Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gemlik Körfezi Avlaklar ve Av Raporları Armutlu, Narlı, Gemlik, Mudanya, Trilye

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bilgiler için teşekkür ederim. Lrf takımı ile şamandırlı yemli av yapacağım, yaz aylarında ekmek ile kefal aldığımız oluyor. Kışın da hamsi yada sardalya ile şamandıralı takım kullanacağım. Maksat istavritler tekrar kıyılayana kadar eğlence olsun :)

Murat's

Üye
Adı
MURAT
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Küçükken çırçır ( lapin ) etini şamandıralı takıma bağlayıp kefal tutardık , denk gelirse denersiniz .

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Körfez'de kıyının en derin olduğu bölgeler nereler? Kıyıda 20-30 m derinliklere ulaşabileceğimiz yerler var mı?
Lrf ile av yaptığımdan ulaşabileceğim atış mesafesi 20-30 m arası olacak, bu mesafede 30 m ve üzeri derinlik bulabilir miyim?
Millet İzmit'te bu derinliklerde azman istavrit alırken biz meralarımız sığ diye sezonu kapatıyoruz, zoruma gidiyor valla :)

Murat's

Üye
Adı
MURAT
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Gemlik korfezinde oyle bir derinlik sadece gemport ta vardır , orası da malum :) Yalnız izmit körfezinde de kıyılar çok derin değil , siz ne tarafı için yazdınız ?

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Gemlik korfezinde oyle bir derinlik sadece gemport ta vardır , orası da malum :) Yalnız izmit körfezinde de kıyılar çok derin değil , siz ne tarafı için yazdınız ?
Tam olarak bölgeyi bilmiyorum hocam, geçen bir arkadaşla konuştuğumuzda söylemişti, önümüzdeki derinlik 10-12 m civarı biraz ileride 25-30 metreye kadar çıkıyor diye. O tarz ani derinleşen bölge bizde narlı tarafında var diye biliyorum ama onun dışında hiç duymadım. Belki tekne avı yapan arkadaşlar bilir diye bir sorayım dedim. Gemport'taki azmanlar zaten başka yerde yoktur ama maalesef oraya erişim imkanımız yok.

zuzuibo

Üye
Adı
İbrahim Er
Körfez'de kıyının en derin olduğu bölgeler nereler? Kıyıda 20-30 m derinliklere ulaşabileceğimiz yerler var mı?
Lrf ile av yaptığımdan ulaşabileceğim atış mesafesi 20-30 m arası olacak, bu mesafede 30 m ve üzeri derinlik bulabilir miyim?
Millet İzmit'te bu derinliklerde azman istavrit alırken biz meralarımız sığ diye sezonu kapatıyoruz, zoruma gidiyor valla :)
kapaklıya gelmeden tersanenin bitiminden kayalıklara inebilirseniz lüfer çinekop vs denemelerini yapabilirsiniz.

Murat's

Üye
Adı
MURAT
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tam olarak bölgeyi bilmiyorum hocam, geçen bir arkadaşla konuştuğumuzda söylemişti, önümüzdeki derinlik 10-12 m civarı biraz ileride 25-30 metreye kadar çıkıyor diye. O tarz ani derinleşen bölge bizde narlı tarafında var diye biliyorum ama onun dışında hiç duymadım. Belki tekne avı yapan arkadaşlar bilir diye bir sorayım dedim. Gemport'taki azmanlar zaten başka yerde yoktur ama maalesef oraya erişim imkanımız yok.
Evet Narlı limanda derin , ama bildiğim kadarı ile avcılık yasaklandı liman üstünde , birde bu tarafta Güzelyalı limanı var 3-4 mt ile idare edeceğiz .

Murat's

Üye
Adı
MURAT
Kan Grubu
B Rh Pozitif
kapaklıya gelmeden tersanenin bitiminden kayalıklara inebilirseniz lüfer çinekop vs denemelerini yapabilirsiniz.
Yeri yanlış anlamadıysam baya dik bir bölge orası , şartları zorlamak gerekir . Derin mi sığmı bilemiyorum tam ama ekmek çıkarsa yolu da göze almaya değer gibi ..

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Evet Narlı limanda derin , ama bildiğim kadarı ile avcılık yasaklandı liman üstünde , birde bu tarafta Güzelyalı limanı var 3-4 mt ile idare edeceğiz .
Bu saatten sonra 3-4 metreler bizi kurtarmaz abi. Normalde güzelyalı civarında lrf ile güzel avlar yapıyoruz ama şu anda olatanın ucunu sallayacak pek bir şey yok kıyıda, geçen hafta 1 tane gelincik geldi o kadar.

Murat's

Üye
Adı
MURAT
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu saatten sonra 3-4 metreler bizi kurtarmaz abi. Normalde güzelyalı civarında lrf ile güzel avlar yapıyoruz ama şu anda olatanın ucunu sallayacak pek bir şey yok kıyıda, geçen hafta 1 tane gelincik geldi o kadar.
Ikı hafta önce 1 istavrit geldi bana da , 3 saatlik uğraş , sonuç 1 istavrit ... Daha derin yer için tekne lazım , kıyıdan 100 mt açılınca derinlik birden artıyor aslında kıyı şeridinde .