Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eşkina avlanma boyutu 35cm ye çıktı

muratdinç

Aktif Üye
Adı
murat dinç
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İl tarım müdürlükleri sirkulerde avlanma boyutu 25cm olan eskinanin avlanma boyutunu35cm olarak güncel baskılarını alıyorlar. Ben gözümle gördüm ama bir kaynaktan okumadım.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Levregin, kalkanin ve luferin boylarinin acilen yukseltilmesi lazim.. insallah onlara da el atiyolardir..

Oltanın

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Levregin, kalkanin ve luferin boylarinin acilen yukseltilmesi lazim.. insallah onlara da el atiyolardir..
Yükseltsede bu teblig sadece kağıt üstünde asılı kalır malesef zira bu millet kurallara riayet etmez malesef daha dun fb de gördum arkadasın bırı eskına yakalamıs lımıt konusunda bılgısı olmadıgı ıcın yan tarafta avlanan kısılere sorarak bılgı ıstemıs yandakı hacı abılerde artık balıga nasıl bakıyorlarsa gonder kovaya demısler oda alı koymus balıgı aksamında bı hevesle yakaladıgı balıgı fb resmı paylasmıs halıyle ortalık karısıyor kımısı ufak dıyor kımısı eskına nasıl fırına atılır onun tarıfını verıyor :) kımısıde bı arkadası ıcın taşını ıstıyor :)

Son düzenleme:

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
10 cm 3-4 eskina yakalayip ben bunu nasil yiycem diye keyiflenen insanlar gordum bende, şok icinde bakiyorum.. nedense eskinaya hic kiyamiyorum, vicdani limitim cok yuksek o balik icin.. ayrica sudan ciktiginda onun kadar guzel balik yok ya da ben yakalamadim henuz oyle balik.. :) yakala birak yapmayi sevdigim tek balik hatta.. taş olayi tam fiyasko, sirf onun icin avlayanlar var bebek eskinalari.. yazik..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
10 cm 3-4 eskina yakalayip ben bunu nasil yiycem diye keyiflenen insanlar gordum bende, şok icinde bakiyorum.. nedense eskinaya hic kiyamiyorum, vicdani limitim cok yuksek o balik icin.. ayrica sudan ciktiginda onun kadar guzel balik yok ya da ben yakalamadim henuz oyle balik.. :) yakala birak yapmayi sevdigim tek balik hatta.. taş olayi tam fiyasko, sirf onun icin avlayanlar var bebek eskinalari.. yazik..
Benim de elim varmıyor bu balığa.
Yollar önce bir kere meraktan gitmiştim Pendik sahile de miniminnacık bir tane takılmıştı oltama da iğneyi mideden zor bela çıkarmıştık. Saldık ama yaşamıştır umarım.
Zaman zaman boyları makul de olsa 10 tane 20 tane avlayıp sıralayanları gördükçe içim gidiyor. Boyun 35 cm olması iyi gece yapılan bu avı kim denetleyecek de engelleyecek. Yasak koyup denetlemeyenlerin ülkesi burası.

mohac

Aktif Üye
Adı
Aykut
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Keşke olsa ama yapmazlar dediğiniz balıkların ticari avcılığı yapılıyor. Birilerinin işine gelmez.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
İl tarım müdürlükleri sirkulerde avlanma boyutu 25cm olan eskinanin avlanma boyutunu35cm olarak güncel baskılarını alıyorlar. Ben gözümle gördüm ama bir kaynaktan okumadım.
Yeni tebliğ çıktı hocam. 5/ 2 numaralı Amatör Balıkçılık Tebliği 1 Eylül 2020- 31 Ağustos 2024 tarihleri arasında uygulanacak.

Ekli dosyalar

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif