Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fırsatları nasıl yakalıyorum... Eşyaların hikayesi...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
İnsanın içi kararıyor valla Erkan. :(

TEKNOTURK

Daimi Üye
İnsanın içi kararıyor valla Erkan. :(
Değil mi... Dikkat çeksin anlaşılır olsun diye anca bu kadarı hızlı hızlı bir videoda anlatılmış. Ne din tartışmaları, ne ırk-kimlik, ne ülkeler arası düşmanlıklara dair tartışmalar birşey ifade etmiyor gözümde. Bu tür detaylar, sadece ilgi dağıtıcı gelir geçer şeyler kalıyor gerçek resmin yanında.

Bu resmin kafamda daha da netleşmesine Zeitgeist serisi belgeselerler ve benzeri şekilde dünyayı-doğayı anlatan belgeseller sağladı. Neyin dikkat dağıtıcı, neyin asıl problem olduğunu seçebilmeyi böyle böyle öğrenmeye başlıyor insan.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu konuyla ilgili Jared Diamond'un Çöküş isimli kitabını okumuştum 2 sene önce. Herkese tavsiye ederim gerçekten bakış açısını değiştiriyor insanın. Kitabı bitirdikten sonra çöpe attığım veya satın aldığım herşeyi sorgulamaya başladım ve halen de sorgulamaya devam ediyorum. Doğaya insanların etkisini her yerde farklı bir gözle görmeye başladım diyebilirim. Bu video da o kitabın ana fikirlerinden birini ele almış. İzleyip de anlayabilen için gerçekten hazine değerinde bilgiler veriyor teşekkür ederim paylaşımınız için:)

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Ben herzaman atalarımızın tutumluluk anlayışını benimsemişimdir ve öylede devam edrim.Ama gerçek te temel konu olan ortak yaşam alanımız dünyanın kaynaklarının tükenebileceğini düşünmeden.O zaman ben dünyanın temel kaynaklarının tükenmemesi için çok çaba sarfetmişim.Çaba sarfedenleride kutlarım.

Çok güzel paylaşım.Anlayabilene....