Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düğümsüz Dip Köstekli Olta Takımı

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Arkadaşlar,

Dip oltası takımını ana bedende düğüm olmadan hazırladım,

bunun için boncuk ve farklı fırdöndüler kullandım.

hedef balık minekop, karagöz, mırmır,kalkan diğer bölgelerde mercan ve çipura ya da uygun düşer diye düşünüyorum.

eleştri öneri ve yorumlara açığım, daha da geliştirilecek önerileriniz varsa beklerim...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06NEFES06

Üye
Adı
isa
Merhaba Arkadaşlar,

Dip oltası takımını ana bedende düğüm olmadan hazırladım,

bunun için boncuk ve farklı fırdöndüler kullandım.

hedef balık minekop, karagöz, mırmır,kalkan diğer bölgelerde mercan ve çipura ya da uygun düşer diye düşünüyorum.

eleştri öneri ve yorumlara açığım, daha da geliştirilecek önerileriniz varsa beklerim...

Selamınaleyküm eline sağlık abim güzel olmuş bol balıklı video .resim ne olursa bekliyoruz rasgele

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teşekkürler.Merak etmeyin yeterki balik çıksın paylaşırız...

yeknet

Daimi Üye
Adı
Yekta
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kurşun için de bir köstek boyundan biraz fazla bir beden bağlanabilir. Bu şekilde iğneyi dibe takma olasılığı yüksek. Onun haricinde takım güzel ve iş yapar umarım. Anabedende fırdöndüye düğüm var sanırım.

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kurşun için de bir köstek boyundan biraz fazla bir beden bağlanabilir. Bu şekilde iğneyi dibe takma olasılığı yüksek. Onun haricinde takım güzel ve iş yapar umarım. Anabedende fırdöndüye düğüm var sanırım.
dip kösteğini özellikle öyle yapıyorum, minekop genelde kurşun arkasındaki iğneye yakalanıyor. yukarıdaki iğnelere ise genelde mırmır ve karagöz rağbet ediyor.
zemin kumluk olduğu için takılma olmuyor.
anabedende kösteklerin olduğu fırdöndülere düğüm yok , içinden misina geçen fırdöndüler onlar , altına üstüne de boncuktan stoper yaptım.

Hoper

Aktif Üye
Adı
Umut Şensever
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
güzel olmuş, fotoğrafa bakılırsa avcı da olmuş diyebiliriz :)

küçük bir eleştirim olacak; köstek boyları biraz uzun gibi, birbirine dolaşabilir. belki biraz daha kısa tutulabilir.

bir de küçük bir sorum olacak :) stoperler yeteri kadar sağlamlık sağlıyor mu sabit kalması için kösteklerin, yoksa beden üzerinde köstekler gidip geliyor mu ?

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
güzel olmuş, fotoğrafa bakılırsa avcı da olmuş diyebiliriz :)

küçük bir eleştirim olacak; köstek boyları biraz uzun gibi, birbirine dolaşabilir. belki biraz daha kısa tutulabilir.

bir de küçük bir sorum olacak :) stoperler yeteri kadar sağlamlık sağlıyor mu sabit kalması için kösteklerin, yoksa beden üzerinde köstekler gidip geliyor mu ?

evet haklısınız bunların köstekleri uzun oldu :)
stoperlerden 3 kez misineyi içinden geçirirseniz akma olmuyor ama, iri balık geldiğinde misina stoper boncuğu kesiyor. bundan sonra kullanmayacağım sanırım

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Pater noster diye bir sistem var ilgimi çekiyor ama kilit sistemi Türkiye'de var mı merak ettim. Bu hafta Marmara bölgesinde birisi bu sistemle levrek ve minekop yakalayıp face de paylaşmıştı. Kilit sistemini bulsam ben de denerim uygun meraya gittiğimde.
Ozi Yem

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Pater noster diye bir sistem var ilgimi çekiyor ama kilit sistemi Türkiye'de var mı merak ettim. Bu hafta Marmara bölgesinde birisi bu sistemle levrek ve minekop yakalayıp face de paylaşmıştı. Kilit sistemini bulsam ben de denerim uygun meraya gittiğimde.
Ozi Yem

ilk defa duydum ve gördüm değişik bi sistem, ya kilit yemi bırakmazsa :)

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ilk defa duydum ve gördüm değişik bi sistem, ya kilit yemi bırakmazsa :)
Adam gün aşırı iri bir levrek ve iri bir minekop alınca sistemin çalıştığını düşünüyorum açıkçası:) Üstte Ozi Yem diye link atmıştım, av videosu var orada.