Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fosforlu Kurt

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Forum Kapanmadan Önceki Konumu Tekrar Açıyorum.

Ülkemizde Pek Bilinmeyen Gece Avlarında Çok İşe Yarayan Bir Kurt Çeşididir.
Bu Kurd`u ben Marmarada Denizin Kıyısında Çıkarıyorum Denizin Sığ Bir Kısmına Gidiyorsunuz Ve Sülünez Deliği Gibi Delikler Var Bu Deliğin 1-2 Cm Yanına Hüreğinizi Koyuyorsunuz Sonra Küreği Saplayabildiğiniz Kadar Saplıyorsunuz Sonra Deliğin Olduğu Kısmı Kürekle Alıyorsunuz Ve Bir Süzgeç Yardımıyla Orada Süzün Ve İçinden Çıkan Kurdu Alın bu Kurdun Boyu Çok Uzun ve Etine Dolgun Çok Güzel Bir Şekilde Parlıyor Gece Avlarında Her Türlü Yemli Balık İçin Kullanılıyor.

Tespitlerime Göre Kurdun En Altta Kalan Kısımları Daha Çok Verim Veriyor.

Başka bir Sitedede Buna Benzer Bir Konu Buldum Alıntı yapıyorum .

Farao ( Firavun Kurdu )

İsmini Farao yani Firavun olarak bildiğimiz bu kurt yaklaşık 50-60 cm. civarındadır. Ülkemiz Ege kıyılarında kullanılan boru kurtlarının benzeri olan bu yaratık müthiş fosforlu ve adeta borusunu terketmiş devasa bir boru kurdu edasında. Ege de olduğu bilinen ve çıkarılmasının çok meşakkatli olan bir yemdir. Canlı yem sektörün de çok aranan fakat az bulunan bir türdür. Bununla av ayrı bir zevk, tabi balık ta varsa...

Uploaded with ImageShack.us

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Benim Avlandığım Yerde Yem Alacak Bir Yerim Yok Kendim Ne Çıkarırsam Onlar Boru Kurdu Daha Önce Hiç Görmedim O Yüzden Bir Kıyaslama Yapamam