Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Deniz üzerinde iki nokta arasındaki mesafeyi hesaplama

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
çok teşekkür ederim faydalı tavsiyeleriniz için. bir konuyu daha merak ediyorum. eğer tam yolda gidiceğimi düşünürsek hiç ara vermeden motorun 2-3 saat boyunca tam yolda çalışması sakıncalı mıdır?
aslında yarım yolda gitmeyi düşünüyorum ama bir taraftan da biran evvel karşı kıyıya geçmek istiyorum :)
sırtı verimli olur mu peki? ve bu sırtıda hangi tür balıkları hedef almalıyım?

Aldirmaz

Aktif Üye
Adı
Can Aldırmaz
çok teşekkür ederim faydalı tavsiyeleriniz için. bir konuyu daha merak ediyorum. eğer tam yolda gidiceğimi düşünürsek hiç ara vermeden motorun 2-3 saat boyunca tam yolda çalışması sakıncalı mıdır?
aslında yarım yolda gitmeyi düşünüyorum ama bir taraftan da biran evvel karşı kıyıya geçmek istiyorum :)
sırtı verimli olur mu peki? ve bu sırtıda hangi tür balıkları hedef almalıyım?
Hiçbir sakınca yok zaten motorunuz koldan kumandalı olduğundan mutlaka arada sırada gazı kaçıracaksınız. Bu motorlarda en dikkat edilmesi gereken husus soğutma suyu çıkışıdır denizden poşet çöp gibi ilişkenler motorun su emiş filitresini tıkayabilir bu durumda motorun sesi değişir.
Ben motordan gelen hertürlü sıradışı seste ilk önce soğutma suyu çıkışını kontrol ederim.
Selamlar.

murat48

Aktif Üye
Adı
murat
Bana göre pek faydalı bir tartışma konusu açılmış. Peki google earth 'da işaretleyeceğimiz iki nokta arasındaki mesafeyi gösterebilen bir özellik varmı ? Aradım ama bulamadım da. Merak ettiğimiz yerlere ne kadar zamanda ve ne kadar yakıt ile ulaşacağımızı da böylece hesaplayıp, süprizlere mağruz kalmayız diye düşünüyorum. Teşekkürler.

murat48

Aktif Üye
Adı
murat
evet google earth ile yapmayı başardım.
kayığımla yazlığa gitmenin planlarını yapıyorum ama cesaret edip çıkabilir miyim bilmiyorum :)

tekne:4m fiber + 10hp honda 4zamanlı
güzergah:tuzla-esenköy
google earth'e göre mesafe:40km

teknem tam yolda 2 kişi 10 mil yol yapıyor. fakat yakıt tüketimini hesaplayamıyorum,daha önce denemedim çünkü..
Bende uğraştım ama hesap yapamadım. Kolay bir yolu varsa yazarmısınız ?

murat48

Aktif Üye
Adı
murat
karıştırırken buldum. çok ta iyi oldu. teşekkür ederim.

barokli

Yeni Üye
evet google earth ile yapmayı başardım.
kayığımla yazlığa gitmenin planlarını yapıyorum ama cesaret edip çıkabilir miyim bilmiyorum :)

tekne:4m fiber + 10hp honda 4zamanlı
güzergah:tuzla-esenköy
google earth'e göre mesafe:40km

teknem tam yolda 2 kişi 10 mil yol yapıyor. fakat yakıt tüketimini hesaplayamıyorum,daha önce denemedim çünkü..
Selamlar merak ettim acaba tuzladan esenkoye gittiniz mi yada gidiyormusunuz? Bende bu sene heves ettim seneye yaz icin kismetse zodyak tarzi 3 mt uzeri 4 mt altinda 15 yada 20 hp motor dusunuyorm 4 zamanli kartal - cinarcik arasi dusunuyorm o yuzden size sormak istedim

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar merak ettim acaba tuzladan esenkoye gittiniz mi yada gidiyormusunuz? Bende bu sene heves ettim seneye yaz icin kismetse zodyak tarzi 3 mt uzeri 4 mt altinda 15 yada 20 hp motor dusunuyorm 4 zamanli kartal - cinarcik arasi dusunuyorm o yuzden size sormak istedim
merhaba,
bir türlü cesaret edip çıkamadım. yol uzun motor küçük olunca risk artıyor. 30-40HP motor olsa çoktan gitmiştim :)