Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fethiye balık avı ve yem ihtiyacı

gokcer

Yeni Üye
Adı
Gökçer KARAAĞAÇ
Herkese merhabalar, İstanbul'da balıksız geçen bir yazın sonunda nihayet Fethiye-Kabak Koyu'na 1 haftalık bir tatile gidiyorum.

Yalnız bölgeyi tanımamakla birlikte yem sorunumu nasıl halledeceğimi de henüz bulamadım, dün İstanbul'da canlı yem(sülünez- boru kurdu..) aradım ancak bulamadım.Yarın da orada olacağım.

Fethiye otogar'da ineceğim ve oradan Kabak Koyu'na minibüsle devam edeceğim.
Bu arada yem satın alabileceğim bir yer var mı? Özellikle Fethiye'li arkadaşların yardımını bekliyorum. Umarım uygun bir yer vardır..

Not: Bölgeyi tanıyan ve avlanma şekli ile ilgili bilgisi olanlar varsa onların da yardımı beni mutlu edecektir, zira o bölgeye ilk kez gidiyorum.

tomy77

Aktif Üye
Adı
Barış
abi ben iki sene önce aynı şeyi sormuştum bayada aramıştım boru kurdu zor ancak merkezden marşnadaki restoranların ordan sabah teke ve yanıç (yengeç) temin edebileceğimi söylemişlerdi ..

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Kabak koyuna bende gitmiştim süper mekandır.
Gemile köyünde indikten 20 - 30 dk lık bir patika yürüyüşü yapacaksınız. Yukarı çıkış ise ya gene patikadan yada traktör kiralayıp traktör yolundan. Akrep çıyan ve engereği boldur aman dikkat özellikle denge için tuttuğunuz kayalara dikkat edin. Şelale var güzel bir parkurdur tavsiye ederim yanınıza bir şişe su almayı unutmayın. koyun sağ ve sol yanlarında kayalıklar var oralardan balık tutabilirsiniz ama yanınıza surf takım almayı ihtmal etmeyin tam surf lük mekandır çünkü. Yemi merak etmeyin kayalarda bol miktarda çin şapkası dediğimiz kabuklulardan vardır ve balıklar pek hayır demez özellikle çipura. Yok illa başka yemde isterim derseniz fethiye içinde balıkçılar var onlara sorabilirsiniz yardımcı olurlar özellikle mamun bulmakta zorlanacağınızı zannetmiyorum ama yarım saat 45 dk lık bir yol sonra 20 dk lık yürüyüş sonunda yemlerin hali ne olur bilemem sormak istedikleriniz varsa sorun severek cevaplarım.

gokcer

Yeni Üye
Adı
Gökçer KARAAĞAÇ
Allah kolaylık versin, umarım aradığını bulur ve güzel bir av yaparsın...
abi ben iki sene önce aynı şeyi sormuştum bayada aramıştım boru kurdu zor ancak merkezden marşnadaki restoranların ordan sabah teke ve yanıç (yengeç) temin edebileceğimi söylemişlerdi ..
İlginiz için teşekkür ederim, yola çıkmadan ne yapacağıma karar vermiş olacağım galiba..

gokcer

Yeni Üye
Adı
Gökçer KARAAĞAÇ
Kabak koyuna bende gitmiştim süper mekandır.
Gemile köyünde indikten 20 - 30 dk lık bir patika yürüyüşü yapacaksınız. Yukarı çıkış ise ya gene patikadan yada traktör kiralayıp traktör yolundan. Akrep çıyan ve engereği boldur aman dikkat özellikle denge için tuttuğunuz kayalara dikkat edin. Şelale var güzel bir parkurdur tavsiye ederim yanınıza bir şişe su almayı unutmayın. koyun sağ ve sol yanlarında kayalıklar var oralardan balık tutabilirsiniz ama yanınıza surf takım almayı ihtmal etmeyin tam surf lük mekandır çünkü. Yemi merak etmeyin kayalarda bol miktarda çin şapkası dediğimiz kabuklulardan vardır ve balıklar pek hayır demez özellikle çipura. Yok illa başka yemde isterim derseniz fethiye içinde balıkçılar var onlara sorabilirsiniz yardımcı olurlar özellikle mamun bulmakta zorlanacağınızı zannetmiyorum ama yarım saat 45 dk lık bir yol sonra 20 dk lık yürüyüş sonunda yemlerin hali ne olur bilemem sormak istedikleriniz varsa sorun severek cevaplarım.

Ben de Gemile Kamping'de kalacağım ve söylediğin patikayı duydum abi. Artık bir şekilde üstesinden geleceğiz:). Senin önerin üzerine surf kamışımı kontrol ettim ancak maalesef bazukaya sığdıramadım, onun yerine bir spin, bir de yemliye uygun hassas uçlu kamış alabileceğim, çok şart mı surf kamış acaba??

Yem temini için de Fethiye'nin içinde mamun bulabilirsem çok iyi olacak, taşıma konusunda da kendime bir buz kovası(hani şu restoranlarda kullanılanlardan) aldım, içine buz filan koyup öyle saklamayı planlıyorum. Bir de sardalya bulabilirsem bir ihtiyacım kalmayacak.

Senin çin şapkası dediğin madya mı, ya da onun gibi bir şey mi abi peki??Neyse çok soru sordum abi, şimdilik yeter..:)

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Ben de orada kalmıştım sıcak yemek güzel ortam hesabı :D
Surf tabii çok şart değil ama orası tam yeri be kardeş o yüzden dedim. Yok illa bazukaya sığan bir şey istiyorsan 3.60, 3.90 lık bir kamışta işini görür. Bu arada bol bol kurşun al yanına ne olur ne olmaz.
Yok çin şapkaları kayalar yapışık bir canlı bıçakla kazıyarak çıkartıyorsun sert yem olduğundan gayette güzel iş görüyor.
Sor yahu burası bilgi paylaşım şeysi sorun yok.

gokcer

Yeni Üye
Adı
Gökçer KARAAĞAÇ
Ben de orada kalmıştım sıcak yemek güzel ortam hesabı :D
Surf tabii çok şart değil ama orası tam yeri be kardeş o yüzden dedim. Yok illa bazukaya sığan bir şey istiyorsan 3.60, 3.90 lık bir kamışta işini görür. Bu arada bol bol kurşun al yanına ne olur ne olmaz.
Yok çin şapkaları kayalar yapışık bir canlı bıçakla kazıyarak çıkartıyorsun sert yem olduğundan gayette güzel iş görüyor.
Sor yahu burası bilgi paylaşım şeysi sorun yok.
Eyvallah abi sağolasın, ben o zaman 3.60 lık kamışı ve spin kamışı yerleştiriyorum, birazdan tavuk göğsü ve karidesi de kovaya yerleştiririm, sonra da ver eilini Gemile:)..

Umarım güzel avlar olur, ama olmasa da iyi vakit geçirmek bize yeter abi.. Elle tutulur bir şey olursa buralardan bir yerlerden paylaşırız.. Tekrar teşekkür ederim..

KARAGÜLLE

Üye
Adı
Salih KARAGÜLLE
Bu sıcaklarda buz kutusunda da olsa mamunları en fazla bir gün muhafaza edebilirsiniz,kokmaya başladımı çok fena olurlar.
Balık halinden temin edebileceğiniz kalamar tarzı yemliklerden edinmeye çalışın.
Ayrıca kaya üzerlerinden toplayabileceğiniz madyalar ve diğer kabuklular(özellikle yengeç) daha uygun yem olacaktır.
Malesef Fethiye'de sülünese ve boru kurduna rastlamadım.
Rast gele.

Rıza Kaya

Aktif Üye
Adı
Rıza Kaya
Herkese merhabalar, İstanbul'da balıksız geçen bir yazın sonunda nihayet Fethiye-Kabak Koyu'na 1 haftalık bir tatile gidiyorum.

Yalnız bölgeyi tanımamakla birlikte yem sorunumu nasıl halledeceğimi de henüz bulamadım, dün İstanbul'da canlı yem(sülünez- boru kurdu..) aradım ancak bulamadım.Yarın da orada olacağım.

Fethiye otogar'da ineceğim ve oradan Kabak Koyu'na minibüsle devam edeceğim.
Bu arada yem satın alabileceğim bir yer var mı? Özellikle Fethiye'li arkadaşların yardımını bekliyorum. Umarım uygun bir yer vardır..

Not: Bölgeyi tanıyan ve avlanma şekli ile ilgili bilgisi olanlar varsa onların da yardımı beni mutlu edecektir, zira o bölgeye ilk kez gidiyorum.
otogarda indikten sonra minibüsler vardır onlara bin yem olarak çalış mevkiinde yem bulursun orda canlı çıkarıyolar çokda uygun fiyat çalıştaki köprünün kanaldan başlasan iyi olurdu

ARKADAŞLAR
fethiye- muğla- ortaca-köyceğiz-göcek-civarlarının avlarını bana sorabilirsiniz sayın adminlerim yasakmı bilmiyorum ama telefon numaramı veriyorum yasaksa yayınlamassınız :)
0539 523 5921