Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

En son aldiğiniz Sahte?

nagoyalı

Üye
Adı
sertan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
7E751711-BBDA-487E-9A31-ED9919292DB7.jpeg

nagoyalı

Üye
Adı
sertan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
63E19A09-523A-4E72-A5A9-162FC995362A.jpegBFB18B95-2D7B-4895-84AC-D6A2CABFC952.jpeg278A0E8E-C0A1-4A49-A970-C3167D2C9B2E.jpeg

FiSHFiNDeR

Aktif Üye
Adı
Osman Uluhan
Dişli için İkinci alternatif silahım da geldi sonunda "Son Lüfer Bükücü"
Zipbaits System Minnow Tidal 9F v 9,5gr
IMG_20201012_233143.jpg.

Son düzenleme:

Mustafaalmış

Aktif Üye
Adı
Mustafa Almış
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar ve ustalar selamlar. Küçük bir sorum olacaktı.
Ben floating sahtemi düz sararken zigzag yaparak geliyor. Bu sahteye wtd yapmamın bir gereği var mıdır. Yada yapsam ekstra bir etkisi olur mu?
Bir de su üstü popper sahtemi wtd ile çekiyorum. Ama öyle çok bir su sıçratma olayı olmuyor ama jerk yaparsam gayet iyi su çıkarıyor. Sizce wtd bu sahtelerde gerekli midir?

egemenozbeyli

Aktif Üye
Adı
Egemen
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Floating sahteye ara sıra jerk yap
popper'ın ise aksiyonu biraz farklı
sürekli kamışı kendine doğru çekerek(sert vuruşlar) boşluk sararak aynı hareketi tekrarlaman lazım
Popper aksiyonunu youtube 'da aratırsan örnek videolar çıkmakta.

Mustafaalmış

Aktif Üye
Adı
Mustafa Almış
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Floating sahteye ara sıra jerk yap
popper'ın ise aksiyonu biraz farklı
sürekli kamışı kendine doğru çekerek(sert vuruşlar) boşluk sararak aynı hareketi tekrarlaman lazım
Popper aksiyonunu youtube 'da aratırsan örnek videolar çıkmakta.
Ben bu wtdyi hangi sahtelerde yapacam hocam peki. Mesela bu floating sahteme dün sabah wtd yaparken 5snde aynı balıktan 3kez vuruş aldım. Ama o bir kere bile alamadı balığı. Ondan sordum dünden beri aklımda. Teşekkür ederim cevap için ayrıca hocam.

egemenozbeyli

Aktif Üye
Adı
Egemen
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Ben bu wtdyi hangi sahtelerde yapacam hocam peki. Mesela bu floating sahteme dün sabah wtd yaparken 5snde aynı balıktan 3kez vuruş aldım. Ama o bir kere bile alamadı balığı. Ondan sordum dünden beri aklımda. Teşekkür ederim cevap için ayrıca hocam.
Wtd aksiyonu su üstü sahteler için geçerli bir aksiyon, özellikle levrek avlarında kullanılsada dişli grubuda bu sahte ve aksiyona tepkisiz kalmıyor.
Wtd aksiyonu için en bilinenlerden yazayım ima pugachevs cobra, zipbaits fakie dog, megabass nada crow gibi suya attığında suyun üstünde kalan wtd verdiğin an zigzag çizen sahteler için geçerlidir.

Mustafaalmış

Aktif Üye
Adı
Mustafa Almış
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Wtd aksiyonu su üstü sahteler için geçerli bir aksiyon, özellikle levrek avlarında kullanılsada dişli grubuda bu sahte ve aksiyona tepkisiz kalmıyor.
Wtd aksiyonu için en bilinenlerden yazayım ima pugachevs cobra, zipbaits fakie dog, megabass nada crow gibi suya attığında suyun üstünde kalan wtd verdiğin an zigzag çizen sahteler için geçerlidir.
Teşekkür ederim hocam. Şimdi anladım.