Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deviasyon ve Rinoplasti ameliyatı.

Konu, 'Sağlık' kısmında BS Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BS Okuru

BS Okuru Misafir

S.a hobidaşlar.

Yaklaşık 30 yıl önce okulun 3 ncü katından düşmem neticesinde burnum tabiri caiz ise dümdüz olmuştu. O zamanın şartlarında Şişli Etfal Hastanesinde narkoz almadan operasyon geçirmiştim. Narkoz olmadığı için haliyle çocuk yaşta bu ameliyat beni aşırı derecede çok etkilemişti. Ondan sonra başımdan bir çok olay geçti ve bütün yaralanmalarda hep bu operasyonun korkusunu yaşadım. Normal şartlarda askerlik çağından sonra yeniden bir ameliyat olup burnumun tekrar düzeltilmesi gerekiyordu. Ama ben bir türlü cesaret edemiyordum.

Hatırlarsanız belki forumda bir bel ağrısı konum vardı. Bu bel ağrım bir türlü geçmeyince geçtiğimiz hafta ablamın 20 yıllık üroloji doktoruna gözüktüm. Sağ olsun hem bel hem böbrek hemde burnum ile ilgilendi.

Korkmama rağmen daha önce bir çok kez gerek profesörle gerekse doç. doktorlar ile görüştüm, kimisi yaparım dedi ben kaçtım kimisi ise ben yapamam deyip gözümü iyiden iye korkuttu. Operasyon oldukça ciddiydi çünkü kaburgadan kıkırdak almaktan vs. bahsediyorlardı.

Uzun lafın kısası geçtiğimiz hafta birden bire bir cesaret geldi ve böbreklerim için gittiğim doktorda burnumdan bahsettik ve kendisi sahibi olduğu Rumeli Hospital hastanesine yönlendirerek K.b.b doktoru Yrd. Doç. Dr. Levent Sağıt ile tanışmama vesile oldu. 29 Aralık 2016 Perşembe günü kendisine muayene olup 3 Ocak 2017 Salı gününe ameliyat tarihi aldım. Saat 15:00 gibi başlayan ameliyat 18:00 gibi son buldu ve ben 18:30 gibi yavaş yavaş kendime gelmeye başladım.

Bir gün hastanede gözlem altında kaldıktan sonra taburcu oldum ve bugün gidip slikon tamponlarımı aldırdım. Şuan için burnum oldukça dolu fakat ciddi bir sancım yok çok şükür. Bir hafta sonra alçılarımı aldıktan sonra yavaş yavaş normale döneceğimi söyledi.

Kısmetse bir hafta on gün sonra çok çok uzun bir aradan sonra gerçekten nefes alabileceğim.

Ben bu yaşıma kadar hep kendimi kandırdım, aslında nefes alamadığımı biliyordum ama çevreme hep alışık olduğumu söylüyordum. Bunun başlıca sebebi küçükken geçirmiş olduğum kazanın etkisiydi.

Korkunun ecele faydası yok sözü bir kez daha benim açımdan kanıtlanmış oldu. 30 yıl önce 3 metrelik tampon koymuşlardı şimdi 3 4 cm slikon tampon kullanıyorlar. Ağrısı sancısı hepi topu 3 5 saniye sürüyor.

Bu konuyu neden açtığıma gelecek olursak, nefes alma ve burun konusunda benim kadar problemli başka bir arkadaş var ise ona belki yardımı olur ve korkularını bir kenara bırakıp tez zamanda sağlığına kavuşmak için ameliyat olur.
    ameliyat.jpg e032ad86-6700-4757-b7e5-9d45a03700a5.jpg

Birinci foto ameliyatın ikinci gününde çekildi, ikinci foto ise bugün öğleden sonra tamponlar çıktıktan sonra çekilmiştir.

Benim gibi yaralı insan görme konusunda hassas olan arkadaşlar lütfen beni bağışlasın.

Herkese sağlıklı, mutlu günler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ercüment

Ercüment Daimi Üye

Geçmiş olsun Gazi kardeşim,
    Acil şifalar dilerim.

BS Okuru bunu beğendi.
  4. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Geçmiş olsun. Doğru bir karar vermişsiniz. Dolu dolu nefes alıp verme sayesinde yaşam kaliteniz mutlaka artacaktır.
    Hikayeniz kararsız arkadaşlarımızı cesaretlendirecektir.

BS Okuru bunu beğendi.
  5. coner

coner Daimi Üye

Geçmişler olsun kardeşim.

BS Okuru bunu beğendi.
  6. deep_._blue

deep_._blue Aktif Üye

geçmış olsun ,inşallah çabucak iyileşirsin. rahatca burundan nefes alamamanın ne demek olduğunu ıyı bılırım. sanırım benımde bır operasyona ıhtıyacım olacak. ancak eskıden amelıyat olan arkadaşımın anlattıkları ne zaman karar aşamasına gelsem gözumun önune gelıyor ve cayıyorum. kaldıkı beş oprasyon gecırdım. ama ne hıkmetse iş buruna gelınce takılıp lkalıyorum.

BS Okuru bunu beğendi.
  7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Geçmiş olsun Gazi

BS Okuru bunu beğendi.
  8. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

Yaklasik 20 gun once bende ameliyat oldum, 35 seneden beri burnumdan nefes almamistim.. Hatta burun ameliyatini ikinci kez oluyorum.. İlk seferinde hicbir etkisi olmamisti, sadece hastaneye gidip bicak altina yatip gelmisim gibi oldu, nefes almama hicbir yardimi olmamisti.. Ancak iki ameliyatta da herhangi bir agri olmadi, sadece narkozun biraz etkisi kaliyor acikcasi korkucak bisey cok fazla yok.. Doktor ve tavsiye bu iste onemli ancak herkesin durumu ve vucut yapisi birbirinden farkli oluyor.. Gazi Bey size gecmis olsun diyorum, tabiri caizse yeni burnunuz hayirli olsun :)

BS Okuru bunu beğendi.
  9. Megalodon

Megalodon Aktif Üye

Cok geçmiş olsun..

BS Okuru bunu beğendi.
  10. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Çok geçmıs olsun gazi.

BS Okuru bunu beğendi.
  11. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

bende de bu doktor korkusu halen var ilkokulda hep iğneden kaçtım korkudan,askerden gelince mecburiyetten fıtık ameliyatı olmuştum ve 3gün sonra dikişleri aldırdım kaynama olmadığı için dikişler açıldı korkudan dikişe gitmedim kesiğin iki tarafından bantlarla birleştirip kaynamasını bekledim tabi bantlar terden birkaç saat sonra gevşiyor ve ben tekrar yapıştırıyordum,kapanması 1 yılı buldu orası 20cm uzunluğunda parmak kalınlığında yılan yapışmış gibi duruyor ve 30 yıldır hala ağrı geçmedi,daha birsürü böyle olaylar başıma geldi karadüzen kendim onarmaya uğraştım,25 yıllık işhayatımda korkudan hiç doktora dahi çıkmadım iğne verir deye,aslında canım tatlı değildir ama nebileyim korku işte,hoca misali aleme versemde talkımı kendim yutuyorum salkımı,nasıl olsa ölcez bir gün zihniyetinden kurtulamadım,sağlığın kıymetini öğrenemedim bir türlü,allah benim gibilerinin fobilerini dindirsin,tüm dostlarada sağlıklı yaşamlar versin

BS Okuru bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş