Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fiber tekne için tente yapımı

serikli007

Yeni Üye
Adı
Fatih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bugün 2 boy 22mm aluminyum boru alip kestirdim. Aldigim yer keserek verdi. 2 adet 160 cm, 2 adet 135 cm 2 adet 125 santim olarak kestirdim. 350 cm artti.
57 tl tuttu.
2 mafsal ve 2 bota baglanacak plastik ayak icin 40 tl vermistim.

4 tane dirsek lazim olucak onlari almadim..cunku 40 tl diyor.
Temiz su borusu dirseginden aldim 4 tane 4 lira tuttu..biraz genia geliyor onuda borularin ucuna plastik bant yaptim. Ayrica sonra vida da yapicam.
101 tl tuttu simdilik. Ustune 200 cm 130 cm kumaş lazim olucak sanırim. Onu sonra halledicem.

dodo1

Yeni Üye
Adı
Meriç
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben de boru, mafsal aynı aşamaları geçtim. Tente brandası için ve usta/atölye için bir tavsiyeniz olur mu?
Dodo1 / Meriç / İstanbul

havatemiz

Aktif Üye
Adı
İhsan Oktem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kendiniz yapabilirsiniz. Bence montajı yap yer uygun değilse tahmini Kumaş ölçüsünü belirle, zaten dikdörtgen gibi olacak. boyutları belirleyince, dayanıklı bir tente istersen sunbrella plus amethyst tente kumaşı diye arat. rengi atmaz, çürümez, kumaşı alıp tenteciye gidiyorsunuz. Tenteci hiç bir zaman bu kalitede kumaş kullanmaz. Ömürü kısa olur.Kumaşın etrafını bastırıp diktiriyorsunuz. Boruların geçtiği yerlere kuşgözü aliminyum korumalı delik açtırın. Bir iple boru ortada kalacak şekilde alttan üstten sarınca işlem tamam. . Hem kaliteli kumaşınız olur hem de daha ucuza gelir. Zaten sandala tente deyince baştan fiyatı ona göre söylüyorlar.

CG48

Yeni Üye
Adı
CG
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bodrum'dayim.
İsatek 4.50 teknem var.
Tente alabileceğim ve montajını yapabilecek uygun bir yer/usta tavsiyeniz var mıdır ?

Teşekkürler.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi