Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

El Yapımı Fishing line dancer

Lüfer53

Aktif Üye
Adı
Erdinç
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Geçenlerde ismini hatırlamadığım bir arkadaşımız bu konudan bahsetmişti ve aparat çok kullanışlı ve işe yarar gözüktüğünden biraz araştırdım ülkemizde henüz satışına rastlamadım ve bunu kendimizinde yapabileceğini düşündüm.Özellikle spin ve lrf avcılığında aksiyon vermekte zorlanan hobidaşlarıma büyük kolaylık sağlayabileceğini düşündüğüm, line dancer adlı aparatın el imkanlarıyla nasıl yapılabileceğine karar verdim ve kendimce bir üretim gerçekleştirdim. Yapmak isteyen arkadaşlara gerekli malzemeler ve nasıl yapıldığına dair kısa bi sunumum olacak. Video hazırlayamadığım için kusurum affola. Adım adım fotoğraflarla anlatmaya çalışayım.

Gerekli malzemeler:
Pense
Koblo kesici herhangibir malzeme
Bıçak
15 cm civarı bakır kablo

IMG_8776.JPG

Yapılışı:
15cm olan kablomuzu 2 kat pense yardımıyla bükerek ilk şeklimizi veriyoruz.
IMG_8780.JPG

Daha sonra birleşim yerinden 2 - 2.5 cm kadar kablonun yumuşak kısmını bıçak yardımıyla sıyırıp alıyoruz.
IMG_8777.JPG

Son aşama yine pense yardımıyla önce bakır kısmını büküyoruz ve üst tutacakları kıvırıyoruz.
IMG_8778.JPG

Son haliyle artık kamışımıza takılabilir halde
IMG_8779.JPG

Fabrikasyon ürünlerde 3 farklı boy mevcut ama bunu dilediğiniz kamışa ayarlayabilirsiniz. Henüz test etme fırsatım olmadı, en yakın zamanda sonuçları sizlerle paylaşıcam inşallah.

Buda tanıtım videosu:

Hedo

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba. Konulara bakarken ilk kez gördüm öyle bir düzeneği ve araştırayım dedim. aksiyonu gayet güzel veriyor. Özellikle benim gibi düz sarımdan başka bir aksiyon anlamayan için :) Düşünce güzel ancak bakır kablo ip ve misineleri zedelemez mi?

Lüfer53

Aktif Üye
Adı
Erdinç
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba. Konulara bakarken ilk kez gördüm öyle bir düzeneği ve araştırayım dedim. aksiyonu gayet güzel veriyor. Özellikle benim gibi düz sarımdan başka bir aksiyon anlamayan için :) Düşünce güzel ancak bakır kablo ip ve misineleri zedelemez mi?
Zedeleyeceğini sanmıyorum pürüssüz bir yüzey çıkartılırsa sorun olmaz zannedersem deneme yapacak fırsatım olmadı henüz. En kısa zamanda test edicem. Ben penseyle bükerken kabloda pensenin tırtıklı kısmından dolayı bazı yerleri tırtıklı oldu bu zarar verebilir. Bunun için penseye birşey sararark yapmak lazım yinede bakır kablo bir zarar verirse bakır kısmına ip misinaya zarar vermeyecek bir kaplama düşünücem. Tabi önce işe yarıyormu test edip değecekse birşeyler düşünücem. Giden 20-30 m ipim olsun denemekte fayda var :)

oltam

Yeni Üye
Adı
Hakan Serman
Kan Grubu
B Rh Negatif
Güzel bilgi yeni bir şey öğrenmiş oldum.
Artık teori 1milyonu vurdu ama pratik 0 :)

Lüfer53

Aktif Üye
Adı
Erdinç
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar tekrar merhaba kısa bir süre önce yapmış olduğum bu aparatı deneme fırsatım oldu. Bir kaç atış silikon ve bir kaç atışda baby jig denedim. Aksiyon güzel yüzüş güzel ama vuruş alamadım. Sonra bildiğim yönteme geri döndüm serbest stil aksiyon :) sanırım alışmışlıkla alakalı olacakki bu aparat işi bana göre değil lrf de sonuç alamadım spinde ilerki zamanlarda tekrar deneyebilirim. Ama spindede aksiyon vermede bi problem yaşamadığım için kullanma gereği duyacağımı sanmıyorum. Yinede elimin altında 3 adet var belki bir gün lazım olur ve sonuç elde edebilirim.

PalaReis

Yeni Üye
Adı
İlker GÜNDÜZ
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba.
Aynısını Ben de Yaptım Daha Önce Ama Maalesef Sahteye Aksiyonu Aktaramadım...:(
Kamışın Ucu Çoook Kuvvetli Titreme Alıyo,Fakat Sahteye Geçmiyo...:(
Heralde Aparatı Yaparken Matematiğini,Fiziğini Hesaplamak Gerekiyo...
Amarıkadan Gelen Arıyom Şimdi Deli Gibi...:):)
Orjinal Kopyayı Ele Geçirirsem,Bolca Yapıp Dağıtacam...:):)

Ekli dosyalar