Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dünya kupası Başlıyor...

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Arkadaşlar,
Haftaya bugün,yani 11 HAziran Cuma Dünya kupası başlıyor.
Güney afrika cumhuriyetinin organizasyonunu yaptığı bu dünya
kupasının seyir zevki yüksek maçlara vesile olmasını diliyorum.
Bana,Dünya yada Avrupa kupalarında İspanya'yı seyretmek
başka bir güzel geliyor.Gönlümde yatan aslan,İspanyanın kazanması yada finallere yükselmesidir.

Tabii herkes şimdi bir LCD yapsakta güzel güzel seyretsek derdinde
ama piyasada özel kampanyalar göremiyorum.Günübirlik ufak tefek indirimler oluyor ama ciddi bir indirim yok, hayret.
İşin garibi o kadar çok kişi sırf bu dünya kupalarını daha güzel seyretmek için LCD/LED TV alma peşinde.
Tabii TRT'nin HD yayın yapmayacağını,klasik SD yayına mahkum olduğumuzu
söylemeye gerek yok sanırım ama bazı Avrupa kanallarında HD hatta 3D yayınların bile olacağı belirtiliyor.
Benim nacizane LCD tavsiyem Philips PFL 5405H modeli. 100 Hz ve 2 Ms tepkime süresi ve
100.000:1 çözünürlük ile 2010 model bu cihazda başka güzel olacak seyretmek. Fiyatı 1800 TL civarında. Yada Sony'nin EX500 serisi...
HErne kadar Samsung ve LG'nin panellerinde görüntü kalitesi yüksek olsa da , okuduğum kadarı ile Satış sonrası hizmetler konusunda
oldukça sıkıntılı imiş bu 2 marka.Nisbeten daha iyi hizmet veren Philips ve Sony'den model tavsiyesinde bulundum.

NOT: Forumda futbol,siyaset vs. tartışmak yasaktır.Ama dünya kupasının güzelliğini beraber yaşamak adına konu açtım.
Olayı lütfen milli takımımızın neden katılamadığından ,futbolcu ve teknik ekibe kaydırıp,
çatışmaya sürüklemeyelim, o tür mesajlar derhal silinecektir.

Tolga

Daimi Üye
Adı
Tolga Özgür
Bende bu kupayı heyecanla bekleyenlerden biriyim ama evimde hala 70 ekran tüplü televizyonum var. Şuan hiç bir lcd teknolojisi onun kadar hızlı ve net değil.
Ama benim de önerim Samsung veya LG yönünde. Tüm müşterilerime Samsung LCD veye Led alıyorum. Birol Abicim alınacaksa birazcıkdaha fazla verilip 200Hz alınması yönünde benim tavsiyem. Hatta şuan LED ve 200Hz ler çok iyi diğerlerine nazaran.
LG LED TV 42LH9000 fiyatıda 2.300 TL civarında.
Ama birazcıkdaha beklemek lazım 3D led ler geldi ve diğer lcd fiyatları birazcıkdaha düşecek.
Bu senede tüplüden izleyelim maçları :) :p

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
LCD teknolojisinin bu kadar arttığı ve denildiği gibi 3D ye geçildiği günümüzde ve onca firma artık LCD üretiyorken bu kar yüksek fiyatlar doğrusu bana mantıklı gelmiyor.
Tüm gün Tv başında geçirelecekse tamam. Ama akşamları Tv'yi bazen ya açıyorum ya açmıyorum bile. Çok önemli olmadıkça.
İşten eve gittiğimde benim için en önemli ve tek LCD... 3D.. Dev ekran... Duvardan duvara plazmam: ''8,5 aylık kızımdır.'' Tüm yorgunluğumu o alıyor. Gerisi tefarruattır.

Tolga

Daimi Üye
Adı
Tolga Özgür
Arkadaşlar,
Haftaya bugün,yani 11 HAziran Cuma Dünya kupası başlıyor.
Güney afrika cumhuriyetinin organizasyonunu yaptığı bu dünya
kupasının seyir zevki yüksek maçlara vesile olmasını diliyorum.
Bana,Dünya yada Avrupa kupalarında İspanya'yı seyretmek
başka bir güzel geliyor.Gönlümde yatan aslan,İspanyanın kazanması yada finallere yükselmesidir.

.
Birol Abi tiramisular senden, içecekler bende izleyelim bir hafta sonu maçları :)

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Ben Beşiktaş'lıyım ve fırsatını buldukça kendi takımımın maçlarını keyifle izlerim. Onun haricinde birde sadece dünya kupası maçları keyifli geçiyor. Güzel ve coşkulu bir atmosferi olduğu içindir belki de.

Kupaya katılan tüm takımlara başarılar dilerim.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Dünya kupası ile ilgili izlediğim ve çok beğendiğim bir filimden bir söz aktaracağım size.
Film Tibet yada Çin de geçiyor ve çok büyük bir budist tapınağındaki keşişlerin modern dünyaya olan uzaklıkları ile olan konuyu işliyor.
Orada 12 yaşlarında bir keşiş çocuğun binlerce keşiş içinde okuldan geceleri kaçıp dünya kupasını izlemeye gittiğini ve arkadaşlarınıda ayarttığını anlatan bir filmdi.
Ve bu filmin bir sahnesinde çadırda dünya kupası izleyen cezayirlilere dışardan bir kişi gelip; fransa işgale başladı diyor, kimsede tık yok.
İçlerinden biri: ''Boşverin fransa bizi her gün işgal edebilir ama dünya kupası 4 yılda bir geliyor'' diyor. Bu söz çok hoşuma gitmişti.

tanbays

Aktif Üye
Adı
Tanbay S.
Birol bey
Misalen...
Dünya kupası finali oynanacağı gün hafta sonuna geliyor...
Bir arkadaşınız "Hadi gidiyoruz levrek akını var" dese

Maç mı? Balık mı?

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Başıma taş yağacak galiba, kesinlikle levrek.
Ama biz finali oynayacaksak, o zaman durup düşünürüm :D

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Bu işin sonu yok.Plazma,peşine LCD ,şimdi LED ve artık yeni yeni 3D LCD/LEDler.
bende hala 8 sene önce, evlenirken aldığım Sony 70 Ekran flat ekran TVyi seyrediyorum.
Bir defa alayım en iyisi olsun diyorsunuz ama oturupta normal uydu kanallarından TRT felan seyredecekseniz 1500 TLlik LCD ile farkı olmayacak.Ama Digitürk gibi çeşitli platformların HD receiver'i ile seyredecekseniz bir nebze daha iyi olur seyir zevki.Tabii Blueray'den film felan seyredecekseniz verilen 2000 -4000 TLler işe yarıyor.
benim param olsa Philips PFL 5405 olanı alırım , yeter bana 5-6 yıl.Sonrasında demode olur tabii...

Tolga

Daimi Üye
Adı
Tolga Özgür
Birol bey
Misalen...
Dünya kupası finali oynanacağı gün hafta sonuna geliyor...
Bir arkadaşınız "Hadi gidiyoruz levrek akını var" dese

Maç mı? Balık mı?
Maç. :p

Sen bana desene levrek akını var diye. :D:D:D
Yeterki akın olsun balık farketmez. ;)