Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hangi Olta Setini Almalıyım ?

fstheboss

Üye
Adı
Furkan S.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Konuya gireyim.
Oltadan hiç anlamam başlangıç seviyesi için tatlı suda balık tutmak istiyorum. Hangi oltayı alacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Oltaları baya araştırdım ama iki olta arasında kaldım. Kamışın yapısı, kamışın ağırlığı, boyutu, atarı vs. Bu iki olta arasında kaldım sizce hangisini almalıyım ?

Yırtıcı Balık Temel Setler - ESSENTIAL PREDATOR 350 SET

Yırtıcı Balık Temel Setler - Başlangıç Seviyesi Olta Kamışı Seti Essentiel Ledgering

Alacağım kamışın boyu önemli midir ?
Siz de olta seti önerebilirsiniz :)
Bilgi verirseniz sevinirim.

KomikAga

Üye
Adı
Hüseyin
Kan Grubu
AB Rh Negatif
İyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Konuya gireyim.
Oltadan hiç anlamam başlangıç seviyesi için tatlı suda balık tutmak istiyorum. Hangi oltayı alacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Oltaları baya araştırdım ama iki olta arasında kaldım. Kamışın yapısı, kamışın ağırlığı, boyutu, atarı vs. Bu iki olta arasında kaldım sizce hangisini almalıyım ?

Yırtıcı Balık Temel Setler - ESSENTIAL PREDATOR 350 SET

Yırtıcı Balık Temel Setler - Başlangıç Seviyesi Olta Kamışı Seti Essentiel Ledgering

Alacağım kamışın boyu önemli midir ?
Siz de olta seti önerebilirsiniz :)
Bilgi verirseniz sevinirim.

Kıyıdan atıcaksan birincisi başlangıc icin 100 gram kurşun kullan üstüne cıkma atarı 100gram seni götürür

fstheboss

Üye
Adı
Furkan S.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kıyıdan atıcaksan birincisi başlangıc icin 100 gram kurşun kullan üstüne cıkma atarı 100gram seni götürür
Yani kıyıdan atarım hocam açılma imkanım yok çünkü, boyutu önemli midir 350 cm birincideki diğeri 220 cm

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
2.kamis zaten tekne kamisi isinizi gormez.. 1.kamista baya ama baya baslangic seviyesi sadece yemli av yapabilirsiniz, sizi yari yolda da birakabilir.. malzeme kalitesi oldukca dusuktur.. bilginiz olsun..

fstheboss

Üye
Adı
Furkan S.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
2.kamis zaten tekne kamisi isinizi gormez.. 1.kamista baya ama baya baslangic seviyesi sadece yemli av yapabilirsiniz, sizi yari yolda da birakabilir.. malzeme kalitesi oldukca dusuktur.. bilginiz olsun..
Nelere dikkat etmeliyim oltayı alırken peki nasıl anlayacağım iyi oltayı

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Fiyatindanda anlayabilirsiniz :) malesef ki ucuz bir hobi degildir.. butceniz nedir? Ve hangi baliklari avlamak istiyorsunuz? Belkide avlamak istediginiz balik icin farkli bir takim gerekecektir..

fstheboss

Üye
Adı
Furkan S.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Fiyatindanda anlayabilirsiniz :) malesef ki ucuz bir hobi degildir.. butceniz nedir? Ve hangi baliklari avlamak istiyorsunuz? Belkide avlamak istediginiz balik icin farkli bir takim gerekecektir..
Ben Kütahyada yaşadığımdan dolayı en fazla sazan,turna, tatlı su levreği falan o tarz balıklar tutmak istiyorum. Bütçem bu civarlarda 100 tl'ye kadar çıkabilirim şimdilik

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben Kütahyada yaşadığımdan dolayı en fazla sazan,turna, tatlı su levreği falan o tarz balıklar tutmak istiyorum. Bütçem bu civarlarda 100 tl'ye kadar çıkabilirim şimdilik
Sadece turna ve perch yakaladim tatli suda onuda spin ve lrf ile yaptim.. yemli av denemedim, tatli su avciligi yapmis olan arkadaslar size gereken malzemeler ile ilgili yardimci olacaktir..