Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

gökala

yiğit25

Yeni Üye
arkadaşlarım ve abilerim kendimi tanışalım bölümünde tanıtamadım fakat kısaca ben; ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde son sınıfım ve şehirdense doğayı, karmaşıklıktan sa sadelik ve berraklığı seven biriyim.yani sizin gibi :) .
sorum şu 10 günlük bir süre zarfında manisa'da bulunucağım ve gök kuşağı alabalığı ile uğraşmak istiyorum. geçen yıllarda bi keresinde gittiğimde şamandıralı takım ile kıyıdan 5 metre mesafeye attım ve ilk 15 sn içinde 37 sm lik bir gökkuşağı aldım.
Buraya kadar güzel fakat ilk balığı aldıktan sonra yaklaşık 4 saat boyunca kıyıyı 300 metre boyunca taradım ama sonuç yok yani sizin anlıcağınız tek balıkla döndüm eve.
sorum şu tekrar gideceğim o baraja ancak şamandıralı takım uygunmu yoksa o balık öylesinemi geldi.işte bu yüzden bana kullanılacak takım lazım.
diyeceksiniz ki forumda yazıyor kardeşim okumadın mı?:mad:
evet okudum :) fakat karşıma 3 tane şık çıkıyor;
a)klasik yöntem dip takımı
b)zargana topu 1,5 m sonuna iğne
c)şamandıralı takım

evet b ve c aynı prensip ama şamandıralı takım 10 bilimediniz 15 metre ileriye atılıyor fakat zargana topu ile 40 45 metre gibi bi mesafe görülebiliyor.a şıkkı ise insanın akına şu soruyu getiriyor b ve c şıkkındaki takımlar kullanıldığına göre bu balık yüzey balığı olsa gerek o zaman dip takımı da neden kullanılıyor.işte tam bu yüzden de benim siz tecrübeli arkadaşlarıma ve abilerime ihtiyacım var:cool:

suni40

Yeni Üye
Buraya kadar güzel fakat ilk balığı aldıktan sonra yaklaşık 4 saat boyunca kıyıyı 300 metre boyunca taradım ama sonuç yok yani sizin anlıcağınız tek balıkla döndüm eve.
sorum şu tekrar gideceğim o baraja ancak şamandıralı takım uygunmu yoksa o balık öylesinemi geldi.işte bu yüzden bana kullanılacak takım lazım.

kekadam

Aktif Üye
Siyasal son sınıf. Maşşallaaaah

TDK horozbina görmesin yazdıklarını
abi ne vali olur Yiğit'ten değil mi?
sen şimdi konsolos olur Türkçesi değil ama İngilizcesi, İngilizce grameri ve imlası, süper dersin.

tekrarcı mohsine ne diyorsun.

eylmz

Daimi Üye
Barajda balık tesisi var mı peki