Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Glow çinekop takımı

tardu

Üye
Adı
Tardu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
tek kanca mı ? mantardan kancaya gelen kısmı çözemedim. tel mi fırdöndü mü

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bence pek gerekli değil. İki sene önce yemlide ( minekop, çupra, karagöz, mırmır, eşkina vb ) dip oltasında ve mantarlıda çok denedim. Sanırım balık korkuyor, yada ürküyor. Yeminiz taze olduğu sürece yada duruma göre canlı ise balık varsa şayet mutlaka yeme atlıyor. Belki küçük pirinç boyu fosforlar olabilir diyeyim. Ama teferruattan başka bir şey değil ( bence ). Taze yem olsun çinekop mantarı parlak kağıt olmadan normal şişe mantarına bile dalıyor. Hiç glow yada fosfora gerek olmuyor. Balık bayat yada bozuk ise arada vurur. O kadar. Ama en iyi öğrenme şekli deneme yanılma yöntemidir derler. Deneyin sonuçlarınıda paylaşın. Rast gelsin.
Benim denediğim mantarlarda aşağıda. Ama artık kullanmıyorum.
3BBC8455-1183-4E2B-9664-38E388803759.jpeg

balikciali

Aktif Üye
Adı
Ali V.
Kan Grubu
A Rh Pozitif

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Glow mantara da geliyor ama bence balık çekindiği için oran azalıyor. Glow toz boya almıştım ancak yaptığım denemelerde vuruş düştü. Normal takım daha başarılı ama meraya göre farklılık olabilir.
Katılıyorum. Ben bunu şöyle yorumladım kendimce. Balık akıntıda ise teknede özellikle mavruka kurşuna geliyor. Fosforluya değil.
Yok bir koyda veya akıntısız bir yerde olta atıyorsanız balık fosfordan ürküyor. Çünkü ne kadar bulanık dahi olsa balık normal istavritin parlaklığını ( normal doğal yansımasını, parlaklığını ) biliyor, ürkmüyor. Ama normal doğal yaşamının dışında olan ses, ışık ve parlak cisimden ürküyor.
( geçen hafta devamlı gittiğimiz merada hemen arkamızda yol çalışması vardı. Normal şartlarda 18-19 gibi vuruş almaya başlar, hatta balık alırdık. O gece acil yol çalışması sebebi ile yolu hilti ile 4-5 saat boyunca asfaltı kırıp kaldırdılar. O gün numune için bile 1 tane balık alamadık. Ne zamanki adamlar kırmayı bıraktılar. Yaklaşık 1 saat sonrası balık aldık. )
Yani balık yanlızca suda değil alışık olmadığı şiddette karadan gelen titreşim ve sese bile tepki veriyor.