Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Engellenen ilanlar

midnigth

Aktif Üye
Adı
ömer baykal
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yillardir bu foruma uyeyim ama 2 seferdir ilanim yayinlanmadan kaldiriliyor sebepte belirltilmiyor mesaj atiyorum cevapta yok ,hani yuzde 30 veya yasak urun desem ayni urun 5 yildir satilmis bende ayni fiyati yaziyorum, ki simdi gezsem ilanlari onlarca yuzde 30 kural ihlali bulurum, forum yoneticilerinin bu cifte standart tutumu benim hic hosuma gitmiyor acikcasi bilmenizi istedim...

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ayrıca önceden ilan açabilmek için üyenin belirli bir süreyi doldurması gerekiyordu. Artık yeni üyeler anında ilan açabiliyor. Yeni üyeleri tenzih ederek dolandırıcı olup olmadığı belli olmadığından bir şey almaya cesaret edemez olduk.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Çamur atmak ne kolay, nasılsa inanan birileri mutlaka çıkıyor.

Bugüne kadar tek bir ilanınız açılmamış ve o ilanın altına da açıklama yazılmış.
Siz ise ilanda belirtmediğiniz bir özelliği öne sürmüş ve fiyat kuralına uymayan bir çok ilan olduğunu yazmışsınız. Yazmadığınız özelliği biz nereden bilelim de ona göre fiyat kontrolü yapalım.

ScreenHunter_203 Feb. 20 10.10.jpg

Üstelik kuralları okursanız biz kimseye açıklama yapmak/yazmak zorunda da değiliz. İlanın kurallara uymasını sağlamak ilan sahibinin görevi. Buna rağmen olur da belki gözünden kaçmıştır diye ilan altına not yazıyoruz. Maalesef çoğu ilan sahibi dönüp bakmıyor konusuna. Sonra da bizi suçlayan konular açılıyor, ne ayrımcılığımız kalıyor ne başka bir şey.

Mesela sizin de tanışma konunuz yok. Buna rağmen bu kural bizim gözümüzden kaçtığı için sizin onaylanan ilanlarınız var. aslında hiç birinin onaylanmaması gerekirdi. İşte size pozitif ayrımcılık yapmışız.

Diğer suçlamaya gelirsek; 60 günü doldurmayan kimsenin ilanı onaylanmıyor.

midnigth

Aktif Üye
Adı
ömer baykal
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Cok sagolun 2 yil onceki engellenen ilanimin yazismasinida atmissiniz yuzde 30 a uymanissiniz diye bende cevaben hesap yaparken makinedi ipin meblasini neden atladiniz diye yazmisim sonucta ip satislarida var forumda 8 orgu ip bedavayami aliniyor ? 300liralik makinanin 120 liralik ipinin hicmi etkisi yok yuzde 30 hesabinda ?

Bu satisimda da turkiyede aranipta bulunmayan sifir acilmamis shimano dg-06 ve dg-13 yag aldim japonyadan 2 tanede fazla aldim 130tl-150tl ilan acmak istedim kabul etmediniz ayni urun 5 yildir baska bir kullanici tarafindan satiliyor forumda benim sattigim fiyata , bununla ilgili aciklamaniz ne olacaktir acaba merak icindeyim ?

ilk once vakit gecirdigim forum sitesinde paylasmak istedim ihtiyaci olan vardir illaki bu yaglara ama aciklama bile yapmadan ban yiyorum baskasi satinca sikinti yok ben satinca dolanridicimi oluyorum yani yoksa bu satis bolumu sadece sizin ve belirlediginiz kisilere ozel bir alanmi ?

Ürunleri facebooka koydum bir tanesi dg-13 30dk satildi hesabima parasi gecti , dg-06 da ayriltildi, ben 2010 yilinda bu forumdan cok sey ogrendim ,sorular sorarak ilk kaliteli takimimi kurmustum ve benim balikcilik seruvenimde cok katkisi olmustur bana yilllardir ara ara aktif olurum site yenilenince benim uyeligim 2017 gecmis siz daha kendinizi tanitmamissiniz diyorsunuz bana nerden guvenelim imasi veriyosunuz yani , iste bu yaklasiminiz beni sogutuyor bu alandan eski samimiyeti goremiyorum ne yazakki bu platformda uc kurusluk yag veya 300 liralik spin makine degilki size yakindigim konu, bu sitede hicbir urun satisim olmayacaktir artik , ne benim icin dert nede sizin icin ,mevzu adaletli olabilmek...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tanışma konusu genel kural. Bu kuralı güven/güvensizlik üzerine eğip bükerseniz bu işin içinden çıkamayız.
Ben kurallarda olmasına rağmen göz ardı edilerek konunuz açılmış. Demek ki güvensizlik söz konusu değil.

FB ayrı bir mecra. Orada herkesin ayrı bir cumhuriyeti var. Satış konuları tamamen denetimsiz. Bunun nedenlerinden biri de grupların üye sayısının artması için her şeye göz yumulması. (Sayı arttıkça sanırım para kazanma imkanı var diye biliyorum.) Şimdi bu sözlerden de sattığınız ürünlerin kötü ya da pahalı olduğu sonucunu çıkarmayın.

Bu bölümde yıllar içinde başımıza gelen olayları analiz ederek alınmış kurallar bütünü var. İki amacımız var.
Bir tanesi ticaret yapanları engellemek, diğeri de koleksiyonluk vs gibi söylemlerle fahiş fiyatlı ürünleri engellemek.

Not: Bana kalsa ikinci el bölümünü kapatırım. Çünkü dertten başka getirisi yok.