Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Garmin Ekranında Dip Yapısı Renklerinin Anlamlarını Bilen Var Mı?

cenkb

Yeni Üye
Adı
Cenk BALCIOĞLU
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese merhaba. Garmin Echo 551 DV balıkbulucum var. Dip yapısında görülen sarı, kahverengi ve mor görülen alanların anlamını bilen var mı acaba? Kum hangi renkte, kaya hangi renkte vb.

Marmarasinariti

Aktif Üye
Adı
Tuncay Kuşcu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Dip yapısı sertleştikçe renkler yeşilden kırmızıya doğru gider. Örnek olarak yeşil camur, Sarı kum,kırmızı kaya gibi

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
Sizden fikrinizi almak istiyorum.Akyaka Kerme Körfezinde 100-120 mt max derinlikte genellikle 50-60mt derinlikte kullanılmak üzere humminbirt-helix-5-chirp-sonar-gps +harita balık bulucuyu alayımmı 4100tl

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
Aynayı değiştirsem düzgün olurmu yoksa lowrance elite 7ti down scan mı almalı 1100 eur

Marmarasinariti

Aktif Üye
Adı
Tuncay Kuşcu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu işte kesin çözüm airmar marka 1 kw aynaları kullanmak, fakat seçiceğiniz cihazında 1 kw gücü olması lazımki ayna tam performans verebilsin, ayna olarak SS175M tavsiye ederim. 450 metre derinliğe kadar gösterir. Balık bulucu olarakta ilk tercihim garmin sonrada simrad derim.

ucanbalik

Yeni Üye
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Dip yapısı sertleştikçe renkler yeşilden kırmızıya doğru ilerler

DevKS

Yeni Üye
Adı
Dev
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
"Marmarasinariti
Alt yapı sertleştikçe renkler yeşilden kırmızıya döner. Örneğin yeşil çamur, sarı kum, kırmızı kaya

Evet, haklısınız, ben de aynı renk deneyimine sahibim, 2016'dan beri balık tutuyorum, derin su balıkçılığı konusunda çok tecrübem var, balık tutma bölgelerimde çok sayıda derin kum vadileri var, ancak Corel bölgelerinde dalış yapmayı ve avlamayı seviyorum

semmelweis

Daimi Üye
Adı
cüneyt
Valla bende furuno fcv 627 var..teknem olmadığı için beş yıldır yatak bazamda bekliyor...1 kez arkadaş teknesinde kurup kullanmıştım..dibe inen misinayı bile gösteriyordu..ayrıca zemini taş kum çamur diye ekranında gösteriyordu..tekliflere açığım artık..tekne alacağım yok bu gidişle...