infinite Stopper
    + Rotor Brake
    + CRBB
    + Silent Oscillation

semmelweis, Apathetic ve KaNKuRT bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

Ben bu makineyi kagit uzerinde inceledim, 80cm alti sarmadigi icin eledim.. ayrica makara sanki cok kisitli, istedigim ipi saramam gibi.. malzeme olarak kaliteli gozukuyor.. caldia’nin 1 rulman fazlasi.. 30dolar fiyat farki var aralarinda, 1 rulman icin deger mi bilemedim..

reelmaster bunu beğendi.
  4. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Kayhan sarım 80 yerine 84 cm sadece %5 daha hızlı . Aslında bu hızla tam bir (ALL ROUNDER) makina olmuş. Levreği de kandırır ,dişliyi de kaçırmaz gibi! Kafaya 0.14 sarsam yaklaşık 300 metre alıyor. Bana fazla bile. Fiyat olarak Caldia yı kaç dolar bunu kaç dolar hesapladın bilemiyorum ama ben bunu 24.424 JPY Kargo dahil buldum .. Ne dersin ?

Apathetic bunu beğendi.
  5. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

1.5 PE’den 150 metre gordum ip olarak, gercegi biraz daha az sariyo genelde.. 110-120 metre ancak sarilir 0.16 ipten.. 21.840 jpy’den alabilirsin digitaka daha hesapli genelde plattan..caldia bir tik daha ucuz.. 19.845 jpy’de caldia 2500’luk fiyati.. (fiyatlar kargo ve kredi kartina %5 komisyon dahil hesapladim)

Son düzenleme: 10 Ekim 2018
    reelmaster bunu beğendi.
  6. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Kayhan Bulduğun fiyat harika. Teşekkürler. Caldia ile arada 100 lira gibi bir fark var ... Bence rulman ı takmadan yanında verseler bile 100 lira eder :) Hatta 200 daha versem ,2 rulman daha koyarlar mı acaba? Bu arada başka teknik fark varmı detaylı bakmak lazım. Tek düşündüğüm kapasite konusu . Senin hesaba göre çıkarsa 110-120 metre sınır bana da yetmez. 0.16 dan en az 150 mt alması lazım. Keşke deneyen biri çıksa da söylese..

conquestime ve Apathetic bunu beğendi.
  7. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

Cok yeni bir makina, turkiyede yok sanirim.. ozellik olarak ben ancak japon amcalarin yazdigini bulabildim.. ayrica digitaka siparis mesajina ozel not birakabiliyorsun.. gumruk icin, dikkate aliyorlar haberin olsun.. plat onu yapmiyor..

conquestime ve Mektupla bunu beğendi.
  8. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

conquestime ve Apathetic bunu beğendi.
  9. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Arkadaşlar 11 gün aradan sonra merhaba. Makina hakkında kullanıcı yorumu bulamayınca (Muhtemelen Türkiyede yok) risk almaya ve makinaya şans vermeye karar verdim. Makinam dün akşam saatlerinde elime ulaştı ve ilk izlenimleri paylaşmak istedim. Detaylı görüşlerimi hafta sonu denemelerinden sonra yazmayı planlıyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim ki @Apathetic Kayhan kardeşimin kapasite konusundaki kaygılarının tümü yersiz çıktı.
    x-fire (2).jpg
    Kapasite olarak makina tam bir spin makinası ve oldukça yeterli.0.165 ten 200 metre 0.18 den 170 metre net alıyor. Resimdeki kafada 250 metre Pe08 Seaguar 0.148 sarılı ve hala daha 0.5mm boşluk var gibi. Ancak sarımı sıkı yaptığım ve kullanımda bu denli sıkı topluyamayacağım için bu payı bırakmayı uygun gördüm. Resimde detaylı göstermeye çalıştığım konulardan biriyse sarım kalitesi. ip üzerinde son katta 0.405 6# Seaguar FC sarılı olmasına rağmen sarımın düzlüğü mükemmele yakın.
    x-fire (1).jpg
    Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda hiç bir kusur bulamadım. Makina koldan -kalamaya kadar bir çok noktada suya karşı çok iyi izole edilmiş. Kullanılan seal kalitesi ve töleransları çok çok iyi. Seal kullanımı bir çok makinada (Penn Slammer III serisinde dikkatimi çekti) pürüzsüz akışkanlığı belirgin bir seviyede törpülerken bu makinada hissedilemeyecek kadar az. Hatta Seal kullanımı laçka bir akışkanlıktan ziyade boşluksuz ve tok bir makina kullandığınız hissini öne çıkartmış. Yaptığım tork ölçümünde makina 1270 grama kadar kitlemedi ki bu değer aynı fiyat bandında ki en büyük rakibi Shimano Stradic 3000 HG den %33 daha iyi. Bu değerlerle, boyundan büyük işlere imza atacak tablosu çiziyor. Bakalım zaman ve denemeler neler gösterecek.

Son düzenleme: 21 Ekim 2018
  10. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

Gule gule guzel gunlerde kullan :) ip olayina sevindim.. umuyorum ki hicbir avdan bos donmezsin :)

11. Suat YILDIZ

Suat YILDIZ Aktif Üye

Hayırlı olsun, makineyi nereden ve kaca aldiniz? bilgi verebilirseniz sevinirim.Tsk.

Sayfayı Paylaş