Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

düğümsüz çaparide kösteği bedene bağlama işi

Birol beyin dediği gibi yapıyoruz bizde, gayet iyi oluyor, bazen ben abartıyorum ojelediğim de oluyor. Şema gerçekten çok güzel arşivlik, bu kurşun kasası ve kamış ucuna takılan yerlerde neler kullanıyorsunuz. Oradaki patlamaları engellemek için varmı bir öneriniz? Çok başıma gelmiyor ama bazen oluncada acaba diye düşünmüyor değil insan. Genelde kamış ucunda fırdöndüde palomar, kurşun tarafına da klipsli fırdöndü takıp palomar atarım kurşunu oraya takarım. çift katlı kasa yapınca bazen patlıyor.

karantina14

Aktif Üye
Adı
Okan YAMAN
Ben çapari yaparken kasa düğümü yerine en uca küçük bir fırdöndü takıyorum. Bu şekilde köstek dolaşmaları minimuma indirmiş oldum. Evde bir düzenek yaptım çapari için. Balkon kapısının demirine 2 adet küçük mengeneyi 50 cm açıklıkta sabitledim. Diğer tarafına klipsli fırdöndü ile çapari fırdöndüsünü takıp oturduğum yerden çaparimi yapıyorum :D
Çapari düğümü için ise; Üsten 1,1, 2, 3 ve alttan 1 düğüm atıyorum. Hafif ıslak yapıp düşümü iyice otutturuyorum. Kayma vs hiç yaşamadım.

flap

Aktif Üye
Adı
m.murat dagci
Ben nedense beceremiyorum hep kayiyor kostekler..bir puf noktasi var ama yapan birini izlemem lazim :)

Önder Kanığ

Moderatör
Yönetici
Adı
Önder
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Birol beyin dediği gibi yapıyoruz bizde, gayet iyi oluyor, bazen ben abartıyorum ojelediğim de oluyor. Şema gerçekten çok güzel arşivlik, bu kurşun kasası ve kamış ucuna takılan yerlerde neler kullanıyorsunuz. Oradaki patlamaları engellemek için varmı bir öneriniz? Çok başıma gelmiyor ama bazen oluncada acaba diye düşünmüyor değil insan. Genelde kamış ucunda fırdöndüde palomar, kurşun tarafına da klipsli fırdöndü takıp palomar atarım kurşunu oraya takarım. çift katlı kasa yapınca bazen patlıyor.
Yaptığın kasalara bir kat, istediğin kalınlıkta ip misina ilave et,( yani kasa iki kat olacağına ip misina ile 3 kat olacak.) bir daha kasadan patlama olayı başına gelmez.:)

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
dostum bayanların kullandığı tırnak cilasından al düğümleri sıkmadan önce hafifçe sür ve sık ticari amaçlı yapanlar için biraz zaman kaybı olabilir ama kendi çaparasını yapanlar için net çözüm tabiki kurumadan kullanma

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bir yöntem daha var bu üstelik şemayı uygulamadan önce kasa bağı yapmadan ana bedeni yuvarlak yapıp bedeni tekrar kavrayıp ucuna kör düğüm attığımız kösteği aynı anda çekip sıkıştırıyoruz. Sonda yukaridaki şemayı uyguluyoruz uygularken araya pamuk iplik lif atıp oje sürüyorum ölümsüz bir çapari hazır oluyor. :)