Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gece kıyıdan jig avı

Rasan1716

Üye
Adı
Memo
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gece kıyıdan 12 gr micro jig ile av verimli olur mu?Mera ışıklı sayılır.Jig mavi zebra uv ve glowlu.Hedef balık istavrit,kolyoz vb.

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kolyoz kıyıya yaklaşır mı? Ben hiç denk gelmedim bu zamana kadar. Orta su olarak tabir edilen derinliklerde olur sanıyordum hep.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kolyoz kıyıya yaklaşır mı? Ben hiç denk gelmedim bu zamana kadar. Orta su olarak tabir edilen derinliklerde olur sanıyordum hep.
Kıyıdan kastınız sahil kesimi ise bir şey diyemem ama liman üzerinden atış yaparak ortalama 6-8 m derinliklerde tutmuşluğum var. Çanakkale'de gece limandan zarnaga topu altına tavuk göğsü takarak avlayanları da gördüm.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İstavrit için 8gr yeterli irisi için bile
Çok akıntı varsa mera 10-15 metre derinse 12 gr 15 gr da olur.

kolyoz için birşey demem zor..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bölgeye ve deniz yapısına göre değişebilir belki ama Çanakkale marina ve feribot iskelesi arasında kalan bölgede gece jig ile kolyoz ve uskumru yakalanabiliyor.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ben de Çanakkaledeyim zaten :)
Yeri anladın sanırım. Yer kayalık olduğu için oldukça tehlikeli. Deneyeceksen çok dikkatli olanı öneririm.
Ben hiç gitmedim oraya ama gidenleri biliyorum.
Benim tercihim kurtarma gemilerinin yanındaki dar alanda sıyırtma ile avlanmak oluyor genellikle ama ilk fırsatta bahsettiğim yeri de denemek istiyorum

Rasan1716

Üye
Adı
Memo
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yeri anladın sanırım. Yer kayalık olduğu için oldukça tehlikeli. Deneyeceksen çok dikkatli olanı öneririm.
Ben hiç gitmedim oraya ama gidenleri biliyorum.
Benim tercihim kurtarma gemilerinin yanındaki dar alanda sıyırtma ile avlanmak oluyor genellikle ama ilk fırsatta bahsettiğim yeri de denemek istiyorum
Ben geçenlerde feribot iskelesinin sol tarafından yani feribot iskelesiyle eskiden kilitbahir motorlarının kalktığı yerin arasına attım.Büyuk silikon vardı levrek için attım bir şey gelmedi ama sürekli bir şeyler vuruyordu silikona ama alamıyordu.Muhtemelen micro jigin iş yapacağını düşünüyorum orada veya küçük silikonların.Sürekli atlak var orada orta boy balıklar falan atlıyorlar gece ama ne olduklarını bilmiyorum.