Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İğneden silikonun kaymasını önleyecek yöntemler

İsco5034

Üye
Adı
İsmail
Merhaba hobidaşlar. Gerek normal jighead gerek carolina sistemde , silikonun iğneden kolay kaymasını önleyecek yöntemler nelerdir? Tırnaklı jigheadler özellikle dayanıksız silikonları zedeliyor. Stoperli jigheadinde çok engellediğini söyleyemem. Sizin kendi kullandığınız farkli yöntemler varsa paylaşır mısınız?

Kaan.

Üye
Adı
Kaan A.
Silikonu taktıktan sonra herhangi bir misinayla silikonun üzerinden bir düğüm atabilirsiniz ama silikonu kesecek kadar sıkmamaya dikkat edin

balikciali

Aktif Üye
Adı
Ali V.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
owner-11681-cultiva-x-head-lrf-jighead-2-5g-58622-jpg.jpeg

Bu tarz jigheadler o konuda çok fayda sağlıyor. Belki kendiniz de yapabilirsiniz.

çağrıbey

Aktif Üye
Adı
Çağrı ECE
jigheadle silikon arasına japon yapıstırıcı sürebilirsiniz

İsco5034

Üye
Adı
İsmail
Ekli dosyayı görüntüle 119758

Bu tarz jigheadler o konuda çok fayda sağlıyor. Belki kendiniz de yapabilirsiniz.
konuyu açtıktan sonra biraz araştırma yaptım. Youtube'da bir video buldum. Klasik iğne düğümünü yapıyor videodaki kişi mono misina ile. Fazlalıkları alıyor ve 5 sarım mono misinadan düğüm oluyor. Üzerine sabit durması için çok az japon damlatıyor. Deneyeceğim bende bakalım.

simiot

Aktif Üye
Adı
Serkan
konuyu açtıktan sonra biraz araştırma yaptım. Youtube'da bir video buldum. Klasik iğne düğümünü yapıyor videodaki kişi mono misina ile. Fazlalıkları alıyor ve 5 sarım mono misinadan düğüm oluyor. Üzerine sabit durması için çok az japon damlatıyor. Deneyeceğim bende bakalım.
Elinizde fazladan kullanmadığınız ya da artmış ip misina varsa iğne üzerine sarıp japon yapıştırıcıyla sabitleyebilirsiniz.
Hafif bir tümsek olması silikonun kaymasına engel olacaktır. Uzun zamandır lrf ve spin jigheadlerine uyguluyorum, memnunum.