Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Derine dalan rapala kullanımı hakkında yardım

dadans77

Aktif Üye
Adı
Ümit dadans
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba..

Yurt dışından almış olduğum 2 adet rapalanın tekneden kullanımı (takım şekli, kurşun ve fırdöndü sayısı v.s) hakkında bilgi almak istiyorum. Eğer yardımcı olursanız ağustos sonu rapalalarımı test etmek istiyorum.

Teşekkürler..

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Ümit öncelikle avlanacağın derinlik önemli. Eğer sığ bir suda av yapacak isen kurşun takmaman lazım. Rapalanın gagası zaten uzun 5-10 metre derinliğe inecektir.

Daha derine daldırmak istersen kurşun takabilirsin. Bağlama şekli ise kesinlikle rapala bağını tercih etmeni isterim. Sahte yemin aksiyonunu bozmayacaktır.

dadans77

Aktif Üye
Adı
Ümit dadans
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Açıkta avlanacağım için derinlik bir hayli fazla olacak. Derin sudaki kurşunlu takımı nasıl olmalıdır?

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Merhaba..

Yurt dışından almış olduğum 2 adet rapalanın tekneden kullanımı (takım şekli, kurşun ve fırdöndü sayısı v.s) hakkında bilgi almak istiyorum. Eğer yardımcı olursanız ağustos sonu rapalalarımı test etmek istiyorum.

Teşekkürler..

Kendi sitesinde 5-10 foot arasında dalabileceğini söylüyor.Kıyıdan bu derinlikten daha fazla derinde avlanabilmek çok zor olur.Zira takımın takılıp kaybedilmesi muhtemel olacaktır.

Açıkta avlanacağım için derinlik bir hayli fazla olacak. Derin sudaki kurşunlu takımı nasıl olmalıdır?

Tekneden kullanım için Yöneticimiz Akın Kaptan'ın aşağıdaki konusunun faydalı olacağına eminim.

https://www.baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=46

dadans77

Aktif Üye
Adı
Ümit dadans
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İkinize de çok teşekkürler. Ben Akın kaptanın yazılarını okuyup takımlarımı oluşturmaya başlayacağım

dadans77

Aktif Üye
Adı
Ümit dadans
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Teşekkürler Hamdi bey