Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hangi Sahteyle Hangi Balıklar

Adı
Timur Kurtuluş
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaşlar; tatlısu su avlarında kullandığınız ve verim aldığınız sahteler nelerdir ve ne tür balıklar yakaladınız? Ne tür aksiyon verdiniz? Resimlerle veya örneklerle anlatırsanız sevinirim..

Konunun herkes için faydalı olacağını düşünüyorum..
(Kesinlikle reklam amaçlı değil, sadece daha fazla verim alıp bilgilenme amaçlı)

Adı
Timur Kurtuluş
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hangi balık Hangi sahteye Gelmiş Foto- Boyle bir konu vardi, bilginiz olsun.. keyifle bastan sona gezinebilirsiniz :)
ewet güzel paylaşımlar, anlatımlar var ama genel amaçlı açılmış bi konu olmuş ben daha çok tatlısu balıkları için düşünmüştüm :) Turna, sudak, perch, kasna, yayın vb. türleri at çek yaparak yada etkili etkili yemlerle nasıl yakalanır, kim nasıl aksiyonla verim almış diye merak ediyorum :)
muhabbet olsun bea :) :)

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ewet güzel paylaşımlar, anlatımlar var ama genel amaçlı açılmış bi konu olmuş ben daha çok tatlısu balıkları için düşünmüştüm :) Turna, sudak, perch, kasna, yayın vb. türleri at çek yaparak yada etkili etkili yemlerle nasıl yakalanır, kim nasıl aksiyonla verim almış diye merak ediyorum :)
muhabbet olsun bea :) :)
Ben bu yaz ve sonbahar bir sürü turna, sudak ve akbalık tuttum hepsini de %90 savage gear psycho sprat ile tuttum. Kim ne derse desin bu yem benim favorilerimden. Denizde de aynı şekilde hiç tutmadığım balıklar tutturdu bana. Akyası, yazılısı, zarganası vs. vs. Şu ana kadar hep lrf ile avlanıyordum o yüzden 8 gr atıyordum fakat artık spinle uğraşıyorum daha bugün 18 gr 3 lü psycho spratlarım geldi :) Şu ana kadar ne paralara ne rapalalar silikonlar jigler aldım hiçbiri beni bunun kadar mutlu etmedi. Erim mesafesi de oldukça iyi. Aynı şekilde savage gear slim minnow jig, major craft jigpara ve duo tetra jig modelleriyle de tuttum fakat 3 lü psycho sprat yaklaşık 51 lira tanesi 17 liraya geliyor diğer modeller daha pahalı fakat verim açısından ben hiçbir fark göremedim. Tabii ki jig ile avlanmak istemiyorsanız o sizin bileceğiniz bir şey. Aksiyonu sormuşsunuz aksiyonda da kamışın ucunu hafif oynatarak aksiyon veriyorum. Tatlı suda bu jig için aksiyonun çok da önemli olduğunu düşünmüyorum çünkü aksiyonsuz da çok balık tuttum. Silikonla avlanmak istiyorsanız da savage gear sandeel ve cannibal serileri iş yapıyor. Bunların hepsi benim kendi tecrübelerim ve fikirlerimdir asla şu yemi alın veya almayın diyemem, haddime değildir. Bol trofeli avlar dilerim.

Adı
Timur Kurtuluş
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bizimkisi bilgi paylaşımı yani daha önce kullanmadığımız bi sahte yada jigle avlanıyorsundur ve performansı gerçekten iyidir, alternatif olarak kullanabiliriz. Hepimizin birbirimizden öğreneceği şeyler var. 16-17 senedir turna tutuyorum ama hala araştırıyorum mesela... Bilgi paylaşınca değerlidir.