Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hedef 1 Milyon Amatör Denizci

marule

Üye
Adı
Mert S.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Dediğiniz gibi biz bir fırsattan yararlandık ve kısmetse belgeyi alıcaz. Ama sezonda 700 tl olan bir ayakkabı aldığımda sezon sonu %50 indirimli diye paramızı geri alamıyoruz maalesef. Bunu sadece indirim olarak düsünmeyin zam, vergi artışı vs içinde aynı ve yayınlandığı tarih itibariyle geçerli malesef.
Bu yeni sistem başlamasaydı bende 400 tl vermeye hazirdim, online dersleri bitirmek üzereydim
Isin kotusu ben de vermeye hazirdim. Sinav icin 600 tane soru cozdum formul ezberlerdim. Hicbirine gerek yokmus. Neyse. Magazalar indirim yapar ama indirim yapacagi bellidir. Bir ara o indirimi yapacaktir bunu bilerek urun aliriz. Ama devletin ne ara indirim ne ara bindirim yapacagi belli degil dolayisi ile cok kisi magdur oluyor. Kaldiki devletin indirim yapmasi vergi affi cikarmasi duzgun odemesini yapan vatandaslarini magdur etmekten baska bir sey degil. Neyse forumumuz balik forumu siyasete girmeyeyim daha fazla :) Anladiniz malumatimi ayni taraftayiz. Gerci balik muhabbetinde siyaset de iyi gider de baska bir zamana :) klavyeden ulke kurtulmuyor.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Dün bizim kuruma yazı geldi bununla ilgili. İçeriğinde duruma göre bakanlığın ya da kurumunuzun belirlediği bir eğitim salonunda eğitim ve sertifika verilecektir yazıyor. Merkeze uzak bir ilçedeyiz (2 saat). Yeterli sayıya ulaşıp burada yaptırabilir miyiz bir bakacağız. Umarım olur.

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu çıkan sorular a nerden ulaşabiliriz bende yarın Sefaköy de sınava gireceği m

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Maalesef herkes geçmiyor baktım başarısız olan ciddi bir kesimde var
Başarısız olmak yetenek istiyor hocam bu sınavda. Ben bugün girdim. Sınavdan önce 1 saatlik bir eğitim var ve tüm sorular o eğitimde anlatılmış oluyor zaten. Ayrıca soruların çoğunda doğru seçenek dışındaki şıklar pek mantıklı gelmiyor okuyunca. Sınavda yardımlaşmaya da kimse ses çıkarmıyor rahat olun. Benim girdiğim yerde bugün salonda liman başkanı kendi açıkladı 2018'de sadece 80 kişi geçememiş sınavı. Bu çok düşük bir rakam, sadece bugün 1500-2000 kişi arası katılım oldu toplam 4 seansta...

Son düzenleme:

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bende öyle duydum yakında denizde ist trafiği gibi olur zaten bazı yerler öylede heryer olur
İnsanlarda bu belgeyi gerektirecek tekneyi alacak durum olsa zaten kimse kampanya beklemezdi hocam, merak etmeyin belgeyi alanların çok çok büyük bir kısmı hiç bir zaman bir tekne almayacağını kendisi söylüyor zaten. Bugüne kadar sandala binmemiş, denizi sadece yüzmek için kullanan balıkçılıkla bile alakası olmayan onlarca arkadaşım girdi sınava, adam kenarda dursun ne zararı var diyerek alıyor :)

Hoper

Aktif Üye
Adı
Umut Şensever
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
İşlerimin yoğunluğu, sağlık problemleri vs. derken, dosyam hazır olmasına rağmen başvuruyu yapamamıştım. İzinde olduğum için dün hallettim. 200 kişilik listeye ismimi 195. sırada yazabildim ve ancak 19 Nisan'da giriyorum sınava ( kızımın doğum günü, umarım uğurlu gelir :) )

Hala kalabalık var, belli ki talep devam ediyor. Fakat orada da kulak misafiri olduğum kadarıyla forumda konuştuğumuz çekinceleri bir çok kişi taşıyor...