Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Didim ve civarı avlak alanları...

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Deniz Tutkunu tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Gece gittiğimizde vuruş bile alamadık gündüz ise birkaç Karagöz dışında birşey çıkmadı.bizden önce gelenlerde vardı onlarda da durum aynıydı.

Deniz Tutkunu bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hlubay

hlubay Aktif Üye

Didim dışından bile tekneler bu aralar bu kıyılarda. Geçen hafta yoktu ama bu hafta Cennet koyda da saat 4..5 gibi en az 2 tekne koy girişine ağ seriyor. Geçen limanda sabahladım kaptanlar 3. seferine çıkmaya hazırlanıyordu. Bunlara volicisini de ekle balığın kıyılaması baya zor. Kota ve belli bölgelere av yasağı gelmezse bu teknelere olmayan balık da biter.

4. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Şikayet edecek bir mercii de yokki insanın değeri Yok bu ülkede doğayı, hayvanları kim takar! Limanda olta atarken tekneden çıkan balıkları bir görseniz.yazık günah 10 yıl sonra avlayacak balık bulamayacak bu balıkçılar ondan sonra ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Deniz Tutkunu, Mektupla ve hlubay bunu beğendi.
  5. hlubay

hlubay Aktif Üye

Yasal olarak bir engel yok yaptıklarında sorun da bu zaten

Deniz Tutkunu, Mektupla ve Semih09 bunu beğendi.
  6. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Ben anlamıyorum abi yetkililer gelir oltacıların kovalarına bakarlar limit altında ufak balık avlıyorlarmı diye ama gidip koca tekneleri denetlemezler.

Deniz Tutkunu ve Mektupla bunu beğendi.
  7. hlubay

hlubay Aktif Üye

@Semih09 İzmir de yaşayan arkadaşlar bu sene Çipuranın körfeze erken giriş yaptığını söyledi. Bu aralar Didim de var mı bir hareketlenme.

Deniz Tutkunu, Mektupla ve Semih09 bunu beğendi.
  8. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Var var abi :) babama poz ver dedim, gitti kamışı kırdı balıkla poz verirken.eski meski kamıştı ama güzel çipura tutmuştum :)

Ekli Dosyalar:

9. hlubay

hlubay Aktif Üye

Güzel balıklar tebrik ederim. Ben de denemelere başlıyayım artık yahu bu sene kış olmadı normalde bu ayda pek çıkmazdı ama merayı boş bırakmamak lazım demek ki :D. Yem sipariş verirsen haberim olsun ortak olayım

Deniz Tutkunu, Semih09 ve Mektupla bunu beğendi.
  10. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Teşekkürler, haber veririm yem siparişi verirsem abi, balık tam gelsin bir öyle sipariş vereyim diyorum :) sabah 6 da evden çıktım akşam 8 de eve girdim ayaklarımı hissetmiyorum, sabah hiçbirşey yoktu otelin orada, birde ağ çekmişler kıyıdan 300 metre açığa öyle ağ görmedim, ben abartısız 1 km uzunluğu vardı sahil boyunca ağ topladı adamlar.onun etkisi varmıydı bilmiyorum balığın olmamasında, sonra marinanın oraya gittik öğlen oradan çektim balıkları.sinirim bozulmuştu 2 aydır boşa gidip geliyordum en azından birkaç hafta idare eder bu beni :D

Deniz Tutkunu, Sarozorfoz ve hlubay bunu beğendi.
  11. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Birde birşey sorucam abi dalmak yasak değil mi normalde dalgıç elbisesi ve zıpkın ile? 2 kişi var ne zaman balığa gitsem adamlar denizde, ben kendime diyorum çok balığa gidiyorum diye bu adamları benide geçmişler.sabah otelin oradalardı biz marinaya gittik baktım oraya gelmişler bir de işi ticarete dökmüşler sanırım 2 kişiler bütün sahil şeridini zıpkınla tarıyorlar.gece lamba ile dalıyorlar hatta cuma akşamı benim oltayı kırıyordu dolaştırdı gitti uyuz oldum adamlara şikayet edicem özellikle gece balığa ışık tutunca hareket edemiyormuş sanırım ışıkla avlanmak yasakmış sanırım, şikayet edicem öyle birşey varsa eğer.

Deniz Tutkunu, Sarozorfoz ve Apathetic bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş