Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hesaplaşma..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında trkc tarafından paylaşıldı.

1. trkc

trkc Aktif Üye

Selamun aleyküm. Herkese hayırlı geceler:)

Normalde yakınlarımda tatlı su avı yapabileceğim çok sayıda mera bulunuyor, hatta zamanında her birini ayrı ayrı didik didik etmişliğim de var ama nedense artık yakınlarında yerleşim yeri bulunan/bulunabilme ihtimali bulunan yerler eskisi kadar ilgimi çekmiyor:ckskc:
    Köyünün deresinin milliyetçiliğini yapan adamlar(!), bitmek bilmeyen dere ıslah çalışmaları, görünebilir yerlerde bulunmak, dere boyu ilerlerken hiç tanımadığın birisinin arazisinden geçmek suretiyle başına iş alabilme olasılığı, civardaki evlerin başıboş köpekleri vs vs.. derken iş amacından farklı noktalara yönelebiliyor ve aranan huzur ortamını bulmak maalesef her zaman mümkün olmayabiliyor.

İnsanın kendi köyünün deresi gibisi de olmuyor haliyle:) Beni öyle pek aşırı cezbetmese de köydeki eve 2dk mesafede bulunması, ilçedeki 4 ana dereden doğal kalabilmiş tek dere olması(üzerinde hiçbir hes vs. yok), genelde berrak akması gibi kulağa hoş gelen özellikleriyle bizim köyün deresinin nazarımda yeri hep bir farklı olmuştur:D:D
    Özellikle köyde bulunduğum vakitlerde buranın kolay ulaşılabilir olmasının avantajlarını zaman zaman değerlendiğim oldu.
    Sabah herkesten erken uyanınca kahvaltı kurulana kadar yapılan kahvaltı öncesi avları, iftara 10dk kala hiçbir baskı altında kalmadan rahatça olta sallıyor olabilmek veya geçerken şöyle bir yoklama almak gibi gibi..:)

Bundan 4 ay kadar önce; Ramazanda olması lazım, yine köydeydim. O zaman köydeki çocukluk arkadaşım da yanımdaydı. Küçükken önünü taşlarla çevirip yüzmek için kendimize göl yaptığımız bu yerde ordan geçerken iki olta sallayalım demiştik:)
    Aynı balıktan sahteye peş peşe vuruşlar gelince buradan bize malzeme çıkar deyip kamerayı da arabadan almıştık ama bu sefer de balığı kaldırırken düşürmüştük:D
    Balığa niyet gelmemiş, geçerken uğramıştık. Vakit yoktu diye işi inada bindirmemiştik:) O gün orda "Bu burda bitmedi, yerin mekanın belli, seni bulacaam oğlum." demiştim:D

Kısmet bugüneymiş:) Aynı arkadaşla buluşup bir yere gidecektik. Yarım saate kalmaz gelirim deyince o gelmeden son yağmurdan sonra dere ne halde diye bakayım dedim. Az aşağısında 2 şerit yolun bir şeridini dere almış götürmüştü. Su bulanık değildi. Mekana gelince yoldan suya bakıyordum. Kayaların altına yakın 1-2 yavru görünce sevinmiştim. Öyle olduğum yerden hipnoz olmuş bir şekilde suya bakarken birden bir tane derinden gelerek dikine yukarı doğru suyun üstünde bir şeye atlayınca kendime geldim. Bildiğin kaşınıyordu:D Zaman da yoktu. Yapmayayım etmeyeyim dedim ama dayanamadım telefon gelene kadar oltayı kurup 2 atış yapabilirsem yaptım yaptım. Yapamazsam bu dava başka bahara kalacaktı:)

Aradığım eleman dipte yatıyor biliyorum, akıntı da fazla, sahteyi sürükleyecek farkındayım ama yine de sahteyle başlıyorum. Belki öncekinde olduğu gibi aşağıdan yukarıya görüp yapışır diye sahteye 2-3 atış hakkı veriyorum. Vakit az, makineyi diğer kamıştan çıkar, bu kamışı kur, düğümü vs vs derken her an telefon çalacak gibi. Aradığım eleman değil başka bir tane daha var kafaya koymuş, çok kararlı, her seferinde karaya çıkacak kadar istekli bir şekilde sahteyi kıstırmaya çalışıyor ama vakit olmadığı için kendisiyle ilgilenemiyorum:D
    Sahtenin 3 atış hakkı dolunca hızlıca yatan balığı yattığı yerden kaldırmada bire bir etkili ilaç olan jigi takıyorum. Meğer o da aşağıda ağzını açmış "Allah'ını seven üzerime jig atsın." diye bekliyormuş:D
    O mudur bu mudur derken bu çıkıyor:)
    Yine yaptı yapacağını, geçti dalgasını. Kendisi gelmedi bunu yem diye attı önüme:D Bildiğin canlı yem kullanıp yakala bırak yaptı beni:D
    Ama aha da buraya yazıyorum bu böyle kalmayacak, vakti zamanı gelince tekrar hesaplaşacağız:)

20171028_194845.jpg
    20171028_194508.jpg
    20171028_194723.jpg

MC Finetail 157cm 2-10gr
    Stradic Ci4+ 1000hg
    Tournament Evo 0.14mm
    MC Jigpara 7gr

Son düzenleme: 10 Kasım 2017
    Arcan, mctymn, coner ve 35 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Seni bulacaam olum.. :) Adama mekanın da artistlik yapmışsın oda gereğini yapmış mazlumu göndermiş.. :) yalnız rengi mükemmelmiş..

ozmenahmet, katilhamsi, trkc ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. tahirkaya

tahirkaya Aktif Üye

Çok güzel bir hikaye olmuş. Keyifle okudum.

Eminim er veya geç bulacaksınız :)

katilhamsi ve trkc bunu beğendi.
  5. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Patrona ulaşmak için önce fedaileri geçmek lazım :) İnşallah bir daha ki sefere o da olur... Tebrikler trkc

trkc ve BS Okuru bunu beğendi.
  6. yyildirayy

yyildirayy Aktif Üye

Ben sonunda kavga bekliyordum
    Neyse ki olmamış :D

trkc bunu beğendi.
  7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel, keyifle okunan bir hikaye olmuş.
    Umarım en kısa zamanda aradığını da bulabilirsin..
    Rast gelsin

trkc bunu beğendi.
  8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Allah'ını seven üzerime jig atsın :D !!

Abdullah SÜRÜCÜ ve trkc bunu beğendi.
  9. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Tek nefeste okudum bu güzel av güncesini mesele keyif almaksa hedefteki balığı yaklayamayışın daha iyi olmuş Bazen ulaşamadığımız şeyler kendilerini daha değerli kılar .

tahirkaya ve trkc bunu beğendi.
  10. arif_balık_peşinde

arif_balık_peşinde Aktif Üye

Tebrikler balığa seni yakalayıp bıraktığı için :) bide bu yakalanan balığın türkçe ismi ne

trkc bunu beğendi.
  11. Hasan genc

Hasan genc Daimi Üye

Tebrikler güzel bir av hikayesi olmuş bol trofeli avlar yaparsınız inş .:)

trkc bunu beğendi.