Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ilk Epoksi Kaplamam (hüsran)

Konu, 'Kendin Yap, Keşfet, El Becerini Geliştir Köşemiz' kısmında angvil tarafından paylaşıldı.

1. angvil

angvil Aktif Üye

Koçtaştan resimde ki epoksiyi aldım. Üzerinde 30 dakka yazıyor.
    Bununla ilk denememi küçük bir sahteye deneyeyim dedim. Biraz sıkıp iyice karıştırdıktan sonra sahtenin üzerine plastik ince çubuk (kürdan kalınlığında) ile sürdüm. Yalnız yoğun bir yapısı var. O yüzden katman katman oldu yüzeyi. Ve beklediğim prüzsüzlükte yapamadım. Yer yer kalın tabaka yer yer de ince tabaka oldu. Bir yüzeye bol sürerek kalın bir tabaka oluşturunca o taraf daha iyi oldu. Resimde net belli. Bir de karıştırdığım kaptaki kuruyunca çubuğun ucu ile sağlamlığını test etmeye çalıştım. Çiziliyor hemen , biraz da zorlayınca kalkıyor. Ben sert plastik gibi olacağını düşündüm ama vernik gibi oldu. Vernikte hiç olmazsa daldırma yapıp prüzsüz çıkarabiliyordum.
    IMG_20180930_210918.jpg IMG_20180930_210937.jpg IMG_20180930_210944.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Melih Peker

Melih Peker Aktif Üye

Azmi’n sonu selamettir , ne güzel vakit ayırabiliyorsunuz , daha da güzellerini yaparsınız eminim

4. Muhayyer

Muhayyer Daimi Üye

30 dk değil de geç kuruyanı öneriyorlar özellikle bu hobide. Sonuçlar da oldukça başarılı oluyor.

legendario, ioriapo, Mektupla ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Levreko

Levreko Daimi Üye

Koçtaşta satılan Patex marka epoxy kullanıyorum sert oluyor ama bigün bekletiyorum kuruması için bide resim yaparken kullanılan yağlı boya fırçasıyla sürmek lazım o zaman pürüzsüz yapabilirsiniz

legendario ve ioriapo bunu beğendi.
  6. angvil

angvil Aktif Üye

O zaman da her bir işlem için bir fırça harcamış oluruz. Sonra direkt çöp oluyordur fırça.
    Patexin işlem süresi 5 dakka göründüğü için almadım. Bu 30 dakka diye aldım. Yine de 5-10 dakka da yoğunlaşmaya , uygulanamamaya başladı. Yani 5 dakka olanı mümkün değil yetiştiremem.

Mektupla bunu beğendi.
  7. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

merhaba,
    sanıyorum 3 yıldan fazla oldu aşağıda linkteki ürünü kullanıyorum. tabi ben aldığımda 50 TL civarı bi şeydi fiyatı.. bi sasuke parasına almıştık o zamanlar :eek:
    bu ürünü veya bulabiliyorsanız muadillerini önerebilirim.

Devcon 256gr. Epoxy Yapıştırıcı 2 Ton - n11.com

ilk başlarda fırça ile denedim baktım ki fırça yetiştiremicem bu işe, yeni bulaşık süngerinden küçük parça keserek devam ettim. tecrübe edince kürdanla işlerimi halletmeye başladım.. epoksi ve kürdan kafi.
    ürünü göz kararı eşit şekilde döküp karıştıyorsunuz. 1 dakikalık karıştırma yeterli geliyor. sonra yüzeye yediriyorsunuz. iki ucundan krokodil yardımı veya sabitleyebileceğiniz bi şeyler tutup biraz çevirmeniz gerekli ki epoksi yoğun olduğu yerde katman oluşturmasın.

simiot, Mektupla ve angvil bunu beğendi.
  8. angvil

angvil Aktif Üye

Koçtaşta 5 dakka ile 30 dakkalıklar vardı. Ben de 30 dakkalığı aldım.
    Zaten sıkarken bile yoğun bir kıvamı vardı. Ben daha cıvık bekliyordum. Cıvık olsa daha ince bir katman sürebilirdim.

Mektupla ve ellidokuz bunu beğendi.
  9. angvil

angvil Aktif Üye

Zaten 17 tl ye aldım. Fiyatından sanırım kalitesi de belli oluyor.

Mektupla ve ellidokuz bunu beğendi.
  10. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

gramajda muhakkak fiyata etkilidir. epey büyük ilettiğim linkteki ürün, dolayısıyla tek etken fiyat değildir.
    30 dakikalık çift karışım ile çözersin umarım..
    ilk bir iki kaplamayı maket balık harici bir üründe denersiniz.. örneğin kurşun kalem ya da işinize yaramıcak başka bir şeyde.. çok az miktar döküp denenebilir.
    3 yıldır epoksi bende ve bol keseden harcamasam 3 yıl daha gider o kadar fazla geliyor ::krsn:

Mektupla bunu beğendi.
  11. Mektupla

Mektupla Daimi Üye

Epoksi Şeffaf Reçine Scalica 4,0kg Set Yapıştırıcı - n11.com linkinde, deniz suyuna dayanıklı diyor. Bu da olabilir mi acaba

ellidokuz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş