Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eskilerin Gözü Yaşlı: Gördüğünüz Anda Sizi Mutlu Çocukluk Yıllarınıza Götürecek, Metin2'ye Dair 10 Şey

derinlerde66

Yeni Üye
Katılım
19 Eyl 2022
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Adı
serdar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir nesli büyüten efsane MMORPG Metin2 pek çok oyuncu için apayrı bir noktada. Yeri geldiğinde harika dostluklar yeri geldiğinde insanlara güven olmayacağını öğrendiğimiz, ticari hayatımızın ilk temellerini pazar yerinde attığımız oyun hakkında hala hafızalarımızdan silemediğimiz detaylara gelin bir göz atalım.
1. Item yakmalara doyamayan demirci.
1. Item yakmalara doyamayan demirci.Ne Dolunay'lar, ne KDP'ler yaktı bu herif. Binbir zorlukla düşürdüğümüz eşyaları bir bebek hassasiyeti ile teslim ederdik de gözünün yaşına bakmazdı... Seni pek de iyi anmıyoruz demirci!

2. "10 tane şundan kes" görevleri.
2. 10 tane şundan kes görevleri.Yahu tamam da neden? Ben neden kendi halinde dolaşan 10 köpek kesiyorum? Bir de bunun 'şu mektubu şuraya bırak' versiyonları vardı ki evlere şenlik. Hayırdır savaşçı mıyız postacı mı?

3. Bu at sevgisini anlayamazsınız: At madalyonu düşürmek için gidilen Maymun Zindanı.
3. Bu at sevgisini anlayamazsınız: At madalyonu düşürmek için gidilen Maymun Zindanı.At denilen nane öyle ha denince alınmıyordu bu oyunda. Önce belli bir level olacaksın, sonra at madalyonu elde edip onu da seyise götüreceksin. At madalyonu elde etmenin yolu ise Maymun Zindanı denen bu lanet yerden geçiyordu.

4. Metin taşları.
4. Metin taşları.'Metin taşı düştü' haberi gelince bütün server'ın taşı aramaya çıkması ile başlayan süreç genelde bulan şanslı azınlığın taşı yok edip düşen eşyalar için kavgaya tutuşması ile sona ererdi.

5. Aldanma çocuksu masum yüzüne: İlk kalp kırıklıkları.
5. Aldanma çocuksu masum yüzüne: İlk kalp kırıklıkları.Ah be... Kaçımızın kalbi şu oyunda kırılmadı ki? Tatlı bir şaman yanımıza gelip bizi kutsadığında gönlümüzün yayları gevşerdi. Şanslı olanlarımız dolandırılmadan kurtuldu ama biraz daha saf duyguları olanlar ne eşyalarını kaybetti.

Özellikle oyunun başlarında ilk köyden çıkınca dünyamız bir anda değişirdi. İlk köyde köpekle domuzla uğraşırken insan karşısında izbandut gibi haydutları görünce şaşırıyor elbette.

6. Elbette Dolunay!
8. Elbette Dolunay!+9 basılmış bir Dolunay'a hayır diyebilecek oyuncu bugün bile tanımıyoruz. Şu kılıca bakın, resmen asalet akıyor. Bir de + bastıkça parıl parıl parlardı. Kılıç kullanamayan Şaman main'ler ise üzgün.

7. Maalesef hileciler.
9. Maalesef hileciler.Oyun bir noktada maalesef o kadar çok hile barındırıyordu ki hile kullanmadan yükselmek neredeyse imkansız olmuştu. Olan da haliyle biz dürüst oyunculara oluyordu.

8. Oyunun ünlü oyuncuları köy meydanında görününce başına üşüşen kalabalık.
10. Oyunun ünlü oyuncuları köy meydanında görününce başına üşüşen kalabalık.

Edilee'yi bir kerecik olsun yakından görmek çoğumuz için Tarkan ile el sıkışmak gibi bir şeydi.

9. GM görünce gelen tedirginlikle karışık saygı hissi.
11. GM görünce gelen tedirginlikle karışık saygı hissi.

Başında parıl parıl parlayan GM yazısı ile ortama bir anda giren karakteri görünce insan hile hurda ile alakası olmasa bile bi' gerilirdi.