Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Değişik bir yem..

necmi fidan

Aktif Üye
Katılım
9 Haz 2010
Mesajlar
211
Tepkime puanı
16
Puanları
18
Yaş
60
Adı
Necmi Fidan
Değişik Bir Yem ..

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar...

Daha önce tesadüfen ortaya çıkardığım belkide kimsenin bilmediği bir yem olabilir düşüncesiyle paylaşmak istedim.

Zargana kıyılarımızda çok bulunan yakalaması çok kolay olan bir balık olduğunu hepimiz biliyoruz.Ben pisi ve kalkana ayrı bir ilgi duyduğumdan sürekli onunla ilgili takım ve yem araştırması içindeyim..Lüfer zamanı arkadaşlarım Çanakkale ye boğaza veya boğaz girişine kaşık atma ve yemliye giderken ben aynı mevsimde kalkan başladığı için kalkan avını tercih ediyorum.Yem olarakta sardalya ,hamsi ,istavrit ,ve zarganayı tercih ediyorum.Bir gün yanımda hiç yem olmadan gittiğim limanda 1251 c 7 no beyaz iğneye yeşil renkli ip bağladım.Biraz tenbel balıkçı olduğumdan ( zilleri takarak kumda yayılıp yatmak daha hoşuma gidiyor ) hanım atçek yaparak zargana yakaladı..Bende zargana öldükten sonra fleto çıkardım dip oltası attım.Beklerken birden zargananın bağırsakları gözüme ilişti...2 bağırsağı var..Penbe kirli beyaz gibi ve koyu kahve...Bağırsakların bizim burada kumdan çıkardığımız GIVIL dediğimiz yosun solucanına benzediğini farkettim.Hemen 1253 a 4 nolu iğneden 3 lü bir dip takımı yaptım ve attım ağzına gitsin kör boğazına diyerek attım.Aradan 2 dakika geçmedi zil çaldı biraz bekledim misina gerildi ve çektiğimde bağırsaklı takıma büyük bir pisinin geldiğini gördüm..İzmarit mevsimi ve limanda izmaritin çok olduğunu bildiğimden hemen 1522 7 nodan 3 iğneli dip takımı hazırladım ve o takımlada hanım 30 civarında izmarit yakaladı..Hanım bir taraftan zargana yakalerken bir taraftanda zargana bağırsağıyla da izmarit yakalıyordu..Ben o gün sadece 1 pisi yakalamıştım.Asıl önemli olan yeni bir yem keşfetmem olmuştu..Bütün arkadaşların bulunduğu yerde bunu denemelerini tavsiye ederim..Rastgele..
 

Y.BerkAkpınar

Yeni Üye
Katılım
29 Haz 2010
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Adı
Yusuf Berk Akpınar
Necmi abi zargana yakalamak icin 1251 c 7 no lu igneye yesil renk ip bagladinizya o takimi anlaatabilirmisin. Bende zarganaya merakliyim. Saygilar.
 

spartan

Üye
Katılım
4 May 2010
Mesajlar
31
Tepkime puanı
3
Puanları
8
Yaş
47
Konum
İstanbul
Adı
Melih Çaylak
Ya ben bu iğne kodnalırını nezaman öğrenicem :)
 

özcan bolat

Daimi Üye
Katılım
2 May 2010
Mesajlar
1,023
Tepkime puanı
86
Puanları
48
Yaş
44
Konum
istanbul/ümr
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
aynen bu iğne işi karışık a markası nın 4 no dediği iğneye b markası dağa başka rakamlar atabiliyo varsa bunun bir tablosu birabir hani yayınlasalarda hep birlikte ortak aynı dili konuşsak :)
 

özcan bolat

Daimi Üye
Katılım
2 May 2010
Mesajlar
1,023
Tepkime puanı
86
Puanları
48
Yaş
44
Konum
istanbul/ümr
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu arada necmi agabey hikaye pek güzel balık sakatatları pek çok zaman iş görür dimi ben pek ziyan etmem tuttum balığın sırf ziyan olmasın diye 1 karış suyun içine bile olsa takar atarım :)