Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

FULL FISH EXTREME TAM NOT !

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Genellikle sahteler üzerine detaylı ve teknik yorumlar yapmaktansa, sadece bir kaç cümleyle değinip geçiştiririm. Sonuçta Altı-Üstü sahte bu . Ya çalışır ya çalışmaz. Ya avcıdır ya da boşa harcanmış para, benim gözümde. Son dönemde artan döviz kurları, bir de üstüne üstlük yumurtadan çıkan sürpriz ek vergiler ve uçuşan fiyatlar mı yoksa evde tıkılı kalıp sahte yüzdürememenin verdiği özlem mi bilinmez ama bu sahte sadece bir kaç cümleyle geçiştirilemeyecek kadar özel ve güzel olmuş. Özellikle yerli oluşu ve tam bir F/P ürünü olması da işin kaymağı. Kaymak dediysem krema değil ha. Halis nefis "manda kaymağı".

Emeği olan herkesin eline, emeğine sağlık. Sonuçta ortaya özel bir ürün çıkmış ve işini de hakkıyla yapıyor. Ama bu sahtenin hakkını layıkıyla verebilmek biraz beceri, biraz da ustalık işi. Fakat kesinlikle zor değil.

Modelle yaklaşık 2 hafta önce tanıştım ve koşullar gereği 2 gün birkaç saat deneme şansım oldu. Bu kısa sürede ve zorunlu mera koşullarında bile üstüne düşeni fazlasıyla yapan sahte benden tam not almayı başardı. Nasıl başarmasın ki ? Daha ilk 20 dakika içinde dişli almanın ötesinde, neredeyse 3 yıldır umudumu kestiğim meradan yaklaşık 40-45cm lik bir levreği de kandırmayı başardı (suya iade edilmiştir). Bu aslında sahtenin aksiyon sitilinden beklediğim ama meradan beklemediğim güzel bir süpriz oldu.

Yapı itibariyle bana Duel Hardcore ve Seaspin Mommotti çiftleşmesinden doğmuş melez bir ürün havası veren sahte, her ikisinden de en güzel genleri almış. Erim konusunda slim yapısının verdiği düşük direnç değerleri ile 14 gramlık ideal ağırlığı bir araya gelince her atış rahatlıkla 50 metre üzerinde kalıyor. Sahtenin limitleri ise uygun ip (0.8 pe) iyi bir kamış ve makina kombinasyonuyla 60 metre civarında. Ama onu extreme yapan kesinlikle bu değerler değil. Onu sıradışı yapan asıl sebep, bu erim değerlerini nispeten hissedilir rüzgarda dahi koruyabilmesi. Bunun yanı sıra genellikle yanal atış veya agresif abanmalarda, muhtemelen benim zamanlama hatamdan kaynaklı olarak, çıkışta yalpaya düşecek gibi yapıp hemen toplaması. Bunu da kesinlikle mütevazi gaga yapısı ve ağırlık merkezinin konumuna borçlu. Suyla buluştuktan sonra güzel bir eğimle başı aşağıda ve çok hafif yalpayla dalma eğiliminde olan sahtenin batış hızı gayet yavaş. Sinking dalarlı karakteri sayesinde atış sonrası 3-5 saniyelik beklemeyle sahteyi 1 metre seviyede gezdirmek mümkün. Ancak yine minimalist gaganın bir getirisi ve düşük su direnci sayesinde uygun sarım hızı ve kamış pozisyonuyla yüzeyin 2 parmak altından sığ levrek meraları veya su üstü oynakları içinde kullanımı gayet kolay.

Ustalık isteyen konu ise uygun aksiyon seçimi. Düz sarımda salınımı agresiflikten uzak hatta aksiyonu yetersiz görünen sahte, kamışın su yüzeyine yakın, çok kısa ve çok yumuşak vuruşlarla (kesinlikle jerk değil) kullanımında adının hakkını veriyor. Her vuruşa verdiği yanal kayış , baştan kuyruğa doğru azalan yanal salınım ve ılımlı bir dikey salınımla birleşiyor. Bu doğal aksiyon adeta yemlenen bir balık görüntüsü ve muhtemel doğal yem imajıyla gayet sade ama oldukça avcı bir profil oluşturmuş. Sert jerkte bile dalış eğilimi göstermeyen sahte nispeten dart aksiyon ve cok küçük yanal kayış eğiliminde. Dişli ve Levrek için sakin twich ler ve yavaş sarımda fark yaratan sahtenin , özellikle barakuda gibi türlerde ve gece avında çok kısa ve seri jerk vuruşlarını takibeden bir kaç saniyelik duruşlarla ve orta hız sarımla fark yaratabileceğine inanıyorum. Sadece 3 rengini test edebildiğim ama 41 farklı renk seçeneği sunan sahte aksiyon itibariyle yorucu olmaktan ziyade sakin ve dinlendirici tarzıyla , saatlerce yorulmadan, kasılmadan av yaptırır insana. 50 tl ye aldığım bir sahtenin 150 tl lik sahtelerde bulamadığım başarı ve avcılığı sunması helede yerli oluşu tek kelimeyle ağzımı kulaklarımda hissettirdi. Boya ve son kat vernik kalitesi çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim. Benden tam not aldı..

fullfish.jpg

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Genellikle sahteler üzerine detaylı ve teknik yorumlar yapmaktansa, sadece bir kaç cümleyle değinip geçiştiririm. Sonuçta Alt-Üstü sahte bu . Ya çalışır ya çalışmaz. Ya avcıdır yada boşa harcanmış para, benim gözümde. Son dönemde artan döviz kurları, bir de üstüne üstlük yumurtadan çıkan süpriz ek vergiler ve uçuşan fiyatlarmı yoksa evde tıkılı kalıp sahte yüzdürememenin verdiği özlemmi bilinmez ama bu sahte sadece bir kaç cümleyle geçiştirilemiyecek kadar özel ve güzel olmuş. Özellikle yerli oluşu ve tam bir F/P ürünü olmasıda işin kaymağı. Kaymak dediysem krema değil ha. Halis nefis "manda kaymağı".
Emeği olan herkesin eline, emeğine sağlık. Sonuçta ortaya özel bir ürün çıkmış ve işini de hakkıyla yapıyor. Ama bu sahtenin hakkını layıkıyla verebilmek biraz beceri, biraz da ustalık işi. Fakat kesinlikle zor değil.
Modelle yaklaşık 2 hafta önce tanıştım ve koşullar gereği 2 gün birkaç saat deneme şansım oldu. Bu kısa sürede ve zorunlu mera koşullarında bile üstüne düşeni fazlasıyla yapan sahte benden tam not almayı başardı. Nasıl başarmasın ki ? Daha ilk 20 dakika içinde dişli almanın ötesinde, neredeyse 3 yıldır umudumu kestiğim meradan yaklaşık 40-45cm lik bir levreğide kandırmayı başardı (suya iade edilmiştir). Bu aslında sahtenin aksiyon sitilinden beklediğim ama meradan beklemediğim güzel bir süpriz oldu.
Yapı itibariyle bana Duel Hardcore ve Seaspin Mommotti çiftleşmesinden doğmuş melez bir ürün havası veren sahte, her ikisinden de en güzel genleri almış. Erim konusunda slim yapısının verdiği düşük direnç değerleri ile 14 gramlık ideal ağırlığı bir araya gelince her atış rahatlıkla 50 metre üzerinde kalıyor. Sahtenin limitleri ise uygun ip (0.8 pe) iyi bir kamış ve makina kombinasyonuyla 60 metre civarında. Ama onu extreme yapan kesinlikle bu değerler değil. Onu sıradışı yapan asıl sebep, bu erim değerlerini nispeten hissedilir rüzgarda dahi koruyabilmesi. Bunun yanı sıra genellikle yanal atış veya agresif abanmalarda, muhtemelen benim zamanlama hatamdan kaynaklı olarak, çıkışta yalpaya düşecek gibi yapıp hemen toplaması. Bunuda kesinlikle mütevazi gaga yapısı ve ağırlık merkezinin konumuna borçlu. Suyla buluştuktan sonra güzel bir eğimle başı aşşağıda ve çok hafif yalpayla dalma eğiliminde olan sahtenin batış hızı gayet yavaş. Sinking dalarlı karekteri sayesinde atış sonrası 3-5 saniyelik beklemeyle sahteyi 1 metre seviyede gezdirmek mümkün. Ancak yine minimalist gaganın bir getirisi ve düşük su direnci sayesinde uygun sarım hızı ve kamış pozisyonuyla yüzeyin 2 parmak altından sığ levrek meraları veya su üstü oynakları içinde kullanımı gayet kolay.
Ustalık isteyen konu ise uygun aksiyon seçimi. Düz sarımda salınımı agresiflikten uzak hatta aksiyonu yetersiz görünen sahte, kamışın su yüzeyine yakın, çok kısa ve çok yumuşak vuruşlarla (kesinlikle jerk değil) kullanımında adının hakkını veriyor. Her vuruşa verdiği yanal kayış , baştan kuyruğa doğru azalan yanal salınım ve ılımlı bir dikey salınımla birleşiyor. Bu doğal aksiyon adeta yemlenen bir balık görüntüsü ve muhtemel doğal yem imajıyla gayet sade ama oldukça avcı bir profil oluşturmuş. Sert jerkte bile dalış eğilimi göstermeyen sahte nispeten dart aksiyon ve cok küçük yanal kayış eğiliminde. Dişli ve Levrek için sakin twich ler ve yavaş sarımda fark yaratan sahtenin , özellikle barakuda gibi türlerde ve gece avında çok kısa ve seri jerk vuruşlarını takibeden bir kaç saniyelik duruşlarla ve orta hız sarımla fark yaratabileceğine inanıyorum. Sadece 3 rengini test edebildiğim ama 41 farklı renk seçeneği sunan sahte aksiyon itibariyle yorucu olmaktan ziyade sakin ve dinlendirici tarzıyla , saatlerce yorulmadan, kasılmadan av yaptırır insana. 50 tl ye aldığım bir sahtenin 150 tl lik sahtelerde bulamadığım başarı ve avcılığı sunması helede yerli oluşu tek kelimeyle ağzımı kulaklarımda hissettirdi. Boya ve son kat vernik kalitesi çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim. Benden tam not aldı..
Ekli dosyayı görüntüle 107133
Abi senin gibi bir usta böyle bir rapor yapacak ve bu sahte çantamızda olmayacak olacak iş değil.
şimdi abi meramı tarif ediyorum renk rica ediyorum,
atış yaptığım yer 10 metre düştüğü yer 20-25 metre derınlıkte
gece dış aydınlatma var, merada levrek ve lufer mevcut,
bu mera için bir gündüz bir de gece rengi rica edicem

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abi senin gibi bir usta böyle bir rapor yapacak ve bu sahte çantamızda olmayacak olacak iş değil.
Gündüz "beyaz giyme toz olur". Gece "siyah giyme söz olur". Gel beraber atalım muradımız tez olur:))

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Denemek istediğim 2 renk daha var bence biraz bekle. :harika:

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gündüz "beyaz giyme toz olur". Gece "siyah giyme söz olur". Gel beraber atalım muradımız tez olur:))
Adem hocam ne mutlu sizden bi mesaj görmek, nasılsınız ? herşey yolundadır umarım, beraber atalım bencede muradımız tez olsun :))))