Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Drop Shot Tekniği

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında MehmetÇağan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Sizce bu teknik avlarınızda fark yarattı mı?

1. evet

oy sayısı 4
    57,1%
  2. hayır

oy sayısı 3
    42,9%
  1. MehmetÇağan

MehmetÇağan Aktif Üye

Sanırım Türkiye'de bu tekniği kullanan fazla avcı yok, bu yüzden forumda yapan var mı diye konusunu açtım.

1)Şimdi bu teknikte en alta drop shot kurşunu değil de kıstırma taksak aksiyona bir eksisi olur mu? (drop shota özel kurşundaki klipsin düğümsüz, misinayı kıstırmalı olduğunu biliyorum ama maalesef 1-1.5 gr lrflik olanlarını bulamadım)

2) İğnenin derinliğini ayarlamak için her seferinde yeniden bağlamaktansa stoper kullanımı çok mu abes kaçar?

3) Gene 1. soruyla alakalı olarak, kıstırma taktığımızda kurşun döndükçe malum fırdöndü olmadığı için silikon da dönecek fırıl fırıl, bunun önüne nasıl geçeriz, en minik fırdöndülerden alıp kıstırmayı ona taksak bir çözüm olabilir mi?

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Bu drop shot olayında her türlü bilgiye açım aklınıza gelen her türlü tüyoyu yazabilirsiniz. Teşekkürler :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Muhayyer

Muhayyer Daimi Üye

Zamanında savage gear'ın sağlam bir drop shot kitini edinmiştim. Kurşun dediğin gibi, takımın ve ipin kurtarılması ve kolayca feda edilebilmesi için kıstırmalı tasarlanmış ama aynı zamanda şakşaklı (ve tungsten) biliyorsun. Zıplattıkça ses çıkarıp balığı çağırmak için. E avcı balık geldiğinde garip hareketler yapan yemimiz de hazır. Teori bu...Bu durumda kıstırmalı kurşun belki silikon değil de canlı yem (teke, gümüş vb) takarsak daha iyi iş yapabilir.

conquestime ve Apathetic bunu beğendi.
  4. MehmetÇağan

MehmetÇağan Aktif Üye

O ses olayını bilmiyordum bak Adem abi, carolina veya texas rig stilinde kullanıyor da bunda da olduğunu bilmiyordum. Muhakkak o kurşundan da lazım o zaman. Teşekkürler abi :) Tekeyle bir denemek lazım

conquestime ve Muhayyer bunu beğendi.
  5. Muhayyer

Muhayyer Daimi Üye

İki delikli kurşun bir mile geçirilmiş. Zıplatıkça kurşunlar birbirine vuruyor.

conquestime ve MehmetÇağan bunu beğendi.
  6. AcemiUye

AcemiUye Üye

Mehmet bey , ben de dropshot kurşunu bulamayınca oturup basit bir kalıp yapıp klipsi de aliexpress ten getirip kendim doktum. 1,5 -2 gr. 4 gr. 7 gr. 10 gr. Olacak sekilde kalipar yaptım. Gerçi henüz kullanma fırsatı bulamasam da mlz hazırlık aşaması tamamlanmış oldu. Foto yüklemeyi basaramadim.

Mektupla bunu beğendi.
  7. AcemiUye

AcemiUye Üye

Sanırım başardım [​IMG]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sencan, amasseia, Melih Peker ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  8. enginson

enginson Daimi Üye

MehmetÇağan ve bestofwesd bunu beğendi.
  9. MehmetÇağan

MehmetÇağan Aktif Üye

Abi şahane olmuş bunlar

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mektupla bunu beğendi.
  10. AcemiUye

AcemiUye Üye

Yeniden Klips şiparişi verdim, bana ulaştığında senin için de dökebilirim. Acil ihtiyacın varsa 1.5-2 gr olanlardan 3-5 tane hemen gönderebilirim.

rıza ve MehmetÇağan bunu beğendi.
  11. MehmetÇağan

MehmetÇağan Aktif Üye

Ben de aliexpressten klips siparişi verdim ihtiyacın olduğunda benden de alabilirsin tabi önce çinden gelmesi lazım :) Abi acelesi yok ama yeni dökeceklerinden 1.5 gr öyle 3-5 tane gönderebilirsen çok sevinirim. Dökeceğin zaman özelden yazarsın abi adres falan ayarlarız her şeyi. Çok teşekkürler şimdiden

rıza bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş