Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

DHL kargo ile almanya dan paket aldırma

Adı
ferit
webi dolaşırken DHL nin almanya sayfasının adresine rasladım
sayfa almanca
almancası iyi olan bi arkadaş varsa
çevirisini yapabilirse bizde faydalanalım

sanırım 15-20 euro ya almanyadan paket aldırmak mümkün...

DHL almanya anasayfa
http://www.dhl.de/en.html

buda paket bilgilerinin girildiği kısım(çevirisi faydalı kısım) :D
https://www.dhl.de/popweb/ProductOrder.do?checkOnInit=false&itemId=0&insert=false
bu adrese anasayfadaki "online frankierung" lnkine tıklayarak geçiliyor...

umarım arkadaşlara faydalı olur

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
bunlar tabii sadece DHL'in kendi işlemleri . Bu tür bir uluslararası nakliye işleminde gümrk olaylarını da dşünmek lazım.Gümrüğe takılan bir paket için yüzlerce TL harcamak gerekiyor ki , o zaman astarı yüzünden pahalıya geliyor...

Paket posta yavaşdır ama maliyeti her zaman daha düşüktür.

Adı
ferit
bunlar tabii sadece DHL'in kendi işlemleri . Bu tür bir uluslararası nakliye işleminde gümrk olaylarını da dşünmek lazım.Gümrüğe takılan bir paket için yüzlerce TL harcamak gerekiyor ki , o zaman astarı yüzünden pahalıya geliyor...

Paket posta yavaşdır ama maliyeti her zaman daha düşüktür.

hocam paket posta olayını biraz açarsanız bende bilgilenmiş olurum.
gümrük vergisine tabi olmamak için konulan sınırı geçmemek ve gift işaretlemesi yapmak teorik olarak takılma riskini ortadan kaldırıyor, tabi tam gümrük mevzuatını bilemiyorum...
takılma olursa 20% gümrük uygulandığını biliyorum ...

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Gümrük vergisinin ötesinde DHL (yada diğer hızlı kurye firmaları) ordino (150 TL) ve ardiye (duruma göre 50 TL civarında) bedeli alır gümrğe takılırsa.

PAket posta bildiğimiz PTT ile gelen paketler.Yani Almanyadan gelecekse Deutsche Post (alman postanesi) ile paket gönderildiği zaman Türkiyede PTT
eve teslim eder.Gümrğe tabii olursa İstanbul avrupa yakası için Tıopkapıdaki PTT paket toplama merkezinden 30 TL civarında damga vergisi ödeyerek paket alınabilinir.

Adı
ferit
Gümrük vergisinin ötesinde DHL (yada diğer hızlı kurye firmaları) ordino (150 TL) ve ardiye (duruma göre 50 TL civarında) bedeli alır gümrğe takılırsa.

PAket posta bildiğimiz PTT ile gelen paketler.Yani Almanyadan gelecekse Deutsche Post (alman postanesi) ile paket gönderildiği zaman Türkiyede PTT
eve teslim eder.Gümrğe tabii olursa İstanbul avrupa yakası için Tıopkapıdaki PTT paket toplama merkezinden 30 TL civarında damga vergisi ödeyerek paket alınabilinir.

DHL nin paket aldırmak için kurye servisi var hocam..
Deutsche post kurye hizmeti vermiyor sanırım almanyada tanıdığı olmayan için paket aldırmak sorun...

Ankarali Hüseyin

Yeni Üye
Ferit , malum izin sezonu ... eger Almanyadan istediginiz ve imkanlarim icierisinde birsey var ise seve seve yardim ederim... Gerci benim gelmeme 3 gün kaldi ama benden 10 gün sonra da oglum gelecek Türkiyeye!

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gümrükteki yolsuzluk nedeniyle DHL in paketleri ekstra bir titizlikle izlenmekte olduğunu duymuştum, sakın bulaşmayın, diğer kargo şirketlerini veya paket posta servislerini kullanın benim kendi fikrimdir..