Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hedef 1 Milyon Amatör Denizci

Megalodon

Daimi Üye
Adı
Yılmaz
Arkadaşlar Ulaştırma Bakanlığı kampanya başlatmış. Amatör denizci belgesini kurs ve kurs ücreti olmadan veriyorlar. Sadece 32,10 TL harc bedeli var. Bildiğim kadarıyla önceden çok yüksek kurs ücreti, 1 aylık kurs ve sonunda da zor bir yazılı sınavı vardı. Şimdi sadece bir kaç saatlik seminer ve sonunda formaliteden bir sınav.

Başvuruda İstenen belgeler:

- internet sayfasında bulunan matbu form, (Fotoğraf yapıştırılacak
-kimlik fotokopisi,
-ehliyet fotokopisi ve
-32.10 Tl nin halkbankasına yatırıldığına dair dekont.
- Mavi kapaklı ya da yarım kapaklı dosya

Ben İzmirde başvurdum. 18.12.2018 ve 26.12.2018 tarihlerindeki semirene boşluk vardı onlar doldu. Ben 26'sına zor aldım. Benden sonra 29.12.2018 tarihindeki seminere kayıt almaya başlandı. Kapasite 200'dü 29.12.2018 tarihi için. Şu an bakanlığın açıkladığı başka tarih yok ama hedef 1 milyon olduğuna göre yeni seminerler de açılacaktır. Ayrıntılı bilgi linkte.

AÇIK 29.12.2018 Tarihli Amatör Denizci Belgesi Temel Eğitimi ve Sınavı

Son düzenleme:

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bizde arkadaşlarla müracaat ettik, Cuma günü evrakları teslim edeceğiz.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben de başvuru yaptım. 1 veya 2 aralıkta sınav var bakalım. Ancak öncesinde de zor değildi. Internette bakanlık web sitesi üzerinden kısa bir eğitim ve sertifika çıktısı alındıktan sonra harç yatırıp başvuru yapılıyordu. Şimdi tek fark webdeki eğitimi sınav günü verip hemen sınav yapıyorlar. Diploma vs sorulmuyor. Ehliyeti olanlardan ayrıca sağlık raporu istenmiyor. Olmayanlardan isteniyor ihtimalle. Bir adet foto, harç dekontu ve kimlik fotokopisi ve dosya ile başvuru yapılabilir. İleride belgeyi almanın zorlasmasi ihtimaline karşılık ihtiyaç duyabileceğini düşünenler için iyi bir fırsat

cubuklu

Yeni Üye
Ben de başvuru yaptım. 1 veya 2 aralıkta sınav var bakalım. Ancak öncesinde de zor değildi. Internette bakanlık web sitesi üzerinden kısa bir eğitim ve sertifika çıktısı alındıktan sonra harç yatırıp başvuru yapılıyordu. Şimdi tek fark webdeki eğitimi sınav günü verip hemen sınav yapıyorlar. Diploma vs sorulmuyor. Ehliyeti olanlardan ayrıca sağlık raporu istenmiyor. Olmayanlardan isteniyor ihtimalle. Bir adet foto, harç dekontu ve kimlik fotokopisi ve dosya ile başvuru yapılabilir. İleride belgeyi almanın zorlasmasi ihtimaline karşılık ihtiyaç duyabileceğini düşünenler için iyi bir fırsat
nasıl bir yol izlemeliyiz ? hazır herşey kolaylaşmış bizde başvuralım bari ileride belki teknemiz olur :) bu arada toplam harcama ne kadara mal oluyor ?

Bledax

Daimi Üye
Adı
Hakan F
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ehliyet b sinifi olmali veya saglik raporu.

Mektupla

Daimi Üye
sağlık sıkıntı stend klap krizi , şeker kolestrol minimum tüm rahatsizliği barındırıyoruz malesef :( ehliyetim var b sınıfı nereye başvurmam gerekiyor net üzerinden yapılıyormu ? istanbulda ikamet ediyorum
Acil şifalar diliyorum...

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
sağlık sıkıntı stend klap krizi , şeker kolestrol minimum tüm rahatsizliği barındırıyoruz malesef :( ehliyetim var b sınıfı nereye başvurmam gerekiyor net üzerinden yapılıyormu ? istanbulda ikamet ediyorum
Ehliyet, kimlik fotokopisi ve halk bankasina 30 lira civari bir harcin dekontu ile sefakoydeki liman baskanligina evraklari teslim edip başvuru yapiliyor akabinde sinav gunu gidiliyor ve o gün önce eğitim verip ardından sınav yapılıyor. 50 soru herbiri 2 puan. 60 alan geciyor.

Bledax

Daimi Üye
Adı
Hakan F
Kan Grubu
A Rh Pozitif
gecmis olsun...

cubuklu

Yeni Üye
Ehliyet, kimlik fotokopisi ve halk bankasina 30 lira civari bir harcin dekontu ile sefakoydeki liman baskanligina evraklari teslim edip başvuru yapiliyor akabinde sinav gunu gidiliyor ve o gün önce eğitim verip ardından sınav yapılıyor. 50 soru herbiri 2 puan. 60 alan geciyor.
sefaköy malesef çok uzak bana ben anadolu yakasında ikamet ediyorum anadolu yakasında varmı liman başkanlığı ? ayrıca evraklar dediğiniz ödeme dekontu kimlik fotokobisi ve ehliyet mi ?