Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İki

furkanberktagi

Yeni Üye
Adı
Furkan Berk Tağı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba;
Spin avına yeni başlayacağım için iki kombin arasında kaldım Öncelikle boyum 1.89 kilom 117 olunca 2.40 lık kamışın elimde oyuncak gibi olacağına karar vererek 2.70 cm kamışlara yöneldim. Hedefim levrek tuzlu su mera Ayvalık kıyıları
1. Kombin :
Okuma Altera 270cm 15-40
Okuma Alaris 40
Kendo 8x 0.15 150m bu kombin baya uygun olduğu için ılımlıyım.
şeytan baya bir dürtüyor parana kıy 2. Kombini al diye ama çok zorlanacağım gibi ne düşünüyorsunuz?
2. Kombin
Okuma Helios SX Spin 2,70cm 15-45 gr kamış
Okuma Ceymar FD CXT-40 makine

Ekstra kombin bazen de diyorum Shimano catana 4000 Ve Shimano Catana kamış al diye de. Bilmiyorum ne düşünüyorsunuz? Aklım karışık
Teşekkürler

GaziFishing

Yeni Üye
Adı
Gazi ÖZATA
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Şahsi kanaatim spin avları için en ideal boy 2.70 ama şöyle bir şey var, bazı avcılar meraya göre kamış seçimi de yapar. Özellikle su içerisindeyken uzun kamış ile aksiyon vermek daha sıkıntı olacaktır.

ktg666

Aktif Üye
Adı
KEREM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar, hayırlı olsun güzel avlarınız olur umarım, kamış ve makineler adına bir şey söyleyemeyeceğim kullanmadığım için.
Ancak ipin kaliteli olması gerektiğini acı tecrübeler ile yaşamış bri olarak 2 sezondur daiwa j braid x8 kullanıyorum (aynı ipi) ve en ufak bir sıkıntı yaşamadım.Erimde de farkettirir kendini. (daha uygun fiyatlı kaliteli ipler de mutlaka mevcuttur incelemek gerekiyor)
Kendo ile ise çok sahte kaybettim çok dolanma sorunu yaşadım malesef.

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar ben kamış ve makina olarak shimano catana kullanıyorum. Alalı 3 sene oldu, ben henüz beni yarı yolda bıraktığını görmedim. Bir fincanını değiştirdim sadece, kendi kullanım hatama bağlı olarak o da. Ben de 1.84 boyında 108 kiloyum. Keşke dediğim tek nokta 2.40 almam. 2.70 de tercih edilebilirmiş.