Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

hüsran...

compressa

Üye
degerli balık dostları... siteye yeni uyeyım.. ben tamamen bır denız asıgı denız tutkunu, gece gunduz demeden tum bos zamanlarını denıze adamıs hıcbır menfaat beklemeksızın huzurumun ozgurlugumun pesınde kosan bır ınsanım..
tıpkı burada olan herkes gıbı... balık avı bir hobiden öte tarifi imkansız bir tutkudur bir aşktır... bunu emınım sızlerde kendınızde hıssedıyor ve yasıyorsunuzdur...

amacım burada karsılıklı fıkır alısverısı yapmak yenı arkadaslar edınmek belkı de kendı memleketımden bırkac av arkadası edınmek ve av organzasyonları duzenlemek..
cevremdekı ınsanlarla aynı dili konusup aynı duyguları paylasamamak zor bır durum temennıım belkı de burada aradıgım arkadas ortamını kurmak guzel paylasımlar sunmak...

benım sıte ıle ılgılı hıcbır art nıyetım ya da cıkar amaclı bır dusuncem olamaz...

sıteye yenı uye oldugumdan dolayı actıgım konular engellenmekte ve bu gercekten can sıkıcı bır durum halıne gelmektedır...

elımde bulunan kullanmadıgım av malzemelerımın ıhtıyacı olan ınsanlara sunmuş olmamın neresı abestir sorarım..

Çok şükür ne paraya ıhtıyacım var ne de pula..
allah kımseyı muhtac etmesın..
yüzlerce ıkıncı el alısverıs sıtesı var yönelmedım yönelmem de.. benım dusuncem dogru yerde dogru ınsanlara ulasmaktı.. yalnzı sıtenın benı engellemesı konularımın acılmasına musaade edılmemesı gercekten uzucu bır durum.

amacım ticari olsaydı burada ısım olmazdı...

ben art nıyetlı olmasam da sıtenın bana art nıyetlı yaklasması gercekten moral bozucu oldu..

konularımın acılmasını ıstemıyorum.
ıyı forumlar tesekkur ederım...

Ediz Dülger

Aktif Üye
Adı
Ediz Dülger
Belli bir mesaj sayısına ulaşmadan satış ilanı açamıyorsunuz bildiğim kadarıyla..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Merhaba Ethem
Madem ki bana attığın pm i konu olarakta açmışsın. Sana yazdığım cevabı ben de buradan yayınlayablirim.
İkinci el konusu sıkça tartışma konusu oluyor forumumuzda. Belkide komple kaldırmalıyız ama dayanıyoruz şimdilik..

Senin yakınmalarına gelirsek:

Bunun çeşitli sebepleri olabilir ama şunu bilmelisin ki kişiye özel değildir.
Kendimden örnek verecek olursam son 3 gündür çok kısıtlı şekilde girebiliyorum siteye. Birçok yönetici arkadaşım da böyle ki ben en aktif olanlardanım.
Bu nedenle konuların gözden kaçmışta olabilir, ikinci el bölümünün temel kurallarına uygun olmadığı için de açılmamış olabilir.
İncelemeden bir şey diyemem.

İkinci el bölümünde birşeyler satmaya çalışmadan önce üyeler birbirini az çok tanısın, açılmış konularda yorumları olsun, kendileri av anılarını anlatsın vs vs istiyoruz. Aksi takdirde sadece elindekini satmaya gelip sonra da hiç uğramayanları gördük. Sen öyle yapamayacak olsan da tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir atasözüne uygun davranıp yoğurdu üfleyerek yiyoruz.
Umarım bizi anlıyorsundur..
Hoşçakal

compressa

Üye
ilgi ve alakanıza saygı duyar tesekkur ederım...

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
Ethem Bey aşağıdaki başlığa mutlaka göz atmışsınızdır, orada da görülüyor ki bu durum asla şahsınızla ilgili değil.

https://www.baliksevdam.com/forum/k...rsatlar-konulari-icin-yeni-uygulama-5101.html

Maalesef ikinci el konusu çok suistimale açık, bir önceki ve şu an faaliyette olan sitelerimizde ağzımız çok yandı, bu yüzden yoğurdu üfleyerek yiyoruz.

Eskiden mesaj sınırlaması vardı, onu kaldırdık, şu anda yöneticiler olarak genel kanaatimize göre karar veriyoruz, bunun için de mesajlarınıza bakıyoruz.

Bunun şöyle bir faydası var, 100 tane "tebrikler, teşekkürler" şeklinde mesaj atan yerine 30 tane yorum ve fikir içeren mesajı olanı tercih ediyoruz.

Daha önce dediğim gibi çok hassas bir konu, maalesef ince eleyip sık dokumak durumundayız.

compressa

Üye
volkan bey bugunun mesajlarını heyecan ıle tıkladıgımda karsımda zaten 10 mesajın 5'i ıkıncı el mesajları...
acın sız de gorun..

velhasıl bır sorun yok sıkıntım elımdekılerı satmak degıl zaten.
sıteye yenı uye olup bu sekılde bır tavırla karsılasmak moral bozucuydu...

tesekkur ederım sagolun

SworDFish48

Aktif Üye
Sevgili Ethem bey;
Bu tür Sosyal Paylaşım Forumlarında, ikinci el eşya satma yada İlan bölümleri her zaman problem olur. Sebebi ise gayet basit; ürünü satmak isteyen birisi gelir foruma konuyu açar ürününü satar sonra kaybolur taa... ki ikinci bir ürün satmak için konu açıncaya kadar. Foruma yeni uye olmus birisi ilk konusu satışla ilgili olunca tanınmayan birisi ile alışveriş yapmak isteyen kimse olmaz. Alışveriş yapıpta problem yaşayanların çoğu ilk konuda ilan açan üyelerin ilanları ilgili olmuştur. Kötü niyetli birisi gelir ilanı açar satışını yapar bir problem çıkar ortalıktan kaybolur sorumlu forum yönetimi diyerekten isyan eder satın alan kişi, ve insanlar zor durumda kalırlar.Bende uzun süre bir forumda ilan bölümü Moderator luk yaptım ve bir densizin yüzünden dayanamayıp görevide forumuda bıraktım. Forum Yönetimi haklı çünkü burası bir paylaşım platformu ticaret hane değil düşünce budur, zaten forumun mantığıda budur. Uzun lafın kısası Paylaşım Forumlarında İlan bölümleri her zaman sıkıntı çıkarıyor, o yüzden bu tür kurallar konuluyor genel olarak, Sadece size uygulanan bir kural değildir bu. Yukardaki yazdıklarıma Lütfen alınmayın sizin gibi iyi niyetli insanları kastedmedim.

Mert Yılmaz

Daimi Üye
Adı
Mert Yılmaz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ethem bey,
Bozma moralini biz aslında girmesi kolay,çıkması zor bir aileyiz.
Bu konuda site yöneticilerinin bizleri korumak adına kurallar koyması ve bunların arkasında durması bence çok olumlu bardağın dolu tarafından bakıp biraz sabırlı olmak lazım.Benim lakabım 'yabancı' sitede tüm mod.ve adminde telefonum yerim yurdum var .Şahsen bir çoğu ile tanışıp sohbet etmişliğim var.Katılmadığım organizasyon yok sen düşün :).
Selamlar.

compressa

Üye
hepınızı sımdı daha ıyı anlıyorum herkeze ayrı ayrı teskkur ederım...