Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Floating Sahtede derinlik mantığı

Ata Arık

Yeni Üye
Adı
Ata
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ima komomo sf 130 ve daiwa sl 170 f aldim ilk kez floating sahte kullanıyorum ve derinlikleri ima da 20 60 cm diyor digerinde 15 80 cm diyor ama anlamdigim bu nasil ayarlaniyor kamisin tutusu mu denizin yüksekliği mi bilemedim yardim ederseniz sevinirim gerçekten ihtiyacım var çünkü bu arada hedef balik levrek ayni merada su üstüyle 1 kg almıştım biraz sig su ve yosunlu bir meradir

mohac

Daimi Üye
Adı
Aykut
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ima komomo sf 130 ve daiwa sl 170 f aldim ilk kez floating sahte kullanıyorum ve derinlikleri ima da 20 60 cm diyor digerinde 15 80 cm diyor ama anlamdigim bu nasil ayarlaniyor kamisin tutusu mu denizin yüksekliği mi bilemedim yardim ederseniz sevinirim gerçekten ihtiyacım var çünkü bu arada hedef balik levrek ayni merada su üstüyle 1 kg almıştım biraz sig su ve yosunlu bir meradir
Kamışın ucunu aşağı indirirseniz derine dalar yukarı kaldırırsanız yüzeyden gelir.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ata Arık

Yeni Üye
Adı
Ata
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Cok sagolun gercekten bilmiyodum sagolun peki sizce iyi sahteler midir bir bilginiz var midir

mohac

Daimi Üye
Adı
Aykut
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam sahteler iyi diyecek birşey yok. Oltanız, hedef balığınız ve gideceğiniz meraların yapısı hakkında biraz bilgi verirseniz daha daha iyi yardımcı olunur.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
sahteleri attığınızda olta ucunu çok indirmeden çok yavaş sarımda kum tepelerine değiyor yada çok fazla yosun alıyor ise bu sahteler meranıza uygun değildir.

ErdalYildiz

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
20-60 sahteyi 20-30 cm derinlikten yüzdürmek istiyorsanız yavaş sarım yapacaksınız, sarım hızı arttıkça sahtenin dalma mesfesi atar.
hızlı sarımda en fazla 60 cm dalar.Dalma mesafesinin espirisi budur.

Ata Arık

Yeni Üye
Adı
Ata
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tesekkurler yardimlar icin daha denemedim sahteleeimi merada insallah yarin deniycem yardimlarinizi kullanicam ise yarar insallah suan yilculukyayim olta bilgilerini paylaşacağım ezbeeimde yok

plastikman

Daimi Üye
Adı
Olcay Tunçeli
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Daiwa Legalis lt 30000 dc makine legalis seabass kamis mera tamamen yosunlu doğal mendirek gibi dogal bir liman dogal mendirehin icine dkgru atoyrum disi sahil ici liman derin değil ancak sig da degil orta ama bugun gittim metal bir boru gibi bisey vardi orya takıldı bir kere daha takilmisti yaz olduğu için yuzup almıştım ama simdi yapamiyorum yaz gelince alirim diye dusundum balik almazsa tabii dalmaya uygun gibi aslinda onveki atislarimda takilmadan çok yosun almadan geldi zatdn her turlu yosun geliyor su ustinde bile oluyor ama takılınca bi daha burada avlamicam dedim daha ileriye kadar dev ediyor kum adasi dediğimiz yer ileride sansimi deniycem inşallah rast gelir levrege ac kaldım 1 kere 1kg almisitim orda bu kadar balik var ama çok yok anladığım
Başkan arada virgül nokta falan kullan,hiçbirşey anlaşılmıyor son mesajindan.

SM-N975U1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ata Arık

Yeni Üye
Adı
Ata
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Daiwa Legalis lt 30000 dc makine, legalis seabass kamis, mera tamamen yosunlu doğal mendirek gibi dogal bir liman dogal mendiregin icine dogru atiyorum disi sahil ici liman derin değil ancak sig da degil orta seviye ama bugun gittim metal bir boru gibi bisey vardi oraya takıldı bir kere daha takilmisti yaz olduğu için yuzup almıştım ama simdi yapamiyorum yaz gelince alirim diye dusundum balik almazsa tabii dalmali sahtelere uygun gibi dediginiz taktikleri uyguladım sagolun atislarimda takilmadan çok yosun almadan geldi zaten her turlu yosun geliyor su ustu sahtesinde bile oluyor ama takılınca bi daha burada avlamicam dedim daha ileriye kadar devam ediyor kum adasi bu dediğimiz yer ileride sansimi deniycem inşallah rast gelir levrege ac kaldım 1 kere 1kg almisitim orda bu kadar balik var ama çok yok anladığım bir de sahil var denize bakiyor dalgakiranlar var hep karsisinda bazi yerlerde biraz yosun var yazın insanların denize girdiği bir yer sizce levrege uygun mudur bu mera çünkü diher meradan 1 kere aldim bi kere daha olmadi ne yapabilirim anlayamıyorum mecbur başka yerler denicez diye düşündüm ayvalik altinovada avlanan varsa yardim ederse çok sevinirim