Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gemlik Körfezi Avlaklar ve Av Raporları Armutlu, Narlı, Gemlik, Mudanya, Trilye

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında sagittarius34 tarafından paylaşıldı.

1. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Uluyol da mavi boncuk av malzemeleri var. Bursa'da en iyi çeşidi orada bulabilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. VOMOV62

VOMOV62 Yeni Üye

Teşekkür ederim Ayhan gidicem bikaç güne orda yardımcı olurlar sanırım malzeme seçimimde

4. mallaca

mallaca Aktif Üye

Arkadaşlar, bu gece yeni aldığım LRF takımlarımla balığa çıkmak istiyorum. Balık kıyılamadığı için bi umudum yok. En azından atış, aksiyon vb. tecrübesi olur. Hanımla gideceğim. Bu nedenle çok sapa, izbe olmayan uygun avlak tavsiyeniz olursa sevinirim.Mudanya orduevi yanındaki kayalıklar aklıma geldi veya mehtap iskelesi. Siz de dersiniz?

5. Fatih_Balci

Fatih_Balci Yeni Üye

Ben trilye tarafini cok seviyorum. Iskeleden atanlari goruyorum ama pek sonuc alan goremedim bugune kadar. Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

6. mallaca

mallaca Aktif Üye

Gönül isterdi ki balık resimleri paylaşayım. Fakat amaç yeni aldığım LRF takımlarımla aksiyon ve atış denemesi idi. Zaten benden başka kimsecikler yoktu. Tecrübeli arkadaşlar jighead ve silikonu doğru biçimde takıp takmadığımı değerlendirir ise sevinirim. Balık kıyıladiğinda alabileceğimi düşünüyorum. Nasip tabi.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TrAcHuRuS, coner, Fatih_Balci ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Silikonu takma kısmında sıkıntı yok abi. Kıyılarımız daha yeni yeni hareketleniyor, o yüzden balık olmaması normal şimdilik. 2 hafta içinde istavritler kıyılamaya başlar, lrf'nin tadını alırsın o zaman. Daha ince pembe renkli silikonlar ile deneme yaparsan daha iyi olur. Kullandığın gulp daha çok eşkina hedeflediğinde oltana takılı olsun. Bir de ip misina mi kullanıyorsun, ben mi yanlış görüyorum? Son olarak ne tarafta olta attın?

8. mallaca

mallaca Aktif Üye

İp misina kullanıyorum. Mudanya orduevi yanındaki kayalıktan attım. İp atarken çok karışıyor. Monoya döneceğim gibi.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

İp misinayı leader olmadan kullanma abi, bariz farkediyor verimlilikte. Benim lrf için tavsiyem 0,14 yada 0,16 mono misina. Ben de ip kullanmayı pek beceremiyorum. İyi bir 0.16 mono ile kalamayı iyi kullanarak zaten bizim buralarda çıkacak balıklar çok rahat kıyılatılabilir. Orduevini tam bilmiyorum ama sahilde kullanıma açılan alanda gece denemeler yapabilirsin mayıs itibari ile, bölge derin olduğundan oradan umutluyum bu sene lrf açısından...

mallaca bunu beğendi.
  10. mallaca

mallaca Aktif Üye

İnşallah bir daha ki sefere rast gele. Balık olmaması moralimi bozmadı. Amacım aksiyon denemekti. İnşallah yaza birlikte bir av gerçekleştiririz ki bende tecrübeli arkadaşlardan bir şeyler öğreneyim. İki çift lafın da belini kıralım.

umitdulger bunu beğendi.
  11. 16Semih16

16Semih16 Üye

Dün Mudanya ve Güzelyalı için verimli bir gündü. Açıkta olta atanlar bolbol uskumru alırken kıyıdakiler de istavrit aldı. Ayrıca Güzelyalı'da bir kişi minekop çekti ve güzelim mırmırlar kıyıya alınamadı.

Tüm bunlar yaşanırken ben de major babyjigimi denize bırakarak günü zaiyatla kapattım. :(

mallaca, Fatih_Balci ve TrAcHuRuS bunu beğendi.