Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erzurum'da Alabalık Avı Için Baraj Veya Göl Önerisi

bekiryanik

Yeni Üye
Adı
Ebubekir YANIK
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,

Yaklaşık olarak 8 senedir Erzurum'da ikamet etmekteyim. Erzurum'da ve çevresinde bulunan barajlarda ve göllerde alabalık avına gitmek istiyorum. Önerebileceğiniz yerler varsa bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.
Mepps'in 2 ve 3 nolu kaşıkları ile gitmeyi planmaktayım. Daha önce hiç kaşıkla alabalık avına gitmedim. Baraj ve göllerde kaşıkla alabalık avına dair önerebileceğiniz başka şeylerde varsa bu konuda da bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum. :)

Düzenleme: Küçük akarsularda alabalık avına çıkmak istemiyorum. Balığa gittiğimde kafa dağıtabileceğim zevk alabileceğim bir ortam olsun istiyorum. İnsanlarla didişerek av zevkimin mahvolmasını istemiyorum. Erzurum'un köylerinde yaşayan insanların kendileri haricinde akarsularda, çaylarda balık avı yapanlara göstermiş olduğu tepkilerden ötürü baraj ve göller tercihimdir.

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Selamlar Kuzgun barajında yakın zamana kadar GökAla av vermekde idi , Erzurum göl baraj Alabalık avı deyince aklıma ilk gelen yer kuzgundur ,

Hedefimde olumda Gidemediğim mekanlardan Birdir Kuzgun barajı,
Lakin mevsim itibari ile kuzguna Alabalığa giderseniz sıfır çekme ihtimaliniz yüksek olacak'dır, Göl ve barajlarda Alabalık için verimli Sezon suların soğuduğu diğer balıkların kıyılardan çekildiği dönemlerde başlar, suların iyice ısındığı Alabalık harici diğer balıkların aktif olduğu dönemde Biter .

Demirdöven barajında bıyıklı sazan aynalı sazan ve Gökala var , tam emin değilim ama Tortum göletindede GökAla olcakdı,

Yukarıda yazdığım gibi Göl ve barajlarda bu mevsimde verimsizdir Alabalık avı .

bekiryanik

Yeni Üye
Adı
Ebubekir YANIK
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar Kuzgun barajında yakın zamana kadar GökAla av vermekde idi , Erzurum göl baraj Alabalık avı deyince aklıma ilk gelen yer kuzgundur ,

Hedefimde olumda Gidemediğim mekanlardan Birdir Kuzgun barajı,
Lakin mevsim itibari ile kuzguna Alabalığa giderseniz sıfır çekme ihtimaliniz yüksek olacak'dır, Göl ve barajlarda Alabalık için verimli Sezon suların soğuduğu diğer balıkların kıyılardan çekildiği dönemlerde başlar, suların iyice ısındığı Alabalık harici diğer balıkların aktif olduğu dönemde Biter .

Demirdöven barajında bıyıklı sazan aynalı sazan ve Gökala var , tam emin değilim ama Tortum göletindede GökAla olcakdı,

Yukarıda yazdığım gibi Göl ve barajlarda bu mevsimde verimsizdir Alabalık avı .
Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için.
Peki köylerden uzak gidebileceğimiz dere, akarsu gibi yerler mevcut mudur Erzurum civarında? Mevcutsa bu yerler ile ilgili de bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

Düzenleme: 24 Temmuzda kuzgun barajındaydım. Sadece tatlı su kefali çekebildim. Çok verimli bir av değildi. Şuanda ise tamamen alabalığa yönelmek istiyorum. :)

bekiryanik

Yeni Üye
Adı
Ebubekir YANIK
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tavsiye vermek isteyen kardeşlerimizin ve abilerimizin tavsiyelerini bekliyorum. :)

bekiryanik

Yeni Üye
Adı
Ebubekir YANIK
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tekrardan merhaba,
Erzurum'da kırmızı benekli alabalık tutmak için yer arayan arkadaşlar için güzel bir önerim olacak. Erzurum Pasinler ilçesine bağlı Karakale köyünün hemen yanından güzel bir dere akmakta ve bu dere güzel bir baraja açılmakta. Derede kaşıkla alabalık konusunda çok tecrübesiz olduğumdan derede hiç bir şey yakalayamadım ama Karakale köyünün küçük barajında 2-3 saatte kaşıkla 2 tane kırmızı benekli alabalık yakaladım. Erzurum Merkeze uzaklığı 80 km civarlarında. Öneri arayan arkadaşlara duyurulur. :)