Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gümüş çaparisi kancası

huseyind

Daimi Üye
Adı
Hüseyin
Merhaba,

Gümüş çaparisi yapmak için küçük boyutlu kancayı nereden bulabilirim? Fudos marka 15 numara var piyasada bulabildiğim ancak o da çok pahalı geliyor. Ülke içinden ya da Aliexpress'den küçük ve ekonomik gümüş çaparisi kancası tavsiyesi verebilir misiniz?

B

budun

Misafir
Cengiz balıkçılık ta olması lazım.14 numara 1000li kutu almıştım geçmişte.Rastgele

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
Konuyu dağıtmak istemem ama araya bir soru sıkıştırsam üstadlar. Affola. :)
Gümüş balığını canlı yem yapmak için mi yahut zargana avı için mi tutuyorsunuz acaba?
Pandemi sürecinde iş yerim 10 aydır kapalı ve 21:00 yasakları sonrası sıkıntıdan birkaç kez gümüş avlamaya gittim. Evime yakın bir noktada güzel bir gümüş merası var fakat avladığım balıkları kime verdiysem hep memnuniyetsiz kaldıklarını hatta çöpe attıklarını söylediler. Ben de son avımı kedilere verdim.
Bu takvimde gündüz vakti Maltepe Dolgu Alanı ve çevresinde gümüş harici bir balık avı bilmiyorum amma velakin gümüşü de kimse makbul görmüyor. E dediğim üzere 10 aydır da sürekli evdeyim ve çatlayacağım bir gümüşe kalakaldım diye. :)

huseyind

Daimi Üye
Adı
Hüseyin
Gümüş balığını canlı yem yapmak için mi yahut zargana avı için mi tutuyorsunuz acaba?
Pandemi sürecinde iş yerim 10 aydır kapalı ve 21:00 yasakları sonrası sıkıntıdan birkaç kez gümüş avlamaya gittim. Evime yakın bir noktada güzel bir gümüş merası var fakat avladığım balıkları kime verdiysem hep memnuniyetsiz kaldıklarını hatta çöpe attıklarını söylediler. Ben de son avımı kedilere verdim.
Bu takvimde gündüz vakti Maltepe Dolgu Alanı ve çevresinde gümüş harici bir balık avı bilmiyorum amma velakin gümüşü de kimse makbul görmüyor. E dediğim üzere 10 aydır da sürekli evdeyim ve çatlayacağım bir gümüşe kalakaldım diye. :)
Hedefim ince takım yapıp gece istavrit avlamak. Ayrıca gümüş istavrit ya da hamsi kadar lezzetli olmasa da çoğu balıktan lezzetli. Çok hızlı pişiyor. Her balıkta olduğu gibi bayatlatmadan yendiğinde fena değil tadı.

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
Hedefim ince takım yapıp gece istavrit avlamak. Ayrıca gümüş istavrit ya da hamsi kadar lezzetli olmasa da çoğu balıktan lezzetli. Çok hızlı pişiyor. Her balıkta olduğu gibi bayatlatmadan yendiğinde fena değil tadı.
Gece istavrit avı için bu takvimi mi düşünüyorsun üstad? Ya da kıyıdan mı diye sorayım.
Selam olsun, iyi gecelerin olsun bu arada. :)

huseyind

Daimi Üye
Adı
Hüseyin
Mevsimler ve takvimler şaştı. Nerede ne balık geleceğini kestiremiyorum o yüzden denemeler yapacağım. Galata köprüsünde her daim yemli istavrit alınabiliyor. Boğazda derin yerlerde kıyıdan düşünüyorum. Kırmızı renk kanca ile gece istavrit alındığını çok defa gördüm takım ince olunca.

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
köftesi güzel oluyor zaten kılçıkları kolay çıkıyor satırla yada rendede çekip içine knor köfte harcı ekmek vs eklenince gayet güzel oluyor :) bana bir keresinde yaşlı bir teyze gelip istemişti özellikle gümüş balığı istedi yağsız olmasında sebep di galiba bir rahatsızlığı vardı galiba öyle birşeyler dedi